Od połowy miesiąca października uczestniczymy w akcji „Ogólnopolska świetlicowa akcja wymiany widokówek”. Nawiązaliśmy współpracę z uczniami z różnych stron, wymieniając się kartkami propagującymi najpiękniejsze zakątki swojej miejscowości. Widokówki umieszczamy na mapie rozwieszonej w świetlicy, następnie czytamy informacje o rejonie, skąd została przysłana. Poznaliśmy wiele gatunków jesiennych kwiatów, które wykonaliśmy różnymi technikami. Listopad to miesiąc, w którym sięgamy pamięcią do tych, co od nas odeszli. Ku czci ich pamięci zaprojektowaliśmy i pokolorowaliśmy lampiony. Dołączyliśmy się również do obchodów „Święta Bibliotek” wykonując i wręczając naszym paniom laurki. Z okazji Święta Niepodległości rozmawialiśmy o symbolach narodowych, pokolorowaliśmy flagę i godło oraz wysłuchaliśmy kilka legend związanych z powstaniem państwa polskiego. Po przejściu na naukę zdalną w dalszym ciągu oprócz lekcji online realizowaliśmy wytyczone zadania – poznaliśmy ciekawe bajki, pokolorowaliśmy ulubionych bohaterów oraz przyozdobiliśmy akcentami zimowymi budynki szkolne.
Archiwum Aktualności
LISTOPAD W ŚWIETLICY
II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM UCZNIA KLASY II C
Uczeń naszej szkoły Julian Zając zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Konkurs zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, a w naszej szkole rozpropagowano go w ramach obchodów tegorocznego Święta Biblioteki. Miał on na celu popularyzację literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych oraz doskonalenie posługiwania się różnymi technikami plastycznymi. Uczestnicy wykonywali dowolną techniką i z różnych materiałów portret postaci literackiej z dowolnej baśni lub legendy we własnoręcznie przygotowanej ramce. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I – IV, klasy V - VIII. W naszej szkole na konkurs zgłosiło się dwóch uczniów z klasy II c: Pola Czerniecka i Julian Zając , którzy wykonali portrety Kopciuszka, a także Amelia Bochuta z kl. IV a (Czerwony Kapturek) oraz cztery uczennice z klasy V b: Milena Downar (Dumbo), Wiktoria Krzyżek (Bella z „Pięknej i Bestii”), Nina Myszczyszyn (Roszpunka), Zuzanna Wolska ( Olaf z „Krainy Lodu”). W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski, do organizatora nadesłano 4300 prac. Wyłoniono aż 98 laureatów i wyróżnionych. Z naszej szkoły na konkurs wysłano 7 prac, ale tylko jedna z nich została wyróżniona. Laureat otrzymał dyplom i nagrodę książkową pt. „Cudowna studzienka. Baśnie polskie”. Bardzo się cieszymy z sukcesu Juliana. Gratulujemy mu i życzymy dalszych osiągnięć oraz nieustannego rozwijania talentów artystycznych! Wyróżnienie to uświetniło tegoroczne obchody Święta Biblioteki, które z powodu nauki zdalnej zostały znacznie okrojone. W tym miejscu dziękujemy również pozostałym uczestniczkom za udział w konkursie oraz pomysłowe i oryginalne prace!
Bibliotekarze szkolni
Małgorzata Dowgiert
Iwona Dorota FryntkowskaPełne wyniki V edycji Konkursu Plastycznego:
http://www.niedzwiada.edu.pl/index.php/788-wyniki-2Galeria prac:
http://www.niedzwiada.edu.pl/index.php/789-basniowa-galeria-sztuki
http://www.niedzwiada.edu.pl/index.php/dla-ucznia/galeria/event/rok-szkolny-2020-2021/KonkursPlastycznyBasniowyPortret
KONKURSY REJONOWE ZA NAMI
W dniach 23 - 27 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II etapie konkursów przedmiotowych, które decyzją dyrektora odbyły się w formie stacjonarnej w szkole macierzystej. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju oraz wprowadzeniem w szkołach nauki zdalnej, konkursy rejonowe przeprowadzono z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, w oparciu o obowiązujące przepisy prawa, zalecenia GIS i MEN oraz zgodnie z regulaminem konkursów dla uczniów szkól podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2020/2021. W kolejnych dniach uczniowie uczestniczyli w ośmiu konkursach: Języka Polskiego (36 zadań/ 36 pkt.), Matematycznym (30 zadań/ 30 pkt.), Historycznym (45 zadań/ 45 pkt.), Języka Niemieckiego (7 zadań/ 45 p.), Chemicznym (30 zadań/ 30 pkt.), Biologicznym (40 zadań/ 40 pkt.), Języka Angielskiego (45 zadań/ 45 pkt.) i Wiedzy o Społeczeństwie (45 zadań /45 pkt.). Wszystkie zadania konkursowe miały formę zamkniętą. Na rozwiązanie zadań testowych uczestnicy mieli 90 minut. W konkursach rejonowych prace będą sprawdzane elektronicznie. Kwalifikacji uczniów do III etapu wojewódzkiego dokonuje Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana przez organizatora- Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. W przypadku nie osiągnięcia przez co najmniej 25% uczestników etapu rejonowego danego konkursu 85% punktów możliwych do zdobycia, do etapu wojewódzkiego zostanie zakwalifikowanych 25% uczestników etapu rejonowego, którzy uzyskali najwyższe wyniki (jednak wynik nie może być niższy niż 30%). Jeśli uczniowie zajmujący pozycję ostatnią i następne uzyskają taką samą liczbę punktów, liczba zakwalifikowanych zostanie odpowiednio zwiększona. Wyniki wstępne etapu rejonowego zostaną opublikowane na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie do 18 grudnia 2020 r.
Kochani Uczniowie!
Trzymamy za Was kciuki, życzymy jak najwyższych lokat
i dostania się do etapu wojewódzkiego!
Powodzenia! ☺Tekst i fot.
Małgorzata Dowgiert
NIETYPOWE ANDRZEJKI
Czwartkowe popołudnie zapisze się na długo w pamięci uczniów klasy 3c. Bowiem pierwszy raz przeżyli Andrzejki w formie on-line. Spotkanie zaczęło się od powitania i pokazu mody pięknych i pomysłowych przebrań dzieci. Następnie została przedstawiona historia andrzejkowego wieczoru. W kolejnej odsłonie imprezy, uczniowie wykonali eksperyment i stworzyli własne projektory, dzięki którym narysowany obraz wyświetlał się na ścianie, suficie i gdzie jeszcze przyszło do głowy małym naukowcom. Doświadczenie stało się inspiracją do rodzinnych teatrów cieni. W ostatniej części wydarzenia wkroczyliśmy w blok taneczny. Mimo, iż przed ekranem, to tupanie z pewnością było słychać u sąsiadów J. Panująca epidemia nie przeszkodziła w realizacji zaplanowanych wydarzeń. Andrzejkowe popołudnie pozwoliło wspólnie spędzić niezapomniany czas.
Aleksandra Kucharska
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
„Na dobranoc, dobry wieczór
miś pluszowy śpiewa wam.
Mówią o mnie miś uszatek,
bo klapnięte uszko mam.
Jestem sobie mały miś, gruby miś.
Znam się z dziećmi nie od dziś”.„Jaki dziś dzień?- zapytał Puchatek. Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek: to mój ulubiony dzień. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 zgodziły się ze stwierdzeniem Puchatka. Dzień pluszowego misia jest wyczekiwanym dniem. Grupa przedszkolna rozpoczęła przygotowania od zaproszenia pluszowych misiów, aby prędzej oswoiły się z nowym otoczeniem. Przedszkolaki na co dzień przebywają z misią Tosią, która prowadzi je przez świat wielkiej literatury. W dzisiejszym dniu spotkaliśmy się z Misiową mamą, czyli panią Anetą Konefał. Spotkanie online miało na celu rozwiązanie zadań związanych z historią misia. Dzieci ułożyły z klocków misia i nadały mu imię Teczuś. Atrakcji było co nie miara. Za udział w spotkaniu czytelniczym, oddział przedszkolny otrzymał certyfikat. Dzisiejsze chwile w przedszkolu upłynęły na smakowaniu przysmaku Kubusia Puchatka, czyli miodu z rodzinnej pasieki. Powstały piękne prace wykonane metodą origami oraz odbywały się zabawy ruchowe związane z postacią misia. Dzień dobiegł końca, lecz oczarowanie misiem trwa nadal.
Wychowawca
Anna Skica
KONKURS WIEDZY O SZKOLE I JEJ PATRONIE
Tradycją naszej szkoły jest listopadowy konkurs klas czwartych związany z historią szkoły i jej patronem Jarosławem Dąbrowskim. W tym roku, w związku z sytuacją pandemiczną, konkurs odbył się w formie online. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania otwarte dotyczące patrona, a potem wpisać w ramy czasowe nazwiska wszystkich dyrektorów oraz najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Konkurs zakończył się rozwiązaniem krzyżówki z hasłem. Szczerze ucieszyła organizatorów aktywność uczniów klas czwartych, gdyż w konkursie uczestniczyło aż 19 uczniów. W poprzednich edycjach była to jedynie trójka przedstawicieli z każdej klasy. Szeroką wiedzą wykazali się i tym samym zdobyli maksymalną ilość punktów:
Zamojcin Hubert
Tomaszewski Adam
Mazurkiewicz Adam
Skrobisz Bartosz
Czyżewski WojciechGratulacje dla wszystkich zwycięzców !
Dziękujemy Pani Aleksandrze Kucharskiej i Ewelinie Słupskiej za pomoc w organizacji konkursu.
Organizatorzy Iwona Dorota Fryntkowska, Adam Kowalski
ZDALNE - KULINARNE
Od początku roku szkolnego prowadzone są w naszej szkole zajęcia kulinarne, na których uczniowie wykazują się nie tylko zdolnościami manualnymi, ale i też dużą kreatywnością. Również podczas zdalnego nauczania dzieci nieprzerwanie uczestniczą w tych spotkaniach. Przebiegają one jednak w troszeczkę innych warunkach. Wszystkie przygotowane potrawy są jednak niezmiennie, nie tylko zdrowe i kolorowe, ale przede wszystkim przygotowane z wielką pasją i zaangażowaniem.
Anna Wujda
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia, takiego, bez którego nie można było zasnąć? 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.” Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały Przedszkole SP 3 w Dargomyślu. W dniu 25.11.2020 r. przedszkolaki Przedszkola w Dargomyślu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemijają. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne oraz plastyczne. To był naprawdę sympatyczny dzień.
UWAGA!
Dzień Kredki
„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko to, co chcę!”
22 listopada obchodziliśmy „Dzień Kredki”. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Dnia 24 listopada przedszkolaki z SP3 - Filia Dargomyśl - wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, ozdabiały je według własnego pomysłu. Z tej okazji również pięknie zaśpiewały piosenkę o kredkach oraz integrowały się podczas zabaw z ukochaną przez dzieci kolorową chustą animacyjną. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!
NOWY SPRZĘT
W związku z trwającą pandemią COVID-19 oraz ograniczeniami dotyczącymi jej następstw, a tym samym koniecznością zaproponowania i opracowania rozwiązań, które ułatwią realizację zadania gmina otrzymała zgodę na zakup dodatkowego wyposażenia do szkół. Nasza szkoła realizuje projekt pt. „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy” finansowany w ramach programu Interreg VA, wynikiem czego zostaliśmy wyposażeni w nowy sprzęt. Umożliwi on nagrywanie filmików z uczestnikami, czy bezpośrednie łączenie się z osobami zarówno z Niemiec, jak i Polski. Otrzymaliśmy interaktywny monitor multimedialny, laptop, mikrofon, oświetlenie, specjalne lampy, statywy i oprogramowanie do montażu filmików.
Zanim wstaniesz, oby nie lewą nogą, pomyśl jak zacząć dzień? Wieczorem sprawdź efekty pozytywnego nastawienia.
DZIEŃ PRAW DZIECKA
W Przedszkolu SP 3 w Dargomyślu odbył się Dzień Praw Dziecka! 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkole w SP 3 w Dargomyślu od zawsze obchodzi to bardzo ważne święto razem z Unicefem. UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!
Przedszkolaki przypomniały sobie jakie są ich prawa oraz zobaczyły ciekawe filmy edukacyjne Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w placówce. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, niebieskie były dekoracje w przedszkolnej sali a dzieci odbiły swoje niebieskie rączki na plakacie z prawami dziecka! Podjęcie tych działań jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane!
Dargomyśl Agnieszka Fajerska
DZIEŃ JEŻA
„Idzie jeż, idzie jeż
Może ciebie pokłuć też
Pyta wróbel: Panie jeżu,
Co to pan ma na kołnierzu?
Mam ja igły, ostre igły,
Bo mnie wróble nie ostrzygły!”……
Jan Brzechwa
W dniu 10 listopada swoje święto obchodziły jeże. Przedszkolaki pamiętały o małym wyjątkowym mieszkańcu parków, sadów i ogrodów. Z wielkim zaciekawieniem obejrzały program edukacyjny Edusie, gdzie pan leśniczy opowiada o tym, co tak naprawdę jedzą jeże. W tym momencie został obalony mit, iż jeże jedzą jabłka. Jeże są zwierzętami zasypiającymi na zimę, czyli przechodzą w stan hibernacji. Jeż to również samotnik, który prowadzi nocny tryb życia. Dzieci poznały tropy jeża umiejętnie je wyszukując podczas wspólnej zabawy. Chętnie podjęły próbę nauki wiersza pt. „Jeż” Jana Brzechwy. Przedszkolaki wykonały piękne jeże z masy solnej. Kolce jeża to makaron, oczy -pieprz, a nosek – ziele angielskie. Powstałe prace zostały zaprezentowane rodzicom.
Anna Skica
Kinga Bętkowska
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020 r. obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki zaprezentowali wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny. Tego dnia również wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.
Dargomyśl
#DYKTANDONA11LISTOPADA
Kochani! Zachęcam Was do wzięcia udziału w dyktandzie on-line z okazji Narodowego Święta Niepodległości Dyktando to nie tylko okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, ale przede wszystkim do zebrania pieniędzy na wybrany cel charytatywny! Strona dyktanda.pl za rozwiązanie dyktanda przeznacza 1 zł na wybrany przez Was cel. Naszym celem jest pomoc Michalince Jakubowskiej - na liście jest to nr 72 - bardzo prosimy o przyłączenie się Informacje organizacyjne: już dziś zarejestruj się na stronie https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci i zapisz się na dyktando z okazji Święta Niepodległości 11 listopada rozwiąż dyktando w swojej kategorii wiekowej: - klasy 1-3 - godzina 14:00 - klasy 4-6 - godzina 15:00 - klasy 7-8 - godzina 16:00 - szkoła średnia - godzina 17:00 - dorośli - godzina 18:00 Po napisaniu dyktanda wybierz cel nr 72 - Pomoc Michalince Jakubowskiej
Aleksandra Kucharska
DZIEŃ JEŻA
10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto malutkich, kłujących ssaków. Z tej okazji przedszkolaki z Dargomyśla włączyły się w obchody tego nietypowego święta. W tym dniu dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą życia jeży w ich naturalnym środowisku, poprzez wysłuchanie opowieści i wierszy o tych sympatycznych, zimowych śpiochach. Potem wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Najwięcej radości sprawiła dzieciom jednak zabawa pt.: "Na dywanie siedzi jeż..." , w której wszyscy naśladowali ruchy swoich kolegów. Nie zabrakło zabaw twórczych. Z pomocą pani dzieci wykonały, różnymi technikami plastycznymi, postacie jeży. Tutaj przedszkolaki mogły wykazać i ozdobić prace według własnego pomysłu.
Agnieszka Fajerska
POLSKA, NASZ WOLNY KRAJ!
Nastał taki czas, gdy nie mamy możliwości brać udziału w wydarzeniach kulturalnych na żywo. Jednak, by nie tracić kontaktu ze sztuką, uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w koncercie on-line pt. „Polska, nasz wolny kraj” autorstwa Pani Patrycji Lipińskiej. Jego celami było przede wszystkim rozwijanie muzykalności, ale także – zgodnie z jego tematyką – kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, kultury i tradycji oraz rozbudzanie i pogłębianie postaw patriotycznych. Podczas wydarzenia uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, poznali i utrwalili znajomość symboli narodowych, strój ułana, postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Gościem specjalnym koncertu był trębacz Teatru Roma – pan Daniel Kalamon, który przedstawił budowę trąbki, a także zaprezentował piękną grę na instrumencie. Koncert, mimo że pierwszy raz w formie on-line, podobał się uczniom i chętnie wzięli udział w aktywnościach zaproponowanych przez prowadzącą.
"PIERWSZE ABECADŁO"
Dzisiaj, uczniowie klas pierwszych, w ramach kampanii społecznej "Mała książka-wielki człowiek" realizowanej przez Instytut Książki, otrzymali książki oraz plakaty "Pierwsze abecadło". Kampania ma na celu zachęcanie rodziców i dziadków do czytania pokoleniowego. Na progu szkoły, szczególnie ważne jest zrozumienie roli książki i czytania w całym życiu człowieka. Jako bibliotekarz szkolny zachęcam do wspólnego przeczytania książki, która z pewnością zainteresuje wszystkich domowników. Plakat, zawieszony w pokoju dziecka, pomoże mu w zapamiętaniu polskiego abecadło. Życzę miło spędzonego czasu podczas rodzinnego czytania.
Wasz bibliotekarz Iwona Dorota Fryntkowska
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ
„Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.”Maria Konopnicka
5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Rano do naszego oddziału przedszkolnego przybyły dzieci przebrane w piękne, bajkowe stroje. Po śniadaniu przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przy dźwiękach muzyki wzięły udział w pokazie strojów, a następnie odpowiadały na zagadki dotyczące postaci ze znanych bajek. Za prawidłowe odpowiedzi zdobywały słodkie upominki. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością bajkowych postaci i w nagrodę otrzymały od pani bibliotekarki książeczki z kolorowankami. Później każdy przedszkolak zaprezentował swojego bajkowego bohatera. Wśród nich znalazły się postacie: Księżniczka, Elsa z „Krainy Lodu”, Myszka Miki, Piotruś Pan, Policjant oraz inne postacie z popularnych komiksów, takie jak: Batman czy Spider-Man. Nie zabrakło również Królowej Śniegu. Na zakończenie spotkania odbyło się uroczyste wręczenie okolicznościowych odznak przygotowanych przez panie z biblioteki szkolnej oraz pamiątkowych medali wykonanych przez wychowawczynię. Przeniesienie się w świat bajek sprawiło nam wszystkim wiele radości. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, a ich uśmiechnięte buzie są tego najlepszym dowodem. Dzień ten przypomniał nam, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.
„Powróćmy jak za dawnych lat
w zaczarowany bajek świat.”
Jerzy JurandotMałgorzata Dowgiert