• JESTEŚMY EKO

• 7 września br. odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas 1-3 z Komendantem Straży Miejskiej w Dębnie Panem Zbigniewem Podzińskim. Celem wizyty było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i kształtowanie właściwej postawy prośrodowiskowej. Podczas spotkania nasz gość przypomniał również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Miejmy nadzieję, że zdobyte wiadomości znajdą zastosowanie w życiu codziennym.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i otrzymane upominki.

Bibliotekarz szkolny

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”.

Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały po nich piękne wspomnienia. W dniu 04.09.2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Podczas inauguracji Pani Dyrektor Małgorzata Matkowska powitała nowych uczniów, grono pedagogiczne, rodziców i przybyłych gości. Szczególnie ciepło przywitani zostali nasi pierwszoklasiści, dla których przygotowaliśmy niespodziankę w postaci drewnianych medali. Wszyscy uczniowie otrzymali „dobre rady na każdy miesiąc”. Podczas apelu miło spędziliśmy czas słuchając występów starszych koleżanek: Zuzanny Kowalik–Jareckiej i Joanny Wojciechowskiej. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach. W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom!

Organizatorzy: Elżbieta Jaworska Dominik Kurek Elżbieta Lech Ewelina Słupska

• DZIEŃ ADAPTACYJNY W PRZEDSZKOLU "NASZE PRZEDSZKOLE KOLORUJE MARZENIA"

• 1 września rozpoczęła się nowa przedszkolna przygoda. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych, podczas których poznawały się nawzajem. Zabawie towarzyszył nasz pluszowy kolega - Miś Tofik z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Wzbudził on ogromne zaciekawienie nowo przybyłych przedszkolaków. Zajęcia miały charakter integracyjny, angażujący rodziców do współpracy ze swoimi dziećmi. Nowa grupa pod nazwą Motylki wykonała wspólny plakat pod hasłem przewodnim. Na szablonach motyli dzieci z pomocą opiekunów rysowały swoje marzenia. Nie zabrakło również swobodniej zabawy, która pozwoliła dzieciom lepiej się poznać. Szczęśliwe, uśmiechnięte buzie mówiły same za siebie.

Wychowawca Anna Skica