• ZAJĘCIA W ŚWIETLICY

        • ROK SZKOLNY 2020/2021

               Grudzień w świetlicy

          Miesiąc listopad hucznie i z uśmiechem zakończyliśmy zabawami andrzejkowymi. Przygotowaliśmy dekorację andrzejkową. Wspólnie wyszukiwaliśmy wróżby i wszelkie potrzebne do nich rekwizyty. Zabawy i wróżby trwały dwa dni, ponieważ tak nam się spodobały.

          Grudzień to kolejny miesiąc zdalnego nauczania. Podczas zajęć świetlicowych między lekcjami on-line wykonywaliśmy ozdoby choinkowe, aby udekorować wspólnie choinkę. Odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch. Wykonaliśmy, zgodnie z naszą tradycją, ponad 40 kartek świąteczno-noworocznych dla emerytowanych pracowników i przyjaciół naszej szkoły. Tworzenie kartek sprawiło nam taką radość, że postanowiliśmy wykonać dodatkowe kartki przyłączając się do akcji "Kartka dla Seniora" i wysłaliśmy je do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu.

          Wykonywaliśmy portrety Mikołaja, pisaliśmy do niego listy. Oglądaliśmy bajki i filmy związane z Mikołajem.

          W przerwach między zajęciami korzystaliśmy z podłogowych gier planszowych XXL, które dostarczyły nam odpowiednią dawkę ruchu.

          Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa, wykorzystamy je podczas przerwy świątecznej i wyczekiwanych ferii.

          .

          Przejdź do galerii.

           

               LISTOPAD W ŚWIETLICY

          Od połowy miesiąca października uczestniczymy w akcji „Ogólnopolska świetlicowa akcja wymiany widokówek”. Nawiązaliśmy  współpracę z uczniami z różnych stron, wymieniając się kartkami propagującymi najpiękniejsze zakątki swojej miejscowości. Widokówki umieszczamy na mapie rozwieszonej w świetlicy, następnie czytamy informacje o rejonie, skąd została przysłana.  Poznaliśmy wiele gatunków jesiennych kwiatów, które wykonaliśmy różnymi technikami.  Listopad to miesiąc, w którym  sięgamy pamięcią do tych, co od nas odeszli. Ku czci ich pamięci zaprojektowaliśmy i pokolorowaliśmy lampiony. Dołączyliśmy się również do obchodów „Święta Bibliotek” wykonując   i wręczając naszym paniom laurki.   Z okazji Święta Niepodległości rozmawialiśmy o symbolach narodowych, pokolorowaliśmy flagę i godło oraz wysłuchaliśmy kilka legend związanych z powstaniem państwa polskiego. Po przejściu na naukę zdalną w dalszym ciągu oprócz lekcji online realizowaliśmy wytyczone zadania – poznaliśmy ciekawe bajki, pokolorowaliśmy ulubionych bohaterów oraz przyozdobiliśmy akcentami zimowymi  budynki szkolne.

          Przejdź do galerii.

          Październik w świetlicy

          W miesiącu październiku kontynuowaliśmy tematykę jesienną. Tworzyliśmy krajobrazy różnymi technikami. Następnie przeprowadziliśmy pogadanki o występujących zagrożeniach wokół nas oraz poznaliśmy wiele sposobów na radzenie sobie z nudą: malowanie mandali, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów i sudoku oraz układanie tangramów.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zrobiliśmy laurki oraz kwiaty ze spadających liści, które wręczyliśmy pracownikom. Praca nauczyciela stworzyła nam okazję do zapoznania się z innymi zawodami poprzez odgrywanie scenek, oglądanie filmików, kolorowanie postaci. Realizacja  bloku tematycznego „Pracuję nad sobą” pozwoliła nam utrwalić zasady zawarte w „Elementarzu dobrych manier” oraz zasady zdrowego odżywiania się. W ostatnim tygodniu miesiąca porównywaliśmy pogodę „Złotej polskiej jesieni” i „Szarugi jesiennej”. Zgodnie z tematyką narysowaliśmy krajobrazy, zaprojektowaliśmy parasole, pokolorowaliśmy dynie i wykonaliśmy wazoniki wykorzystując wiele materiałów. To był pracowity miesiąc.

          Przejdź do galerii.

          Wrzesień w świetlicy

          Pracę w bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy od zapoznania się z obowiązującymi  normami przebywania w świetlicy i w trakcie zabaw na świeżym powietrzu. Następnie przypomnieliśmy zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i z autobusu po drogach publicznych, poprzez pogadanki, oglądanie filmików dydaktycznych, gry planszowe, kolorowanie znaków, wykonanie przejścia dla pieszych, odgrywanie scenek dramowych. Powróciliśmy do wakacyjnych wspomnień przy tworzeniu kart z wakacji, opisywaniu wędrówek i kolorowaniu ulubionych krajobrazów, które wyszukiwaliśmy na mapie. Przyłączyliśmy się do obchodów „Dnia kropki”, wyczarowując z niej różne przedmioty. Podjęliśmy również temat jesieni.  Jej barwy zainspirowały nas do wykonania prac    plastyczno – technicznych z zastosowaniem różnorodnych technik. Przyłączyliśmy się też do akcji Ogólnopolskiego „Dnia Głośnego Czytania” poprzez zachęcanie uczniów przebywających w świetlicy do głośnego czytania i słuchania ulubionych utworów literackich. Wrzesień minął bardzo szybko, ale zdążyliśmy się przyzwyczaić do siebie po wielu miesiącach rozłąki.

           Przejdź do galerii.

          ROK SZKOLNY 2019/2020

          Maj w świetlicy

          Przez większą część maja kontynuowane były działania jak w poprzednich miesiącach.  Od 25 bieżącego miesiąca powróciliśmy do szkoły na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dostosowując się do obowiązujących norm epidemiologicznych. Na zajęciach kolorujemy, rysujemy, rozwiązujemy krzyżówki, zagadki , rebusy, wykonujemy prace plastyczno – techniczne. Tworzymy konstrukcje z plastikowych klocków. Oglądamy również ulubione bajki oraz bawimy się na świeżym powietrzu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

          Przejdźdo galerii.

           

          Kwiecień w świetlicy

          Nauczyciele pracujący w świetlicy już w marcu przystąpili  do zdalnej współpracy z uczniami. Celem tych działań jest wyszukiwanie i dostarczanie gotowych rozwiązań na „ ciekawe spędzanie wolnego czasu”.

          Są to:

          • szarady, zagadki, rebusy;
          • zadania na „logiczne myślenie”;
          • kolorowanki tematyczne;
          • instruktaże do wykonywania prac ręcznych;
          • gry planszowe.

          Propozycje są urozmaicone, dostosowane  do poziomu i wieku ucznia. Warto odwiedzić strony szkoły – zakładka świetlica.

          Marzec w świetlicy

          Marzec to miesiąc, w którym wypatrujemy wiosny. Naszą działalność rozpoczęliśmy od udekorowania szkoły wiosennymi elementami. Wyszukaliśmy i przeczytaliśmy kilka artykułów o roślinach i zwierzętach budzących się do życia. Nabytą wiedzę wykorzystaliśmy przy wykonywaniu prac plastycznych różnymi technikami.  Nie zapomnieliśmy  również o „Dniu Kobiet”. Z tej okazji wykonaliśmy laurki dla najbliższych nam sercu pań. Wiosną potrzebujemy więcej energii, więc zapoznaliśmy się z piramidą zdrowego żywienia oraz rozpoczęliśmy prace nad propagowaniem "zdrowego stylu życia".   

          Dalsze propozycje działań świetlicy przekazujemy w zakładkach : świetlica  klas I – III; świetlica klas IV – VIII. Może skorzystacie z nich.

          Powodzenia!

          Przejdź do galerii.

           

           LUTY W ŚWIETLICY

          Miesiąc luty upłynął nam na przygotowaniach do ferii zimowych, oraz nadchodzącej wiosny. Tydzień przed rozpoczęciem ferii zimowych świetlica zaczęła uświadamiać dzieci o zachowaniu bezpieczeństwa podczas spędzania aktywnie tego czasu. Przeprowadzone zostały pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz różnych sposobów spędzania wolnego czasu. Wykonaliśmy prace plastyczne i plakat na temat: "Podczas ferii będę...". Następnie kolorowaliśmy ilustracje ukazujące pozytywne i negatywne sytuacje podczas zabaw zimowych. Czytaliśmy fragmenty książki "Plastusiowy pamiętnik", a następnie zilustrowaliśmy najciekawsze fragmenty. Wykonaliśmy z plasteliny postać Plastusia. Sięgnęliśmy również po farby, malując ulubione krajobrazy. Po powrocie do szkoły wycinaliśmy elementy zwiastujące wiosnę, z których wykonaliśmy wiszące dekoracje. Wykonaliśmy z opakowań po jajkach zwierzątka tj.: biedronki, gąsienice, żuki.

          Rozpoczęliśmy cykl pogadanek związanych ze zdrowym stylem życia. Głównym celem zajęć świetlicowych będzie promocja zdrowego stylu życia, propagowanie właściwego odżywiania, a także zwrócenie uwagi na ogromną rolę aktywności fizycznej w życiu człowieka. Zdobyte dotychczas informacje umieściliśmy na gazetce.

          Przejdź do galerii.

           

          STYCZEŃ W ŚWIETLICY

           

          W pierwszym tygodniu stycznia składaliśmy sobie nawzajem życzenia, zastanawialiśmy się nad tym, czym są noworoczne postanowienia oraz dlaczego najwięcej postanowień jest podejmowanych właśnie na początku roku.

          Styczeń jest miesiącem magicznym, dlatego dzieci zainspirowane grą "Hokus-Pokus" uczyły się sztuczek. Trenowaliśmy "magię", uczyliśmy się poprzez zabawę spostrzegawczości, szybkości działania, szybkiej analiz danych z karty. Sprawiło nam to dużo zabawy dla tych młodszych i starszych. Wzbogacaliśmy swoją wyobraźnię przestrzenną, pamięć, koncentrację uwagi i szybkość! Polepszaliśmy swoje umiejętności manualne - układaniem, lepieniem, wycinaniem itp. "Hokus Pokus" zmuszało nasze ręce do intensywnej, szybkiej i dokładnej pracy, polegającej na odpowiednim ułożeniu magicznych elementów.

           

          W tym roku uparta zima nie chce do nas zawitać. W związku z tym postanowiliśmy sami ją stworzyć w naszej świetlicy. Wykonaliśmy zimowe krajobrazy różnorodnymi technikami. Czytaliśmy zimowe baśnie i opowiadania, oraz artykuły pt.: "Gdzie jest śnieg". Malowaliśmy obraz "Zimowa przygoda" i analizowaliśmy opowiadanie "Zaklinacze śniegu". Układaliśmy nazwy miesięcy dorysowując do nich emblematy. Kontynuowaliśmy również rozmowy na temat tolerancji i szacunku okazywanego  bliższym i dalszym osobom. Odzwierciedleniem tych działań było stworzenie "Elementarza dobrych manier". Ustaliliśmy, że każdy człowiek zasługuje na szacunek, a stosowanie dobrych manier ułatwi nam życie.  

           

          Poznawaliśmy tajemnice naszej planety. Zainteresowało nas szczególnie jej wnętrze: budowa geologiczna i skały oraz zwyczaje panujące w różnych częściach świata.     

                                          

           Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Święto Babci i Święto Dziadka. Mieliśmy okazję na pogłębienie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny. Podczas zajęć świetlicowych opowiadaliśmy o swoich ukochanych babciach i dziadkach oraz za co ich kochamy. Przygotowaliśmy przepiękne laurki oraz kolorowe kwiaty z bibuły. Barwne i wykonane z miłości prezenty wręczyliśmy 21 i 22 stycznia. Na koniec stycznia zapoznaliśmy się z bajką o "Dwunastu braciach", którą następnie zilustrowaliśmy i uporządkowaliśmy wydarzenia.

           

           

          GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY

          „Jak po grudzie mroźny grudzień brnie w kopiastych śniegach

          gdzie rok szronem osiwiały kresu już dobiega,

          gdzie las cały usnął w białym i puszystym futrze,

          gdzie się dłużą mroźne noce, gdzie dni coraz krótsze.

          Błysną świeczki na choince uśmiechy na twarzach.

          Odejdź grudniu, czas na ciebie,

          koniec kalendarza”...

           

          Miesiąc grudzień upłynął nam w świąteczno - zimowej atmosferze. Ten magiczny nastrój zawitał także do naszych świetlic. Już od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącej zimy. Dzieci miały ręce pełne pracy, a sale świetlicy zamieniły się w fabryki ozdób świątecznych oraz zimowych. W oczekiwaniu na prezenty wykonaliśmy postacie św. Mikołaja, oraz pokolorowaliśmy wiele obrazków z jego wizerunkiem. Dzieci ze świetlicy też otrzymały prezent - gry XXL, które urozmaiciły zajęcia. Aby stworzyć wokół siebie zimową aurę, przyozdobiliśmy pomieszczenia szkolne zrobionymi przez siebie ozdobami: bombkami, koszyczkami, gwiazdkami, witrażami. Przeczytaliśmy wiele ciekawostek na temat drzew iglastych i nauczyliśmy się rozpoznawać najbardziej popularne gatunki.

          Wzięliśmy również udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym - naszym zadaniem było udekorować choinkę wykonanymi własnoręcznie ozdobami.

          W ostatnim tygodniu wspólnie śpiewaliśmy kolędy, oraz oraz wykonywaliśmy kartki świąteczne dla różnych instytucji i dla najbliższych.

          Przypominaliśmy sobie "magiczne słowa" poprzez tworzenie gazetek, wykonywanie plakatów. "Kultura słowa" nie jest nam obca.

          Wykonaliśmy wspólnie łańcuch na choinkę. Powstało nam długie dzieło na całą długość korytarza.

          Przejdż do galerii.

           

          LISTOPAD W ŚIETLICY

          Działania w miesiącu listopadzie rozpoczęliśmy od oglądania zdjęć jesiennych kwiatów. Po zapoznaniu się z ich nazwami kolorowaliśmy ilustracje oraz wykonaliśmy formy przestrzenne z różnych materiałów. Następnie przypomnieliśmy nazwy zwierząt zasypiających na zimę. Spośród podanych wybraliśmy jeża. Poznaliśmy jego zwyczaje związane z różnymi porami roku. Ułożyliśmy rymowanki o tym miłym zwierzątku, pokolorowaliśmy obrazki oraz wykonaliśmy jego sylwetki z jabłek, wykałaczek i plasteliny.
                  Wychodziliśmy na spacery i podziwialiśmy dary jesieni, zbieraliśmy kolorowe liście i bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe. Z zebranych liści tworzyliśmy piękne jesienne tancerki. Na naszych plastycznych zajęciach wykorzystywaliśmy też pastele olejne i tworzyliśmy wielobarwne jesienne drzewa. W czasie niepogody korzystaliśmy z dydaktycznych gier XXL, przy których świetnie się bawiliśmy.
          Ćwiczyliśmy też czynności krawieckie - przyszywaliśmy guziki do tkaniny.
                 Przypomnieliśmy sobie i utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza zasady ruchu drogowego i znaki drogowe. Omawialiśmy zasady zdrowego stylu życia. Znamy więc dobre strony spożywania owoców i warzyw.
                  Odkrywaliśmy tajemnice Kosmosu. Potrafimy wymienić wszystkie planety Układu Słonecznego.
                  Z okazji Święta Niepodległości stworzyliśmy wspólnie gazetkę oraz utrwaliliśmy nazwy symboli narodowych poprzez wykonanie prac plastycznych różnymi technikami. Poznaliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie, a następnie na mapie wytyczaliśmy orientacyjną trasę wędrówki braci. Przy okazji pokolorowaliśmy mapę fizyczną Polski oraz zaznaczyliśmy na niej kierunki i najważniejsze miejscowości. 
                  Z przyjemnością również poznawaliśmy stolice naszego kontynentu. Ponieważ lubimy podróżować i poznawać nowe krajobrazy, nie straszne nam żadne formy terenu, które po obejrzeniu można "przenieść' na papier i stworzyć piękne obrazki, co też uczyniliśmy.
                  W dniach obchodów Święta Bibliotek wyszukaliśmy informacji na temat sowy w celu określenia znaczenia jej symbolu dla biblioteki. Uwieńczeniem naszych działań związanych z tym świętem było stworzenie drzewa mądrości z wizerunku tego ptaka oraz dużych przestrzennych laurek z wpisanymi hasłami promującymi czytelnictwo.
          Czytaliśmy kilka baśni i odegraliśmy scenki przy użyciu kukiełek do bajki "Czerwony Kapturek".

          Przejdź do galerii.

           

          PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY

          Jesień to wielobarwny świat, dlatego namalowaliśmy farbami obrazy pod tytułem: "Spacer jesienną aleją". Przyjrzeliśmy się różnym gatunkom liści i wykonaliśmy ćwiczenia grafomotoryczne rysując po śladzie kształty i wypełniając barwą zaobserwowane kolory.  Rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania, które jest konieczne nie tylko dlatego, aby zapobiec chorobom, ale i dlatego, ażeby umożliwić wyzwolenie wszystkich potencjalnych sił biologicznych organizmu, co jest warunkiem prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego oraz wytworzenia należytej odporności na niekorzystne działanie czynników środowiskowych. Następnie narysowaliśmy zdrową żywność. Nasze wytwory nakleiliśmy na kosz z hasłem "Wiem co jem". Oglądaliśmy również ilustracje zwierząt leśnych, wskazywaliśmy te, które zasypiają w okresie zimowym. Następnie wykonaliśmy zbiorową pracę pt.: "Co robią zwierzęta jesienią". Rozmawialiśmy również o ulubionych zajęciach w różnych porach roku i przedstawiliśmy je w formie plastycznej. Techniką origami wykonaliśmy swoje sylwetki i umieściliśmy je na wystawie pod hasłem: "To ja".

          Przejdź do galerii.

                                                                   

          WRZESIEŃ W ŚWIETLICY

           

          Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od wakacyjnych wspomnień. W związku z tym wykonaliśmy techniką origami stateczki i żaglówki.
          W słoneczne dni wychodziliśmy na plac zabaw i boisko szkolne uczestnicząc w zabawach bieżnych i orientacyjno-porządkowych.

          W czasie niepogody utrwalaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się na drogach oraz grę w szachy.

          W trakcie zajęć nawiązaliśmy między sobą przyjazne relacje, narysowaliśmy swoje podobizny i oprawiliśmy je w ramki.

          Wraz z nadejściem jesieni zaczęliśmy kolorować obrazki o tematyce jesiennej.

           

          Przejdź do galerii.

           

          ROK SZKOLNY 2018/2019

                                                                             

          WITAMY WIOSNĘ

          W oczekiwaniu na wiosnę wykonaliśmy kwiaty i witraże zdobiące naszą szkołę.
          Z okazji Dnia Kobiet złożyliśmy życzenia, zrobiliśmy tulipany oraz bransoletki z wykorzystaniem włóczki.
          Aby w salach stworzyć wiosenny nastrój, wykonaliśmy wianuszki zdobiące parapety oraz pomalowaliśmy "Panią Wiosnę".
          W trakcie obchodów "Dni teatru" obejrzeliśmy w różnych środkach przekazu symbole teatralne i pokolorowaliśmy maski.

          Przejdź do galerii.

           

          STYCZEŃ  W  ŚWIETLICY

          Nowy rok rozpoczęliśmy od pisania i składania życzeń. Poznaliśmy zwyczaje związane z karnawałem. Z tej okazji zrobiliśmy maski i kolorowe czapeczki, w których zatańczyliśmy walczyka.
          Z okazji Dnia Babci i Dziadka kolorowaliśmy bukiety kwiatów, wykonaliśmy laurki oraz portrety naszych "solenizantów".
          Przypomnieliśmy zasady bezpiecznych zabaw na śniegu poprzez kolorowanie scenek rodzajowych związanych z tematem.
          Na zakończenie półrocza dokonaliśmy samooceny swojego zachowania.

          Przejdź do galerii.

          W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

          Przygotowania do zimy i świąt rozpoczęliśmy od wycinania elementów dekoracyjnych na okna i wykonania gwiazdek, które obecnie zdobią korytarze szkolne. Następnie zrobiliśmy z papieru Mikołaje i śniegowe bałwanki oraz ozdoby choinkowe. Na wystawkach umieściliśmy pokolorowane obrazki o tematyce świątecznej i bombki z zaprojektowanymi przez nas wzorami.

          Zaprojektowaliśmy też i wykonaliśmy ozdoby choinkowe, którymi przyozdobiliśmy świerki na Placu Konstytucji 3 Maja podczas  I Dębnowskiego Jarmarku Świątecznego oraz Festynu Mikołajkowego.

          Przejdź do galerii.

          W  ŚWIETLICY

          Na przełomie listopada i grudnia przeprowadzono w świetlicy cykl zajęć związanych z czytaniem i opowiadaniem znanych bajek. Następnie dzieci ilustrowały ich treść różnymi technikami plastycznymi oraz łączyły materiały o różnej fakturze w celu przedstawienia ulubionych bohaterów.

          Dużą atrakcję stanowił poczęstunek składający się z różnych gatunków jabłek (w nawiązaniu do bajki "Królewna Śnieżka") oraz przygotowanie z nich surówki. Jabłka w połączeniu z marchewką stanowił pożywny i smaczny posiłek.

          Przejdź do galerii.

           

          Listopad w świetlicy

          W miesiącu listopadzie systematycznie przygotowywaliśmy się do obchodów Święta Niepodległości. Z tej okazji wykonaliśmy „drzewka niepodległościowe”, kolorowaliśmy symbole narodowe, wyklejaliśmy Orła Białego różnymi technikami oraz wykonaliśmy dekoracje.

          Przejdź do galerii.

          PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY

          Podziwiając uroki jesieni postanowiliśmy wykonać dekoracje z kolorowych liści. Zebraliśmy więc ciekawe okazy i zrobiliśmy z nich bukiety, a z papieru dekoracje. Poznaliśmy też budowę liścia.

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wykonaliśmy laurki dla pracowników szkoły i zaproszonych gości. Narysowaliśmy również portrety, które pokazaliśmy naszym paniom.

          Aby uczcić Święto Bibliotek szkolnych podarowaliśmy gigantycznych rozmiarów kartkę z życzeniami.

          Przejdź do galerii.

           

           

            WRZESIEŃ W ŚWIETLICY

          iesiąc wrzesień minął w świetlicy na odnawianiu starych znajomości i zawiązywaniu nowych przyjaźni. Zgodnie z podjętą tematyką rysowaliśmy portrety, naklejaliśmy imiona, braliśmy udział w zabawach integracyjnych. Rozwijaliśmy swoje zdolności plastyczne, przedstawiając różnymi technikami jesień. Obchodziliśmy również „Dzień kropki”.

          Przejź do galerii.

          ROK SZKOLNY 2017/2018

          Igłą i nitką.

          W poniedziałkowe poranki, na dobry początek dnia-tygodnia, wspólnie z Panią Joanną Popławską uczyliśmy się przyszywać guziki. Nauka nie zawsze była łatwa. Często okupiliśmy ją pokutymi palcami. Jednak było warto, gdyż teraz żaden guzik do przyszycia nie jest nam straszny. Poświęciliśmy też czas na naukę  prostych ściegów. Ściegi ćwiczyliśmy na różnego typu materiałach. Początki szycia za nami. Może pokusimy się o uszycie jakiejś maskotki. Życzcie nam powodzenia i zapraszamy do nas:)

           

          Przejdź do galerii.

           

           

          Czwartkowe eksperymenty w świetlicy

          W świetlicy dzieci nie tylko się bawią, ale też i uczą.

          Ostatnio bardzo lubimy eksperymentować. Znamy już kilka zjawisk fizycznych! Wiemy dlaczego dzielne spinacze nie toną! To dzięki napięciu powierzchniowemu wody:-). Z jakiego powodu pieprz ucieka "gdzie pieprz rośnie"? Ponieważ rozpuszczający się w wodzie płyn do naczyń zmniejsza lokalnie napięcie powierzchniowe, a cząsteczki odsuwają się od kropli płynu, bo są przyciągane przez pozostałą część powierzchni.

          Dlaczego spragniona szklanka wypiła całą wodę z talerzyka? Po wykorzystaniu przez świeczkę tlenu do spalania w szklance został jedynie dwutlenek węgla, a różnica ciśnień w szklance i na zewnątrz spowodowała zassanie wody przez szklankę. Tak przekonujemy się o istnieniu ciśnienia atmosferycznego.

          Och, ta nauka wcale nie jest taka trudna:-) Za to jaka ciekawa!

          Przejdź do galerii.

                                                                                                           Luiza Przespolewska

          W ramach zajęć świetlicowych dzieci bardzo chętnie uczestniczą w różnorodnych propozycjach rozwijających ich uzdolnienia. Dużo frajdy sprawiło im malowanie palcami. Lubią też wykonywać rysunki według własnego pomysłu, jak również kolorują np. mandale.

          Przejdź do galerii.

          Joanna Popławska

          Podczas przerw, lekcji zastępczych, czekając na autobus lub kolejne lekcje oraz przebywając w świetlicy uczniowie spędzają ciekawie czas m.in. grając w warcaby, szachy, gry matematyczne, logiczne, a ostatnio dużym powodzeniem cieszy się "Gorący ziemniak". Zapraszamy :)

          Przejdź do galerii.

          Joanna Popławska

          W świetlicy nigdy nie jest nudno. Uczniowie odrabiają zadania domowe, nawiązują przyjaźnie, grają w różne gry- niekiedy bardzo emocjonujące, co wywołuje salwy śmiechu i dość głośne dyskusje, wykonują ogrom prac plastyczno-technicznych.  Wśród ogromnej liczby propozycji, dzieci ostatnio wykonują origami kółkowe. Powstają kolorowe pracę, które obecnie wiszą na gazetce w świetlicy w budynku klas I-III. Uczniowie odrysowują, wycinają, dobierają kolory, aby powstały barwne i ciekawe prace. Zapraszamy do oglądania prac, jak również wspólnej zabawy.

           

          Przejdź do galerii.

           

          Joanna Popławska

           

          W szkolnej świetlicy uczniowie klas I – III chętnie biorą udział w piątkowych zajęciach rękodzielniczych. 23 lutego przyszywały guziki. Dzieci dowiedziały się, czego można użyć, żeby nawlec nitkę na igłę. Natomiast 2 marca wykonywały kolorowe wazoniki. Starannie i z wielkim zaangażowaniem ozdabiały szklane słoiki tasiemkami, koronkami, sznurkiem i innymi ozdobami. W najbliższy piątek będą wykonywać kolorowe pompony.                                                            

          Przejdź do galerii.

          Danuta Bukowska

           

          ROK SZKOLNY 2016/2017

          W okresie jesiennym skupiliśmy się na obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. Zbieraliśmy jesienne okazy, które posłużyły nam do wykonania wielu prac plastycznych w ramach działalności „Jestem małym artystą”. Ponadto wspólnie czytaliśmy ulubione bajki, które potem ilustrowaliśmy.

          Przejdź do galerii

          _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . 

          W MAJOWYM KWIECIU

          W miesiącu maju poświęciliśmy dużo uwagi otaczającej nas przyrodzie. Wykonaliśmy kwiaty różnorodnymi technikami, malowaliśmy wielobarwne motyle. Odgrywaliśmy scenki dramowe „Spotkanie na ławeczce” na tle nowej dekoracji. Uczestniczyliśmy w „Wyścigach kwiatów”, sprawdziliśmy swoje możliwości sportowe. Wszyscy z wielkim zapałem rywalizowali ze sobą, nie było przegranych, bo świetnie wspólnie bawiliśmy się. Zaprojektowaliśmy ciekawe plakaty promujące zdrowy tryb życia pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę”.

          Przejdź do galerii

           

          DNI KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI W ŚWIETLICY

          W związku z obchodami Dni Książki i Biblioteki wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastyczno - technicznych: różyczki , karty do ulubionych książek oraz zakładki w kształcie pawich piór. Uczyliśmy się obkładać książki, a wykonane okładki pięknie ozdobiliśmy. Wykonaliśmy dekorację do bajki „Jaś i Małgosia”, która była tłem odgrywanych scenek. Uczniowie klas drugich z dużym zangażowaniem odgrywali swoje role, natomiast młodsi posłużyli się pacynkami. Ćwiczyliśmy także prawidłową wymowę bawiąc się „łamańcami językowymi”. 

          Przejdź do galerii

           

           

          KWIECIEŃ W ŚWIETLICY

          W miesiącu kwietniu pracowaliśmy miedzy innymi nad realizacją hasła „Odżywiam się zdrowo”.

          Malowaliśmy farbami ulubione owoce. Wykonaliśmy okolicznościową gazetkę „Żyj zdrowo i kolorowo”, na której umieściliśmy propozycje „kolorowych dań”.

          Wykonaliśmy sałatkę owocową, którą zjedliśmy ze smakiem. Odegraliśmy scenki propagujące zdrową żywność wykorzystując inscenizację „Czerwony Kapturek”. Aktorzy stworzyli pomysłowe dialogi, które rozbawiły widzów.

          Braliśmy udział w „Owocowym wyścigu” na rowerkach. Naszym zadaniem było przewiezienie  największej ilości owoców do koszyka. Wygrały dziewczynki.

          Przejdź do galerii

           

           

          JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY

          Przez dwa tygodnie pracowaliśmy w świetlicy nad realizowaniem hasła „Jestem przyjacielem przyrody”. Wykonywaliśmy prace plastyczne. Namalowaliśmy na dużych arkuszach „Eko gospodarstwo”. Wykonaliśmy wiele ciekawostek związanych z tematem w intrenecie oraz segregowaliśmy śmieci.

          Przejdź do galerii

           

           

          WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA W ŚWIETLICY

          W świetlicy z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowano kilkadziesiąt kart z życzeniami dla przyjaciół szkoły.

          W czasie Dni Otwartych na zajęciach plastycznych odwiedzające naszą szkołę przedszkolaki wykonywały z przygotowanych elementów piękne dekoracje - „Pisanki na patyczkach”, które mogły z powodzeniem uświetnić wielkanocny stroik.

          W salach świetlicowych królowały wystawki prac plastycznych o tematyce wiosenno-świątecznej.

          Przejdź do galerii

           

           

          ZDROWO ODŻYWIAMY SIĘ

          Wychowawcy świetlicy wraz z uczniami kontynuują w drugim półroczu działania związane ze zdrowym odżywianiem. Wykonaliśmy kanapki oraz odżywczy napój. Ciekawe przepisy umieszczamy na tablicy. Jeden z nich wypróbowaliśmy; zakupiliśmy produkty na stoisku w „Netto” i przyrządziliśmy zgodnie z przepisem. Przed nami jeszcze owocowa sałatka.

          Przejdź do galerii

           

           

          WYBORY NA „NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KOLEŻANKĘ, NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO KOLEGĘ”

          W związku z marcowymi obchodami „Dnia Kobiet” oraz „Dnia Mężczyzny” przeprowadziliśmy wybory w celu wyłonienia „najsympatyczniejszych”. Rywalizacja była zacięta jednakże udało nam się wyłonić zwycięzców.  Zostali nimi Klaudia Jaworska z kl. Ie i Szymon Twardowski z kl Ib. Gratulujemy!

          Przejdź do galerii