20 kwietnia uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym pt. "Mapa skarbów".
W bajce profilaktycznej przedstawiona została historia małej i niesfornej dziewczynki o imieniu Ania. Dziewczynka chciała spędzać całe popołudnia i wieczory na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Aby odciągnąć dziewczynkę od komputera, poza aktywnością fizyczną, tata znalazł jeszcze jeden sposób na zagospodarowanie czasu nudzącej się córki. Ania daje się przekonać do czytania książek. Jedna z nich to książka opowiadająca o piratach. Opowiadanie uwalnia w dziewczynce drzemiące pokłady wyobraźni. Dzięki magicznemu listowi znalezionemu w owej książce, Ania oczami fantazji przenosi się do bajkowego świata piratów. Przemienia się w korsarza, który odnajdując zaginioną mapę wyrusza w podróż żeby zdobyć ukryty skarb. Podróż ta jest pełna przygód, muzyki i tańca a w wypełnionej akcją historii pojawiają się różne postaci. W przedstawieniu zostały ukazane wartości wychowawczo-profilaktyczne: profilaktyka zachowań ryzykownych - zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, kształtowanie właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia, dobre i złe strony Internetu oraz edukacja zdrowotna - kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.
Gabriela Rydzik