ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT
        🐕 To święto zostało ustanowione ŵlaśnie 4 października, podczas konferencji organizacji ekologicznych we Florencji w 1931 roku. Wybór daty 4 października, nie był przypadkowy, gdyż wypada on na dzień wspomnienie św. Franciszka z Asyżu uznawanego za patrona zwierząt i środowiska. 🐶 Wspierając zwierzaki i pamiętając o tym właśnie świecie nasza szkoła zorganizowała zbiórkę karmy dla czworonogów, którą odebrała Straż Miejska z gminy Dębno i przekazała do schroniska. ❤️ Dziękujemy darczyńcom za pomoc i okazane prezenty!
        Wolontariusze SKW wraz z opiekunami: Eweliną Słupską i Małgorzatą Łoszczuk oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Justyną Całko i Adrianem Sokalskim.

„FINAŁ AKCJI SZLACHETNA PACZKA!”
        11 grudnia odbędzie się finał akacji „Szlachetna Paczka”.  Nasze prezenty pojechały już do Rodziny.
        Serdecznie dziękujemy  Rodzicom, Nauczycielom, Dzieciom i wszystkim Darczyńcom. Dziękujemy też Szkole w Lipianach i Pani Julicie Herezo za owocną współpracę.
        Udało nam się zebrać artykuły spożywcze, kosmetyki, kremy na odleżyny, środki higieniczne, perfumy, artykuły szkolne.
        Spełniliśmy też marzenia Rodziny i  tak oto: rodzice otrzymali perfumy oraz książki do czytania,  a syn dostał tusz do wygranej  drukarki i kilka ryz papieru.
        Pamiętajmy: „ WARTO POMAGAĆ!”.
        Szkolne Koło Wolontariatu:
        Opiekun Ewelina Słupska
        Wolontariusze:  Nina Myszczyszyn, Martyna Opara,  Kaja Wiśniewka wraz z mamą , Julia Żwirko.

„Tak, POMAGAM!”

3 grudnia 2022 r. Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w ogólnopolskiej akcji Caritas. Wolontariusze
        wraz z nauczycielami zbierali dary w dębnowskim sklepie Biedronka. W tym pięknym i przedświątecznym
        czasie mieliśmy wyjątkową okazję do dzielenia się dobrem.
        Dziękujemy klientom oraz pracownikom sklepu za wszelką okazaną życzliwość.

Koordynatorzy akcji: Joanna Popławska, Justyna Całko, Ewelina Słupska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLNTARIUSZA

5 grudnia przypada święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt lub otoczenia. W wielu krajach odbywają się wówczas konferencje, warsztaty, szkolenia. W naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu świętowali ten dzień zajadając się pizzą oraz słodkimi smakołykami podczas wspólnego seansu filmowego. To był bardzo miło spędzony czas!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Ewelina Kaczmarek Koordynator

Szkolnego Klubu Wolontariatu Ewelina Słupska

DOKARMIAMY BEZDOMNE ZWIERZĘTA

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W tym właśnie dniu Szkolny Klub Wolontariatu przekazał Straży Miejskiej zgromadzoną przez uczniów naszej szkoły karmę dla psów i kotów ze schroniska. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowanie się w akcję!

Koordynator SKW Ewelina Słupska

1 PAŹDZIERNIKA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

Nasi wolontariusze także pamiętali o tym dniu. Udaliśmy się do Dziennego Domu Seniora w Dębnie, by wręczyć własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Nasz miły gest wywołał uśmiech i radość wśród przesympatycznych Seniorów.

Koordynator SKW Ewelina Słupska