7 czerwca 2019 r. o godz. 1000 już po raz czwarty wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania po hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. W roku 2019 udział w akcji zadeklarowały 3073 instytucje. W ubiegłym roku 406 825 uczniów z całej Polski pobiło rekord czytania w jednym momencie. W naszej szkole podobnie, jak w roku ubiegłym akcję pod hasłem „Piknik z książką” przeprowadziliśmy w plenerze przy budynku klas I – III oraz przed budynkiem filii SP 3 w Dargomyślu. Wszyscy przyszli w różnobarwnych strojach. Każdy uczestnik czytał to, na co miał ochotę. Niektórzy przygotowali plakaty z rymowankami zachęcającymi do czytania książek. Pogoda i humory dopisywały, a pojawiające się od czasu do czasu na niebie chmurki przyjemnie chłodziły i przynosiły ulgę zmęczonym ostatnimi upałami uczestnikom. Najmłodszy czytelnik, który przybył na piknik ze swoimi książeczkami pod opieką mamy miał 2,5 roku. Powitaliśmy go gromkimi brawami. Pomimo tego, że w naszej placówce aż dziesięć klas było w tym dniu na wycieczkach szkolnych, a na dworze panowała wysoka temperatura, to jednak udało nam się przyjemnie spędzić pół godziny z książką i ustanowić kolejny rekord czytania w jednym momencie. W tegorocznym czytaniu wzięło udział około 430 osób. Naszą szkołę możecie odszukać na interaktywnej mapce uczestników dostępnej na stronie https://www.czytamy.org/mapa.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział w akcji!
Do zobaczenia za rok!
Koordynatorki akcji
Małgorzata Dowgiert
Iwona Dorota Fryntkowska
Wioletta Olszewska