• SUKCES UCZNIÓW Z KLASY 1A 🏆🥈👏

• W dniu 15.04.2024 r. uczniowie z klasy 1a wytańczyli 2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Tanecznym w Smolnicy. Naszą klasę reprezentowali:
            1. Zuzanna Chomicz
            2. Grzesiak Alicja
            3. Zuzanna Jagodzińska
            4. Kacper Krajniak-Majchrzak
            5. Lena Magdziarek
            6. Laura Prostak
            7. Bruno Stalka
            8. Piotr Suski
            9. Klaudia Talaga
            Uczniowie zaprezentowali układ taneczny do utworu "Całkiem Nowa Bajka" z Akademii Pana Kleksa. Ponadto uczennica Lena Magdziarek otrzymała nagrodę wyróżnienia dla najlepszego tancerza. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Popławska

• 🌍Dzień Ziemi🌏

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. To święto naszej planety. Proponujemy, aby uczcić ten dzień w sposób szczególny, nawiązując do modnego trendu zwanego „zero waste”.Współcześnie coraz większym problemem na całym świecie jest nadmiar rzeczy oraz odpadów, nadmiar zużytych opakowań, których często nie da się poddać recyklingowi. Z tego powodu ruch zero waste (z ang. brak śmieci) zyskuje coraz większe grono zwolenników.Dzień 22 kwietnia w szkole będziemy świętować pod hasłem:„Dzień Ziemi świętujemy - NIE MARNUJEMY, NIE GENERUJEMY ODPADÓW”.W tym dniu w naszej szkole każdy będzie mógł się wymienić rzeczami, których już nie potrzebuje. Uczeń może przynieść na wymianę maksymalnie 3 rzeczy.
            Wielki kiermasz wymiany będzie obejmował:

W klasach 1-3:
            -książki,
            -gry planszowe,
            -zabawki,
            -maskotki.

W klasach 4-8
            -książki
            -gry planszowe
            -gry CD
            -zabawki
            -ubrania
            -maskotki.

Dziecko, przynosząc rzecz na wymianę, musi posiadać wypełnione przez rodzica oświadczenie o zgodzie na wymianę konkretnej rzeczy. Zgody będą dostępne u wychowawcy.

Zachęcajmy do uczenia dzieci, jak nie marnować, a tym samym zmniejszyć górę stale rosnących
            śmieci!!!

Zespół w składzie:
            1. Anna Kowalczyk
            2. Małgorzata Jankowska
            3. Luiza Przespolewska
            4. Monika Pacholak
            5. Agnieszka Popławska
            6. Daria Dutkiewicz
            7. Ewelina Kaczmarek
            8. Katarzyna Sawicka

• SŁODKA LEKCJA🍫

• Klasa 2a z niecierpliwością czekała na uczniów ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko, żeby wspólnie uczcić Dzień Czekolady. Poznaliśmy historię powstania czekolady, dowiedzieliśmy się z czego się składa oraz jakie są różne jej rodzaje. Uczestniczyliśmy w zajęciach muzyczno- ruchowych oraz plastyczno-technicznych.

Serdeczne podziękowania składam rodzicom uczniów klasy 2a za słodki upominek dla wszystkich dzieci oraz naszym gościom za przygotowanie słodkiej czekoladowej niespodzianki. Dziękuję również Pani Magdzie Cytrynowicz za kolejną przygodę z teatrzykiem kamishibai.

Dzień Czekolady był pyszny, słodki i niezapomniany!

Joanna Świątek

Przejdć do galerii.

• UCZNIOWIE NA MUSICALU „MAŁY KSIĄŻĘ”

• „A oto mój sekret. Jest bardzo prosty:
            dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

9 kwietnia uczniowie klas VI, VII i VIII wybrali się do Dębnowskiego Ośrodka Kultury na musical pt. „Mały Książę” przygotowany przez Teatr Konik z Wrocławia na podstawie inspiracji z oryginału „The Little Prince" Antoine`a de Saint-Exupéry`ego. Widowisko wyreżyserował Paweł Kamiński, a scenariusz i teksty piosenek napisała Anna Wieczorek. To kolejna sceniczna próba przekazania najważniejszych wartości w życiu człowieka, takich jak: miłość, życzliwość, odpowiedzialność, wierność i przyjaźń. Multimedialna oprawa przedstawienia została wzbogacona o  specjalnie w tym celu stworzoną muzykę. Była to okazja, by rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie kulturą oraz poznać lub przypomnieć sobie przygody małego chłopca z asteroidy B-612, które są tematem lektury obowiązkowej w starszych klasach. Była to ciekawa forma spotkania z lekturą.

• ZAPROSZENIE

• Podejmij BIBLIOTECZNE WYZWANIE 2024. Odwiedź bibliotekę, odbierz kartę i baw się z nami. Do zobaczenia! Bibliotekarze szkolni

• 💙ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU💙

• Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na ten temat i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.W trakcie zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno - społeczne postanowiliśmy także wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem. Na znak wsparcia i tolerancji wykonaliśmy niebieskie serduszka z papieru oraz girlandy. Rozmawialiśmy o typowych zachowaniach dzieci w spektrum autyzmu, a także próbowaliśmy znaleźć rozwiązania, które ułatwiłyby im funkcjonowanie w szkole.

Ewelina Kaczmarek