Nauczyciele
REWIA NA LODZIE
8 listopada klasy: 3a, 3b, 5a, 5b, 5c, 6b i 6c pojechały do Szczecina na rewię na lodzie pt. ”Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza”. Było to wspaniałe widowisko, w którym wzięło udział 18 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Znakomita oprawa muzyczna, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie oraz pokaz ogniowy, taniec na podwieszonej szarfie na wysokości 8 m i ledowe show zachwyciły wszystkich. Przedstawienie zrobiło na nas ogromne wrażenie i pozostanie w naszej pamięci na długi czas.
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zgromadziła się, by uroczyście odśpiewać hymn narodowy. Był to moment pełen szacunku i patriotyzmu, w którym wspólnie uczciliśmy pamięć o odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, a symboliczna godzina 11:11 przypomniała nam o ważności tego dnia w historii naszego kraju.
KONKURS IPN "WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH"
Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w X edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. Celem konkursu było upowszechnienie i popularyzacja znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Z niecierpliwością czekamy teraz na wyniki konkursu.
Szkolny koordynator Aleksandra Łoszczuk
16
💙⚓️Pasowanie Pierwszaków⚓️💙
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Ahoj! Płyńcie na szerokie wody!
Nasi Pierwszoklasiści właśnie dziś oficjalnie rozpoczęli ośmioletni rejs w szkole podstawowej. Podczas uroczystości zaprezentowali część artystyczną składającą się z wierszy, rozmów z Panem Kapitanem, tańca meduz oraz piratów, a także wielu piosenek. W części oficjalnej zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Na koniec przyszedł czas na wspólne świętowanie i odkrycie skarbu, którym okazały się kuferki wręczone przez Rodziców.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji, Panu Łukaszowi za odegranie roli Kapitana, a Pani Agnieszce za fotorelację.
Życzymy wszystkim Pierwszoklasistom samych dobrych wiatrów!
Wychowawczynie klas pierwszych
Katarzyna Symeniuk-Boboń
Anna Myszkowska
Aleksandra Łoszczuk
14
W ŚWIECIE SZEWCZYKA DRATEWKI…
Klasa 2a przez kilka ostatnich dni uczestniczyła w zajęciach projektowych dotyczących lektury pt. "Szewczyk Dratewka". Uczniowie stworzyli własną ilustrowaną książkę, inspirowaną przygodami Szewczyka, a także wcielili się w role aktorów podczas inscenizacji. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością przygotowując stroje i akcesoria. Dzieci na długo zapamiętają tę baśń i jej przesłanie, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony.
Agnieszka Popławska
WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ 📚 🦉
6 listopada uczniowie z klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Dębnie. Dzieci miały możliwość odwiedzić wszystkie działy w bibliotece, dowiedziały się ciekawostek na jej temat. Uczniowie poznali sposoby oznaczania książek, dowiedzieli się jak założyć kartę w bibliotece, aby móc wypożyczać książki. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie i Pani Ewelinie za wprowadzenie dzieci w świat magii, jaką są książki oraz za możliwość zwiedzenia całego budynku. Mamy nadzieję, że po dzisiejszej wycieczce dzieci z zaciekawieniem będą odwiedzać bibliotekę, aby wypożyczać książki i odkrywać cudowne przygody bohaterów.
Wychowawca Monika Pacholak
2B Z WIZYTĄ NA POCZCIE
6 listopada 2024 r. dzieci z klasy 2b wraz z wychowawcą wyszły na pocztę, aby wysłać listy do swoich bliskich.Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty, pracą listonosza i osób tam pracujących. Dzieci poznały także zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Uczniowie poznali logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy i skrzynki pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta ta była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
Wychowawca Alicja Cholewińska
PAŹDZIERNIK W LABORATORIUM
„Powiedz mi, to zapomnę.
Naucz mnie, to może zapamiętam.
Zaangażuj mnie, to się nauczę”. B. FranklinWychowawczynie klas 1 – 3 chcąc jak najwięcej angażować swoich uczniów do zdobywania i poszerzania swojej wiedzy zorganizowały dla nich niezwykłe zajęcia w laboratorium.
Klasa 1a- wykonała doświadczenie „Uciekający pieprz”.
Klasa 1b – wykonała eksperyment z mlekiem.
Klasa 1c – wykonała eksperyment eksplodująca dynia.
Klasa 2a – wykonała doświadczenie „Ziemniak z parapetu” i obserwowała czy możliwe jest, by ziemniak wypuścił jednocześnie korzenie i liście.
Klasa 2b – wykonała rękawicowego duszka.
Klasa 2c – zrobiła masę marchewkową.
Klasa 3a – wykonała slime według instrukcji nauczyciela.
Klasa 3b – wykonała artystyczną fotografię.
Klasa 3c –wykonała eksperyment kolorowy deszcz.Już nie możemy się doczekać, jakie fascynujące eksperymenty zaplanowane zostały na listopad.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W KLASACH I-III🧡🎊🧸👑
To było wspaniałe spotkanie bajkowych bohaterów.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5 listopada przedszkolaki obchodziły święto bajek. W tym dniu przyszły pięknie przebrane za różne postacie. Gościła Mała Syrenka Ariel, Myszka Minnie, przyjaciel Kubusia Puchatka - Tygrysek, Sonic, Stich i wiele innych. Dzieci opowiadały o swoich bohaterach. Poznały postać Walta Disneya. Z zaciekawieniem słuchały bajek czytanych przez wychowawcę i wykazały się dużą znajomością ich terści.
DZIEŃ DYNI - BAWIMY SIĘ KOLOREM POMARAŃCZOWYM
30 października w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu dominował kolor pomarańczowy zarówno w ubiorze, jak i wystroju sali. Dzieci poznały bajkę o Dorotce Dyni, która chciała być najwieksza w ogródku. Odwiedziły Czarodziejską Krainę, czyli Przedszkole nr 1, a tam piękny dyniowy zakątek. Rozpoznawały smaki różnych warzyw i owoców oraz tańcowały w rytm muzyki przedszkolnej.
Wychowawca Anna Skica
DZIEŃ DYNIOWYCH UŚMIECHÓW
Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Dyniowych Uśmiechów. Uczniowie przebrali się w pomarańczowe stroje, a korytarze wypełniły się radością i kolorowymi dyniami. Na przerwach dzieci mogły delektować się muzyką, a także pysznym popcornem i watą cukrową. Atmosfera była pełna uśmiechu i zabawy, co z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Opiekunowie SU
WOLONTARIUSZE SPRZĄTAJĄ CMENTARZ
Przed Świętem Wszystkich Świętych wszyscy sprzątają groby swoich bliskich. W tym roku także grupa wolontariuszy z naszej szkoły udała się na cmentarz, gdzie porządkowała samotne, opuszczone i często zaniedbane groby. Pomimo niesprzyjającej pogody wyposażeni w mnóstwo energii oczyściliśmy pomniki oraz zgrabiliśmy liście. Celem akcji nie było tylko zastąpienie tych, którzy nie mogą przyjść osobiście na cmentarz, ale także chwila zadumy oraz kształtowanie postaw szacunku i wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych.
Opiekunowie wolontariatu
PIERWSZA POMOC W KLASACH PIĄTYCH
29 października 2024r. gościliśmy w naszej szkole zespół ratowników p. Marlenę Kostrzewską i p. Karola Haligowskiego, którzy poprowadzili dla uczniów klas piątych warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Uczniowie mieli możliwość praktycznych ćwiczeń na fantomie co pozwoli im zapamiętać najważniejsze zasady udzielania pomocy.
Składamy serdeczne podziękowania p. Katarzynie Grabowskiej za pomoc w organizacji spotkania.Wychowawcy klas piątych
🎭 WIZYTA W TEATRZE KLAS 8🎭
29 listopada klasy ósme wybrały się do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie na spektakl pt. "Balladyna". Kontakt ze sztuką okazał się wyzwaniem, ale też przyniósł dużo radości. Po przedstawieniu mogliśmy zrobić sobie kilka zdjęć z aktorami. Spektakl na pewno zostanie zapamiętany, a te najważniejsze sceny przywołamy w pamięci podczas majowego egzaminu ósmoklasisty. 🙂💪
Katarzyna Sawicka
VI LUBUSKA KONFERENCJA STOWARZYSZENIA NAUCZYCIELI MATEMATYKI matm@ z powerem
26 października 2024 r. p. Joanna Gołębiewska i Agnieszka Sanecka, nauczycielki matematyki z naszej szkoły wzięły udział w VI Lubuskiej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki pt. matm@ z powerem
Spotkanie rozpoczęło się wykładem p. Joanna Strzelecka z Parafamilii:
„Przetrwać burzę i tańczyć w deszczu. Emocjonalne koszty pracy w systemie oświaty”.
Na konferencji gościli m.in.:
- Robert Baca - projekt MatMa²
- Barbara Dubiecka-Kruk - O matmo!
- Ksenia Erdmann - Pan i Pani Matematik
- Agata Markowicz-Narękiewicz - Matematyka u Sienkiewicza
- Joanna Świercz - Matmainaczej
- Trenerzy z Kart Grabowskiego
Prowadzono warsztaty na temat:
- motywacyjnych systemów oceniania,
- sztucznej inteligencji w pracy nauczyciela,
- crash testach, czyli sposobie na zapamiętywanie,
- pracy z uczniem z trudnościami,
- nowoczesnych narzędziach TIK ułatwiających pracę nauczyciela,
- dowodzeniu w matematyce,
- grach, zabawach, doświadczeniach na matematyce,
- metodzie myślącej klasy.
Warto było uczestniczyć w powyższych szkoleniach, ponieważ dowiedziałyśmy się jakie skuteczne metody i techniki stosować w swojej pracy, jak zaciekawić uczniów matematyką. Czas tam spędzony był bardzo twórczy, pracowity i stymulujący. Mamy nadzieję, że zaowocuje to w naszej dalszej pracy.
Joanna Gołębiewska i Agnieszka Sanecka
WYJAZD DO TEATRU NA ,,BALLADYNĘ,,
W środę 23.10. br. uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawczyń, polonistki oraz p. M. Dowgiert mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu kulturalnym. W Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie obejrzeli spektakl na podst. dramatu J. Słowackiego. Siódmoklasiści stali się świadkami teatralnej opowieści o naturze człowieka. Szczególną rolę w spektaklu odegrała zbiorowość. Ballada działała pod presją, a cała historia rozegrała się zaledwie w ciągu kilku dni. Dużym walorem była muzyka i choreografia. Warto było zapoznać się z tak interesującym spektaklem, który przybliżył treść lektury obowiązkowej.
Organizatorzy
╰(*°▽°*)╯
GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie profilaktycznym „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”. Program dotyczy zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Jest inicjatywą fundacji „UNAWEZA” założonej przez Martynę Wojciechowską.
Program „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW to:
* działania profilaktyczne i edukacyjne dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli,
* konkretne narzędzia, które powstają na podstawie wyników badań i odpowiedzi młodych ludzi,
* odpowiedź na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób,
* cykl lekcji, które będą się odbywały we wszystkich klasach (1-8) raz w miesiącu od października do końca roku szkolnego.
Program ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego. Program został stworzony przez specjalistki: Aleksandrę Kuberską i Martę Jagodzińską – psycholożki tworzące Emocjonalia, a także Weronikę Snoch i Angelikę Friedrich z Nastoletniego Azylu oraz Justynę Żukowską-Gołębiewską – psycholożkę, reprezentantkę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów.
Szkolny koordynator programu - Aneta Topa-Deuter