• WYSTAWA NOWOŚCI ZAKUPIONYCH W RAMACH NPRCz
          • WYSTAWA NOWOŚCI ZAKUPIONYCH W RAMACH NPRCz

          • „Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi”.
            Jan Kasprowicz

            Od 12 października w czytelni szkolnej można obejrzeć nowości książkowe zakupione przez bibliotekę w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Ekspozycja liczy 30 książek włączonych w ostatnim czasie do zbiorów biblioteki. Wśród prezentowanych publikacji znalazły się nowe wydania lektur, kolejne tytuły z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, książki historyczne Grażyny Bąkiewicz z cyklu „Ale historia…”, powieści obyczajowe Olivii Tuffin o przygodach Alicji i jej konia z serii „Deresz z parkowej stajni” oraz „Charlotte” Nele Neuhaus, a także książki o tematyce wojennej, przygodowe i in. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej biblioteki. Jest ona również dostępna w galerii na stronie internetowej szkoły.

            Z bibliotecznym pozdrowieniem!

            Małgorzata Dowgiert

            Przejdź do galerii.

        • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          • 9 października w naszej szkole  obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem obchodów było promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować, ukazanie zalet płynących ze znajomości języków oraz zachęcanie do nauki języków obcych. W tym dniu  uczniowie  przyszli do szkoły przebrani za postacie filmowe. Rozwiązywali quizy językowe, mogli posilić się popcornem,  a z głośników płynęła muzyka z różnych krajów europejskich – dla każdego coś miłego.

            Przejdź do galerii.

        • A MOŻE BY TAK ZOSTAĆ DZIENNIKARZEM...
          • A MOŻE BY TAK ZOSTAĆ DZIENNIKARZEM...

          • Pod takim hasłem uczniowie trzech klas ósmych 10 października wyruszyli do Zielonej Góry. Głównym celem była wizyta w redakcji „Gazety Lubuskiej”, po której oprowadziła nas pani Marzena Gruszczyńska pracująca w dziale reklamy.

            Młodzież poznała specyfikę pracy dziennikarza prasowego oraz dowiedziała się kilku ciekawych faktów z ponad 70-letniej historii gazety. Następnie udali się do Muzeum Ziemi Lubuskiej, które zachwyciło bogatymi eksponatami. Można było poznać historię miasta od średniowiecza oraz zobaczyć dawne przedmioty codziennego użytku. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących produkcji wina, z którego słynie Zielona Góra. Największe jednak wrażenie zrobiła sala tortur przybliżająca stosowanie prawa karnego, system wykonywania wyroków oraz metody tortur w średniowieczu i czasach nowożytnych.

            Na wystawie, w mrocznych muzealnych piwnicach, zaprezentowano interesujący zbiór obiektów i replik narzędzi używanych m.in. podczas procesów o czary oraz egzekucji skazańców. Wrażenie grozy potęgują efekty dźwiękowe towarzyszące zwiedzającym – jęki skazańców, odczytywanie wyroków, brzęk łańcuchów, płacz kobiet.

            Pełni wrażeń wszyscy wrócili do domu, dziękując Klubowi Sportowemu UKS , bo ta podróż była za jeden uśmiech.

            RELACJA GAZETY

            wychowawcy klas ósmych

            Przejdź do galerii.

          • UROCZYSTE WRĘCZENIE LAPTOPÓW CZWARTOKLASISTOM W SP 3

          • We wtorek 3 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie laptopów czwartoklasistom ze szkół miejskich Gminy Dębno. Uroczystego przekazania dokonali: Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Poseł RP Leszek Dobrzyński, Poseł RP Michał Jach, Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki oraz dyrektorzy szkół SP 1 Iwona Szostowska, SP 2 Magdalena Umińska i SP 3 Małgorzata Matkowska. Tę podniosłą uroczystość uświetniła krótka część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Łącznie do czwartoklasistów z gminy Dębno trafiło ponad 200 komputerów w ramach Rządowego Programu „Laptop dla Ucznia", którego celem jest podniesienie kwalifikacji cyfrowych młodych ludzi. Z tego sprzętu dzieci będą mogły korzystać zarówno w szkole, jak i w domu, będą mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania i w efekcie nabywać kompetencje cyfrowe w praktyce. Uczniowie, jak i towarzyszący im rodzice nie kryli zadowolenia z przekazanego sprzętu, który będzie służył przede wszystkim do nauki.

             

            Fotorelacja: Pani Agata Rozalik-Friedrich

        • WRZESIEŃ W LABORATORIUM
          • WRZESIEŃ W LABORATORIUM

          • Laboratoria przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Prowadzone zajęcia pozwalają uczniom rozwijać swoje zainteresowania i zrozumieć zachodzące w przyrodzie zjawiska. W miesiącu wrześniu klasy pierwsze wykonały eksperyment "Bańka w bańce", klasy drugie eksperymentowały z tańczącą kaszą, kolorowymi bączkami i poznały sekrety kosmosu. Klasy trzecie wykonały slima i obserwowały przez mikroskopy elementy flory znalezione podczas wizyty w Szkółce Leśnej. Zajęcia w Laboratorium Przyszłości weszły już na stałe do naszego planu lekcji.

            Wychowawczynie klas 1-3

            Przejdź do galerii.

          • OTRZYMALIŚMY DOTACJĘ W RAMACH NPRCz 2.0

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła w roku 2023 otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025. Celem programu jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. Otrzymane środki, zgodnie z celem programu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Działania programowe będą realizowane w roku szkolnym 2023/2024. Jesteśmy już po konsultacjach dotyczących planowanych zakupów z przedstawicielami Biblioteki Publicznej M. i G. W Dębnie, Rodziców, Nauczycieli i Uczniów. Aktualnie realizujemy zamówienia. Do szkoły wpłynęły już pierwsze egzemplarze książek, które są w trakcie opracowywania. Niedługo zaprezentujemy je naszym czytelnikom. Bieżące informacje dotyczące realizacji programu będą dostępne na stronie szkoły.

            Bibliotekarze szkolni 

        • DIAGNOZY JESIENNE W KLASACH ÓSMYCH
          • DIAGNOZY JESIENNE W KLASACH ÓSMYCH

          • W dniach 4-5-6 października 2023 r. ósmoklasiści pisali diagnozy sprawdzające z języka polskiego, matematyki, języków obcych. Osiągnięte wyniki pomogą nauczycielom ustalić poziom opanowania przez uczniów wiadomości i umiejętności wymaganych na tym etapie edukacji.

            Fot.
            M. Dowgiert

            Przejdź do galerii.

        • UCZNIOWIE Z WIZYTĄ NA POCZCIE
          • UCZNIOWIE Z WIZYTĄ NA POCZCIE

          • Klasa IVc podczas lekcji języka polskiego uczyła się adresować kartki pocztowe. Zadanie uczniów polegało na napisaniu pozdrowień ze szkoły. Adresatami byli rodzice oraz dziadkowie. Na pocztówkach nie zabrakło również ciekawych ilustracji. Było to naprawdę ciekawe doświadczenie, ponieważ niektórzy uczniowie po raz pierwszy odwiedzili pocztę i samodzielnie kupili znaczek.

            I. Kopaniecka

            Przejdź do galerii.

        • INTEGRACJA – WAŻNA SPRAWA!
          • INTEGRACJA – WAŻNA SPRAWA!

          • W edukacji proces integracji jest bardzo ważny, dlatego wychowawcy klas piątych zorganizowali  swoim wychowankom spotkanie w dębnowskiej wyłuszczarni nasion. To niezwykłe, pełne wrażeń popołudnie, rozpoczęło się od wspólnego pieczenia kiełbasek na ognisku przygotowanym przez rodziców. Nie zabrakło również zabaw oraz konkurencji sportowych. Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie wiedzą, w jaki sposób pielęgnować relacje rówieśnicze. 

            I. Kopaniecka, A. Kowalczyk, D. Kurek

            Przejdź do galerii.

        • KLASY PIERWSZE NA WYCIECZCE W KINIE
          • KLASY PIERWSZE NA WYCIECZCE W KINIE

          • Niedawno obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji 5 października klasy 1a, b, c postanowiły wybrać się na wycieczkę do kina. Dzieci oglądały film pt. „Mru i ja – wielka przygoda na cztery łapy”. Opowieść o milutkim kocie wprawiła wszystkich w doskonały humor. Nie zabrakło momentów wzruszenia. Dzień ten był świetną przygodą, wszyscy miło spędzili czas.

            Wychowawczynie klas pierwszych

            Przejdż do galerii.

        • 3C W ALPAKOWYM GAJU
          • 3C W ALPAKOWYM GAJU

          • 5 października klasa 3c odwiedziła Alpakowy Gaj - niesamowite gospodarstwo z bardzo szeroką ofertą edukacyjną, gdzie można spędzić fantastyczny czas. I taki był właśnie nasz dzień. Powitały nas cudowne panie i od początku czuliśmy sielską atmosferę tego miejsca. Podczas pobytu mieliśmy okazję: - spacerować z alpakami - obserwować i głaskać konie - uczestniczyć w warsztatach sowiarskich - obserwować i głaskać kota kanadyjskiego - karmić alpaki - podziwiać psie sztuczki - zjeść kiełbaski i pianki z ogniska. Wszystkie aktywności poszerzyły naszą wiedzę przyrodniczą oraz pozwoliły spędzić przyjemny czas.

            Klasa 3c z wychowawczynią Aleksandrą Łoszczuk

            Przejdź do galerii.

        • KLASY SZÓSTE NA WYCIECZCE W GORZOWIE
          • KLASY SZÓSTE NA WYCIECZCE W GORZOWIE

          • 3 października z okazji Dnia Chłopaka klasy 6 a, b, c pojechały na wycieczkę do Gorzowa.

            Najpierw uczniowie odwiedzili „Papugarnię”, w której najodważniejsi pozwolili, aby papugi siadły im na ramieniu, inni karmili ptaki specjalnie przygotowaną dla nich karmą. Wszyscy byli pod wrażeniem pięknego, kolorowego upierzenia oraz zwinności tych wspaniałych istot.

            Następnie wszyscy przeszli do strefy „Fun Jump”, gdzie wyładowali swoją energię skacząc na trampolinach i zanurzając się w basenie pełnym gąbek.

            Na koniec odwiedziliśmy McDonalda, aby uzupełnić stracone po intensywnej zabawie kalorie.

            To był bardzo miły dzień.

            Przejdź do galerii.

        • DZIEŃ CHŁOPAKA
          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczyny składały w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla swoich kolegów medale. Wszystkim chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

            Przejdź do galerii.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

          • 4 października to ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT z tej okazji nasza szkoła bierze udział w zbiórce karmy dla schroniska. Zachęcamy do udziału w naszej akcji.

        • UCZNIOWIE KLASY 4A I ICH BAJKOWE POSTACIE
          • UCZNIOWIE KLASY 4A I ICH BAJKOWE POSTACIE

          • Dziewczynki i chłopcy z klasy IVa meldują wykonanie pierwszego zadania  innowacji „Wspólnie mocniejsi-uczymy się przez integrację”. Polegało ono na zaprojektowaniu i wykonaniu swoich wymarzonych bohaterów mających baśniową moc. Dzieci pracując w parach, nadawały postaciom nieziemskie moce, które najczęściej dotyczyły pomocy w zadaniach domowych, uczynienie dzieci niewidzialnymi oraz sprawianiu pokoju na świecie. Uczniowie klasy 4a przyznali, że razem lepiej się pracuje, bo jest weselej i lżej.

            Także cel integracji w założeniu innowacji został spełniony.

                              Uczniowie klasy 4awraz z panią od polskiego J.Białek

            Przejdź do galerii.