17 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się po raz czwarty konkurs pięknego pisania- kaligrafii zorganizowany w ramach tegorocznych obchodów Święta Biblioteki. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V- VIII. Zadaniem uczestników było przepisanie dowolną techniką pisarską fragmentu tekstu na czystej kartce formatu A4. Praca mogła zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki. Tekst dotyczył życia i twórczości wybitnego polskiego prozaika, poety, grafika, malarza i myśliciela. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić Rok Cypriana Kamila Norwida, który jest obchodzony w całym kraju. Sejm ustanowił go z okazji przypadającej w 2021 roku 200. rocznicy urodzin twórcy, który tak naprawdę został „odkryty” dopiero pod koniec XIX wieku i wtedy stał się sławny, a jego dzieła zdobyły szerokie rzesze czytelników. W konkursie wzięło udział 13 uczennic z klas VI, VII i VIII. Komisja konkursowa w składzie: p. Aleksandra Samborska, p. Joanna Popławska, p. Małgorzata Dowgiert i p. Małgorzata Żarkowska- Miałszygrosz wyróżniła 8 uczestniczek. 7 grudnia br. w czytelni szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie, na którym ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wyniki:
I miejsce – Wiktoria Dworak kl. VIII d
II miejsce – Julia Aleksiejew i Oliwia Chawawko z kl. VIII b
III miejsce - Nina Myszczyszyn kl. VI b i Dorota Plucińska kl. VIII b
IV miejsce - Natalia Trumpakais kl. VIII c
V miejsce – Katarzyna Januszkiewicz kl. VIII a
VI miejsce- Amelia Dobrowolska kl. VIII b
Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców SP 3 w Dębnie. Materiały promocyjne otrzymano z Księgarni „Miś’, a słodką niespodziankę ufundowała organizatorka.
Gratulujemy!
Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w czytelni.
Organizator
Małgorzata Dowgiert