Zajęcia w szkolnym laboratorium mają na celu nie tylko zainteresowanie dzieci różnymi dziedzinami nauki , ale mają też rozbudzić w dzieciach pasję w poznawaniu i poszukiwaniu odpowiedzi na różne pytania. Zaspokajają naturalną ciekawość dziecka i jego chęć poznawania świata.
Również w lutym uczniowie poszczególnych klas zgłębiali tajemnice wielu zjawisk, poznawali otaczający nas świat:
- klasa 1a poznała budowę i sposób użytkowania mikroskopu oraz model człowieka od wewnątrz,
- klasa 1b wykonała eksperyment "Tańczące rodzynki",
- klasa 2a poznała budowę i zastosowanie mikroskopu optycznego,
- klasa 2b - uczniowie dowiedzieli się jak powstaje prąd, w swojej pracy korzystali z zestawu małego elektryka,
- klasa 2c odmierzała płyny używając określeń: litr, pół litra, ćwierć litra,
- klasa 3 a wykonała sztuczny śnieg,
- klasa 3b wykonała eksperyment "Znikający pieprz",
- klasa 3c poznawała pracę geologa, archeologa oraz paleontologa: Wyszukiwaliśmy złota odkrywaliśmy ślady dinozaurów na skamieniałościach odszukiwaliśmy dinozaura w lodowcu Przeprowadziliśmy eksperyment - erupcja wulkanu.