Archiwum Aktualności
ZAPRASZAMY
🐻
🐻🎈🐨🎈🐼Dzień Misia za nami. Było odlotowo🚀🏅
25 LISTOPADA 2024 R. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W TRÓJCE
📃✒️ KONKURSY REJONOWE JUŻ ZA NAMI ✒️📏📃
W dniach 18- 22 listopada 2024 r. dziewięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do II etapu konkursów przedmiotowych, które podobnie jak w roku ubiegłym przeprowadzono w szkole macierzystej. W kolejnych dniach odbywały się następujące konkursy: Matematyczny, Języka Angielskiego, Języka Niemieckiego, Chemiczny, Wiedzy o Społeczeństwie, Biologiczny, Historyczny, Języka Polskiego i Geograficzny. Wszystkie zadania konkursowe miały formę zamkniętą, a na ich rozwiązanie uczestnicy mieli 90 minut. Jedynie na konkursie z geografii uczniowie mogli korzystać z linijki i prostego kalkulatora, a na chemicznym z tablic pomocniczych (okresowy układ pierwiastków i rozpuszczalność soli i wodorotlenków w wodzie). W konkursach rejonowych karty odpowiedzi będą sprawdzane elektronicznie. Kwalifikacji uczniów do III etapu dokonuje Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana przez organizatora- Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani uczestnicy, którzy uzyskają co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. W przypadku nie osiągnięcia przez co najmniej 25% uczestników etapu rejonowego danego konkursu 85% punktów możliwych do zdobycia, do etapu wojewódzkiego zostanie zakwalifikowanych 25% uczestników etapu rejonowego, którzy uzyskali najwyższe wyniki (jednak wynik nie może być niższy niż 30%). Jeśli uczniowie zajmujący pozycję ostatnią i następne uzyskają taką samą liczbę punktów, liczba zakwalifikowanych zostanie odpowiednio zwiększona. Wyniki wstępne etapu rejonowego zostaną opublikowane na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie w terminie do 13 grudnia 2024 r. Wyniki wstępne nie uprawniają jeszcze do udziału w etapie wojewódzkim. Wyniki końcowe etapu rejonowego, uprawniające do udziału w etapie wojewódzkim, opublikowane zostaną po zakończeniu trybu odwoławczego.
Drodzy Uczniowie!
Życzymy Wam powodzenia i zakwalifikowania się do kolejnego etapu! ☺🖋
Tekst i fot.
Małgorzata DowgiertŹródło:
DZIEŃ CZWARTY TYGODNIA SPORTU ⛹️♂️🏀🏐
TYDZIEŃ SPORTU DZIEŃ 3 ⚽️🏅💃
🤾 DRUGI DZIEŃ TYGODNIA SPORTU 🏆
DZIEŃ PIERWSZY TYGODNIA SPORTU 🏐🏑
BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY
17 listopada 2024 r. nasi uczniowie uczestniczyli w Biegu Niepodległości. Oto nasze wyniki:
Chłopcy:
Klasy pierwsze:
Hubert Janicki- II miejsce
Klasy trzecie:
Antoni Skórski- II miejsce
Klasy czwarte:
Kamil Jaworski- III miejsce
Klasy szóste:
Patryk Wykocki- II miejsce
Dziewczęta:
Klasy trzecie:
Kaja Kudłak- II miejsce
Julita Żurawska- III miejsce
Klasy czwarte:
Magdalena Swakowska- II miejsce
Klasy piąte:
Alicja Symeniuk-Serafin- II miejsce
Antonina Tylman- III miejsce
Klasy siódme:
Julia Waliszewska- II miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów 🏆👍🥇
Brawa również dla wszystkich biegaczy z naszej szkoły, którzy wzięli udział i ukończyli bieg.
🐻🧸
OBCHODZIMY XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
15 listopada 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Po uroczystym rozpoczęciu, przed Patrolem Egzaminacyjnym swoją znajomość tabliczki mnożenia sprawdzili nauczyciele, rodzice i uczniowie z klas 1 – 8. Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali wszyscy, którzy znali wyniki wylosowanych działań. Uczniowie klas ósmych zbierali odznaki w konkurencji „Olimpijczyk”. W tym roku szkolnym tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymały klasy: 3c oraz 4a, które zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulujemy! Obchody ŚDTM dały możliwość prezentacji własnej wiedzy i sprawiły wiele radości uczniom, którzy otrzymali odznakę z sową za znajomość tabliczki mnożenia.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz wszystkim uczniom, którzy włączyli się w organizację tego święta.
Organizatorzy: Elżbieta Kościukiewicz, Danuta Bukowska, Joanna Gołębiewska, Agnieszka Sanecka, Elżbieta Lech, Joanna Świątek, Anna Myszkowska.
XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
PIERWSZA POMOC
W dniach od 12 do 15 listopada uczniowie klas 2 i 3, wzięli udział w szkoleniu mającym na celu pokazanie, jak właściwie należy zareagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia każdego człowieka. Każde spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu animowanego pt. „DOKTOR KRĘCIOŁEK”, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Kolejnym etapem była część praktyczna zajęć, która umożliwiła uczniom sprawdzenie poziomu opanowania zdobytych wiadomości. Wszelkie pytania i wątpliwości zostały przedyskutowane w końcowym podsumowaniu. Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy „kursanci” wiedzą, jak istotne jest nasze własne bezpieczeństwo i jak ważna jest „szybko” i „właściwie” udzielona pierwsza pomoc.
Anna Wujda
📖📚ŚWIĘTO BIBLIOTEKI 2024 📚 📖
Od 28 października 2024 r. w naszej szkole odbywały się obchody Święta Biblioteki Szkolnej. Już tradycyjnie korytarze udekorowano plakatami z wierszykami promującymi czytelnictwo, książkę oraz bibliotekę, a w czytelni zorganizowano okolicznościową wystawę. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę mogli zakręcić książkowym kołem fortuny i wylosować sobie książkę z danej kategorii np.: w czerwonej, czy niebieskiej okładce, przyrodniczą, sportową, baśń, bajkę, czy wiersz itp. Ponadto na przerwach chętni wymyślali biblioteczne rymowanki, które zapisywali na specjalnie przygotowanych arkuszach znajdujących się w wypożyczalni, a w zamian otrzymywali słodkie nagrody, a także brali udział w dwóch minikonkursach: „Zagadki z bibliotecznej szufladki” i „Bajkowej zgadywance” przeznaczonej dla dzieci z klas I-III. W czasie tegorocznego ŚB rozpoczęliśmy również 12. edycję akcji czytelniczej pt. „Spotkania z książką”, której uczestnikami są uczniowie klas czwartych. Trzy razy w tygodniu, na długich przerwach słuchają fragmentów książki czytanej przez panią bibliotekarkę. Z kolei najmłodsi uczestniczyli w spotkaniach z teatrzykiem KAMISHIBAI poznając bohaterów bajki obrazkowej pt. „Jesienny bal w lesie” i po raz pierwszy wzięli udział w nowej akcji czytelniczej pt. „Czytanie na drugie śniadanie”, która będzie odbywała się w każdy wtorek w sali gimnastycznej.
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za laurki i podarowane książki,
które wzbogacą zbiory naszej biblioteki. Z bibliotecznym pozdrowieniem! 😃😃😃Bibliotekarze szkolni
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „MOJA OJCZYZNA”
14 listopada 2024 r. w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”.
Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie piękna i wartości kultury narodowej.
Powitaliśmy reprezentantów szkół podstawowych: nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dębnie, nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie, im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku, nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy, im. Władysława Reymonta w Cychrach, nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.
Uroczystość poprowadziła nasza uczennica - Lena Warunek. W przerwach mieliśmy przyjemność posłuchać utworu "Dziewczyno z granatem" w wykonaniu Niny Jaworskiej oraz "11 listopada" w wykonaniu Zofii Kaczmarek.
Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ poziom reprezentowany przez uczestników był bardzo wysoki.
Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach:
W kategorii klas pierwszych:
Miejsce I – Janina Buko ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.
Miejsce II – Alicja Bałko ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie.
Miejsce III – Maja Sliż ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Cychrach.W kategorii klas drugich:
Miejsce I – Maja Humińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie.
Miejsce II – Aleksander Maciejewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.
Miejsce III – Marcel Gura ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta Cychrach.W kategorii klas trzecich:
Miejsce I – Hubert Różański ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie
Miejsce II – Jan Ryń ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Cychrach.
Miejsce III – Antoni Skórski ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.Serdeczne podziękowania składamy jury w składzie:
Pani Ewelina Maciocha, która reprezentowała Bibliotekę Publiczną w Dębnie.
Pani Katarzyna Łojko-Malec, która reprezentowała Dębnowski Ośrodek Kultury.
Pani Joanna Białek - nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.Dziękujemy rodzicom i opiekunom za przybycie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów!
Organizatorzy
Monika Pacholak
Daria Dutkiewicz
📚📙📘📖📕
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
106. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Dziś, 11 listopada, obchodzimy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji miały miejsce uroczystości, podczas których oddano hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju. Nasz sztandar dumnie brał udział w obchodach, symbolizując naszą jedność, historię oraz niezłomną wolę narodu polskiego. To szczególny dzień, który przypomina o trudnej drodze do niepodległości oraz o wartościach, które kształtują naszą tożsamość i patriotyzm.
Skład sztandaru: Olivia Kujawa, Bartosz Stefanowicz, Maja Cichoń
Opiekun: Grzelaczyk Łukasz
REWIA NA LODZIE
8 listopada klasy: 3a, 3b, 5a, 5b, 5c, 6b i 6c pojechały do Szczecina na rewię na lodzie pt. ”Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza”. Było to wspaniałe widowisko, w którym wzięło udział 18 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Znakomita oprawa muzyczna, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie oraz pokaz ogniowy, taniec na podwieszonej szarfie na wysokości 8 m i ledowe show zachwyciły wszystkich. Przedstawienie zrobiło na nas ogromne wrażenie i pozostanie w naszej pamięci na długi czas.
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zgromadziła się, by uroczyście odśpiewać hymn narodowy. Był to moment pełen szacunku i patriotyzmu, w którym wspólnie uczciliśmy pamięć o odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, a symboliczna godzina 11:11 przypomniała nam o ważności tego dnia w historii naszego kraju.