• MIASTO NAUKI W MAŁEJ TRÓJCE
          • MIASTO NAUKI W MAŁEJ TRÓJCE

          • 3 lutego w naszych progach gościliśmy przedstawicielkę z Miasta Nauki- fundacji zajmującej się interaktywnymi lekcjami fizyki, nawet dla najmłodszych. Mieliśmy okazję zobaczyć pokaz, którego głównym tematem była temperatura.  Obserwowaliśmy widowiskowe eksperymenty, a także mogliśmy sami doświadczyć najzimniejszej substancji świata- zjedliśmy zamrożone chrupki! Dziękujemy Miastu Nauki za chęć odwiedzenia naszej szkoły.

            Przejdź do galerii.

        • DIAGNOZY W KLASACH VII
          • DIAGNOZY W KLASACH VII

          • Siódmoklasiści rozpoczęli II półrocze od sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. W dniach 31 stycznia- 3 lutego 2023 r. pisali diagnozy z języka polskiego, matematyki i języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Uzyskane wyniki pomogą nauczycielom ustalić poziom opanowania przez uczniów wiadomości i umiejętności wymaganych na tym etapie edukacji.

            M. Dowgiert

            Przejdż do galerii.

        • STYCZEŃ Z SAMORZĄDEM – AKCJA: DZIEŃ BEZ PLECAKA W WYDANIU ZIMOWYM I NOWOROCZNYM
          • STYCZEŃ Z SAMORZĄDEM – AKCJA: DZIEŃ BEZ PLECAKA W WYDANIU ZIMOWYM I NOWOROCZNYM

          • Akcja „Dzień bez plecaka” cieszyła się dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczniów kl. I-III oraz starszych w kl. IV-VIII. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością oraz kreatywnością. Nie zabrakło walizek przystrojonych w elementy noworoczne oraz zimowe, koszów do przechowywania żywności oraz na śmieci, pudełek po butach, a także koszyków zakupowych z kolorowymi lampkami. W trakcie przerw w budynku kl. IV-VIII było stoisko z popcornem, obsługiwane przez panią Anię i panią Małgosię, za co serdecznie im dziękujemy. Ponadto na holu puszczana była muzyka, a pod koniec dnia odbyły się wybory najciekawszych „oryginalnych” plecaków. Wybór okazał się ogromnie trudny, dlatego szczególnie zwracano uwagę na akcenty zimowe i noworoczne. Cieszymy się ogromnie, że uczniowie naszej szkoły tak licznie wzięli udział w akcji, wielkie brawa za ich pomysłowość oraz zaangażowanie.

            Samorząd uczniowski wraz z opiekunem

            Przejdź do galerii.

        • WYRÓŻNIENI ZA CZYTELNICTWO W I PÓŁROCZU
          • WYRÓŻNIENI ZA CZYTELNICTWO W I PÓŁROCZU

          • Dyplomy uznania za czytelnictwo w I półroczu roku szkolnego 2022/2023 otrzymały klasy, które wypożyczyły ponad 300 książek. Są to:

            1. Klasa III c - 425 książek

            2. Klasa IV a - 356 książek

            Tytuł „Czytelnika Półrocza” uzyskali następujący uczniowie:

            1. Martyna Rupenthal kl. IV a -87 książek

            2. Lidia Trela kl. III c – 55 książek

            3. Leonard Nizio kl. III c- 49 książek

            Serdecznie gratulujemy! ☺ Bibliotekarze szkolni ☺

            Przejdź do galerii.

        • STYCZEŃ W LABORATORIUM
          • STYCZEŃ W LABORATORIUM

          • Po przerwie świątecznej ,,Mali Badacze” wrócili do doświadczania i eksperymentowana w naszym szkolnym laboratorium. Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania różnych sfer rozwoju dziecka, a także do analizowania, porównywania, spostrzegania i kreatywnego myślenia.

            Oto doświadczenia wykonane przez poszczególne klasy:

            1a, 1c i 2a  – sprawdzały: Co jest cięższe, a co lżejsze? Poznały odważniki 1 kg, 2 kg, 5 kg. Porównywały wagi przedmiotów i ważyły przedmioty na wagach szalkowych.

            1b – „bawiła się” cieczą nienewtonowską.

            2b i 3c – wykonały doświadczenie ,,Krystalizacja soli”.

            2c – badała właściwości lodu, dowiadywała się czego trzeba użyć, by roztopić lód, a także ratowała pingwiny ,,Zaczarowanej Zagrody”.

            3a –wykonała eksperyment ,,Wędrująca woda”.

            3b – zrobiła gniotki antystresowe.

            Wychowawczynie klas 1-3.

            Przejdź do galerii.

        • STYCZEŃ W ŚWIETLICY
          • STYCZEŃ W ŚWIETLICY

          • Nowy rok rozpoczęliśmy od prac plastycznych ,,wystrzałowe fajerwerki”, jak również rozmową o postanowieniach noworocznych, które w tym roku zamierzamy dotrzymać( Wraz z nauczycielkami z bibliotek szkolnych świętowaliśmy dzień ,,Kubusia Puchatka”. Wykonaliśmy gigantyczną postać Kubusia, kolorowaliśmy kolorowanki, słuchaliśmy bajek, a także prezentowaliśmy swoje przebrania związane z postaciami z opowiadania. Wciąż jesteśmy w zimowej aurze pokazujemy to na naszych pracach ,,zimowe drzewa” malowane farbami, śnieżynki wypełnione wydzierankami. Nie zapomnieliśmy o Dniu Babci i Dziadka dla naszych ukochanych przygotowaliśmy laurki, w które wpisywaliśmy nasze rymowanki i wierszyki. Wykonaliśmy postacie dziadków z rolek papieru oraz namalowaliśmy ich wizerunki. Przy każdej pracy plastyczno-technicznej wykorzystywaliśmy nowo zakupione materiały typu: farby plakatowe, pędzelki, plastelinę, kredki czy mazaki. Aby ułatwić odczytywanie godziny z zegara tworzyliśmy własne z płyt cd. Umilaliśmy czas oczekiwania na rodziców poprzez zabawy zespołowe: krzesełka, limbo, jak i podłogę interaktywną. Podczas zajęć świetlicowych bardzo chętnie poznawaliśmy zasady nowych gier. Każda z zakupionych gier cieszy się dużym powodzeniem i uczniowie ze sporym entuzjazmem spędzają wolny czas doskonaląc pamięć, spostrzegawczość, logiczne myślenie i integrując się w kolegami z innych klas.

            Nauczyciele Świetlicy

            Przejdź do galerii.