Archiwum Aktualności
NAUCZYCIELE PODCZAS FERII
Podczas, gdy dzieci mają ferie, nauczycielki z klas 1 – 3, pani pedagog i pani dyrektor szkoliły się i zdobywały nowe umiejętności oraz wiedzę na szkoleniach w ZCDN w Myśliborzu. Było inspirująco i po feriach ruszamy z nową energią i pomysłami.
WSPÓLNA LEKCJA
W piątek 25 stycznia klasa 2 a i 2 c połączyły siły na edukacji muzycznej, podczas której wszyscy śpiewali i grali. Do gry wykorzystane zostały kubki i pałeczki. Energiczna muzyka w tle powodowała, że wystukiwanie rytmu i powtarzanie go nie stanowiło dla dzieci problemu.
Katarzyna Symeniuk i Elżbieta Jaworska
LABORATORIUM
Nasze laboratorium jest miejscem chętnie uczęszczanym przez dzieci. To dzięki eksperymentom, które są blisko związane z otaczającym światem, uczeń angażuje się w proces lekcyjny. Jeżeli warunkiem uczestnictwa w tych doświadczeniach jest praca zespołowa, możemy śmiało włączyć tę metodę do repertuaru metod aktywizujących.
Styczniowe zajęcia w laboratorium:
1 a – poznała odważniki, poznała pojęcie kilogram i sposób posługiwania się wagą szalkową.
1 b – za pomocą wody, soli i barwników wyhodowała kryształki lodu.
1 c – dzieci wykonały eksperyment „Erupcja wulkanu”.2 a – wykonywała eksperymenty z wodą, którą barwiły. Uczniowie sprawdzali sposób mieszania się barw.
2 b – poznała menzurki o różnych pojemnościach. Uczniowie przelewali wodę obserwując podziałki menzurek.
2 c – piekła karnawałowe babeczki.3 a – wykonali doświadczenie "Magiczny balon". Zaobserwowali, że balon na skutek pocierania o materiał wełniany przyciąga do siebie kolorowe skrawki papieru, powodując ich odrywanie się od podłoża. Ten sam balon potarty ponownie powoduje zakrzywienie strumienia wody.
3b – uczniowie badali właściwości włókien naturalnych i sztucznych m.in. bawełny, lnu, jedwabiu, nylonu, polaru i poliestru. Sprawdzali podatność tych materiałów na wchłanianie wody, gniecenie oraz wysoką temperaturę.
3 c – badali właściwości soli i cukru oraz zjawisko zwane adhezją, czyli zdolnością do łączenia się powierzchni ciał fizycznych.
APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
25 stycznia 2019 roku odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze. Tradycyjnie zostali na nim wyróżnieni najlepsi uczniowie, którzy w nagrodę otrzymali tytuł „Ucznia na medal” (144 osoby), a przedszkolaki tytuł „Przedszkolaka na medal” (13 osób). Wyróżnieni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją (53 osoby).
W naszej szkole uczniowie klas IV - VIII z najwyższymi wynikami w nauce otrzymują stypendium, w tym roku są to:
Pola Dec kl.6 b
Jakub Szwechłowicz kl. 6 b
Maja Psiuk kl. 6 c
Dorota Plucińska kl. 5 b
Filip Słupski kl. 7c
Zuzanna Antczak kl. 4 a
Amelia Dobrowolska kl. 5 b
Hanna Czyżak kl. 7 cNagrodzone zostały również klasy:
z najwyższą średnią w szkole: klasa V b,
z najwyższą frekwencją w grupie wiekowej klas I - III - klasa I b, w grupie wiekowej klas IV - VIII – klasa VI c,
z największą ilością przeczytanych książek w grupie wiekowej klas I - III - klasa III b, w grupie wiekowej klas IV - VIII – klasa V b.Na koniec uczniowie mogli wysłuchać wierszy poświęconych tematyce bezpiecznych ferii oraz obejrzeć pokaz szkolnego zespołu tanecznego pod kierunkiem p. K. Symeniuk.
Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.
Organizatorzy
LISTY GRATULACYJNE
„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.”- Emil Oesch
Tradycją już stało się, iż po pierwszym półroczu dyrekcja naszej szkoły gratuluje rodzicom wspaniałych pociech, a także dziękuje za serce i ofiarność, za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej placówce. W tym roku uroczystość rozdania listów gratulacyjnych odbyła się dnia 24 stycznia 2019 r. Pan Dyrektor wręczył rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie- listy, a uczniom słodkie upominki. Spotkanie było także okazją do tego, aby szkolna młodzież zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne - zespół instrumentalny pod kierunkiem p. A. Kowalskiego, W. Gruchot, H, Czyzak, I. Czerniecka oraz umiejętności recytatorskie Z. Antczak, Z. Warunek, P. Dec, W. Zając, J. Szwechłowicz.Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc składamy p. W. Rafałowicz, p. E. Krasuń.
Organizatorzy
„NATKA- SZCZERBATKA”
Wszyscy świetnie znamy zasady higieny, jednak nie zawsze je przestrzegamy. Uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne, postanowili w humorystyczny sposób pokazać nam, jak wygląda to z różnych perspektyw. Przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich przybyli na przedstawienie, które powstało w oparciu o wiersz Jana Brzechwy o tym samym tytule. Po obejrzeniu występu, zaproszeni goście opowiadali na pytania związane z jego tematyką. Rekwizyty z wielkim zaangażowaniem przygotowali uczniowie klasy 3c. Serdecznie dziękujemy za słowa uznania i gromkie brawa!
Anna Wujda
PIERWSZA POMOC
Wkrótce uczniowie z naszej szkoły rozpoczną upragnione ferie. Będzie to czas wypoczynku, wyjazdów i odwiedzin krewnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo, postanowiliśmy przypomnieć dzieciom, wszystkie informacje, mogące ich ustrzec przed przykrymi zdarzeniami. Uczniowie klas pierwszych, brali udział w zajęciach, na których przypominaliśmy sobie numery alarmowe, oglądaliśmy film instruktażowy i ćwiczyliśmy zdobytą wiedzę w praktyce. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowie, wykazały się znakomitą pamięcią podczas zajęć teoretycznych i dużymi umiejętnościami przy ćwiczeniach praktycznych. Wszystko było jednak możliwe, dzięki WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która przekazała materiały szkoleniowe.
Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom za wzorową współpracę.
Anna Wujda
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE
Dnia 23.01.2019 r. w grupie 6-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla gości specjalny program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a także grały na instrumentach, nawet babcie zostały zaangażowane do tańca z wnukami. To był naprawdę wyjątkowy czas. Niejednej babci zakręciła się łezka w oku. Na koniec spotkania dzieci wręczyły babciom własnoręcznie wykonane korale, a dziadkom słoiczek słodkości. Dziękujemy wspaniałym gościom za tak liczne przybycie i pokazanie, że zawsze mają państwo czas dla swoich wnuków.
Justyna Mroczkowska
CZEGO MOGĘ NAUCZYĆ SIĘ OD BABCI I DZIADKA?
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. I właśnie z okazji Ich święta, Babcia Wiktorii, Laury oraz Dziadek Oli odwiedzili uczniów kl. 3b. Dzięki wyjątkowym Gościom, dzieci poznały na czym polega praca krawcowej, rehabilitantki i elektryka. Babcie pokazały, jak uszyć woreczek na skarby oraz jak gimnastykować zmęczone pracą dłonie. Dziadek elektryk, ze swej magicznej skrzyneczki nieustannie wyjmował bardzo interesujące narzędzia, kabelki i inne urządzenia. Wnuczęta z wielką aktywnością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. W podziękowaniu za naukę wręczyły laurki, a niektórzy też ucałowali gości.
Serdecznie dziękuję Państwu za interesujące warsztaty i poświęcony czas, Rodzicom za pomoc w organizacji spotkania.
M. Cytrynowicz
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
To, czego dzieci potrzebują - w obfitości dostarczają dziadkowie.
Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz, co najważniejsze – ciasteczka! (Rudolph Giuliani)W dniu 22.01.2019 r. grupę 5 latków odwiedzili kochani dziadkowie. Wnuczęta z wielkim zaangażowaniem przedstawiły swoje umiejętności wierszem, tańcem i piosenką. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy herbatce i ciasteczku. Podczas wręczania upominków radości i uścisków nie było końca. Duma rozpierała dziadków, a i dzieci przechwalały się opowiadając o swoich najbliższych. Wspólnie spędzone chwile na pewno długo pozostaną w ich pamięci. Dziękujemy!
Anna Skica, Kinga Bętkowska
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W FILII W DARGOMYŚLU
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto babci i dziadka. W Szkole w Dargomyślu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest już tradycją. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.Ta wspaniała uroczystość odbyła się w filii w Dargomyślu 22.01.2019 r. W pięknie udekorowanej sali babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. Dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, które przygotowały własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami, koszyczki, kwiatki, serduszka. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie bawili się z wnukami uczestnicząc w tańcach i konkursach. Atmosfera była serdeczna, a podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej miłej uroczystości.
Nauczyciele filii w Dargomyślu
KOCHAMY WAS, KOCHAMY CAŁYM SERCEM!
Dnia 22.01.2019 roku uczniowie klasy 1 c zaprosili Babcie i Dziadków na spotkanie przy herbatce. Ta niezwykła uroczystość rozpoczęła się wspólnym powitaniem i zapoznaniem się. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu pamiętały o nich wszystkie wnuczęta. Przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu. Dzieciom towarzyszyła trema, jednak uśmiechy i wsparcie Babć i Dziadków sprawiły, że wszyscy z entuzjazmem przystąpili do odegrania ról. W tym roku stworzyliśmy i zaprezentowaliśmy historię życia wszystkich Babć i Dziadków – od ich narodzin, aż do dziś. Recytacja dzieci była przeplatana piosenkami z młodości dziadków oraz odgrywanymi przez uczniów scenkami aktorskimi. Babcie i Dziadkowie wspaniale się bawili oraz wzruszali dzięki przeniesieniu w czasie do ich lat młodości. Po występie nastąpił czas życzeń, całusów i wręczania zrobionych przez uczniów prezentów. Ten wspólny czas umilił słodki poczęstunek przygotowany przez nasze mamy. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Babciom i Dziadkom przez cały czas trwania imprezy widniały uśmiechy na twarzach, a w oczach pojawiały się łzy wzruszenia. Dziękuję Babciom i Dziadkom za obecność i wspólne spędzenie uroczystego wieczoru, Rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy, a Dzieciom za piękne przygotowanie i uśmiechy na twarzach.
Aleksandra Łoszczuk
"WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH"
W listopadzie odbyła się IV edycja konkursu "Wokół symboli narodowych". Łącznie udział wzięło 1567 uczniów ze 119 szkół z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Konkurs zorganizowano w jednej kategorii wiekowej (obejmującej uczniów klasy 2 - 3 szkoły podstawowej).
Konkurs ten wpisał się już w tradycję naszej szkoły. Uczniowie klas 2 i 3 mogli wykazać się wiedzą rozwiązując test wyboru. Pytania dotyczyły znajomości historii i były dostosowane do możliwości uczniów w tym wieku. Wszyscy z niecierpliwością czekali na piękne dyplomy i nagrody niespodzianki.
W SP3 do konkursu przystąpiło 29 uczniów:
- 3 uczniów zajęło I miejsce
- 5 uczniów zajęło II miejsce
- 20 uczniów zajęło III miejsce
- 1 uczeń wyróżnienieWyniki na skalę województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego:
I miejsce zajęło 56 uczestników, którzy osiągnęli maksymalną ilość 36 pkt. W nagrodę otrzymają grę planszową „Twórcy Niepodległości”, koszulkę i linijkę z nadrukiem #MojaNiepodległa oraz imienny dyplom.II miejsce zajęło 236 uczestników, którzy osiągnęli wynik w przedziale 35-33 pkt. W nagrodę otrzymają koszulkę i linijkę z nadrukiem #MojaNiepodległa oraz imienny dyplom.
III miejsce zajęło 958 uczestników, którzy osiągnęli wynik w przedziale 32-24 pkt. W nagrodę otrzymają worek sportowy i notes z nadrukiem #MojaNiepodległa oraz imienny dyplom.
Wyróżnienie zdobyło 317 uczestników z wynikiem w przedziale 23-0 pkt. W nagrodę otrzymają worek sportowy i kredki z nadrukiem #MojaNiepodległa oraz imienny dyplom.
Gratulujemy sukcesów!
Szkolni koordynatorzy: Katarzyna Symeniuk i Elżbieta Jaworska
ELIMINACJE KLAS 4 DO II MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU WIEDZY O DĘBNIE
16 stycznia 2019 r. w godz. 1230 – 1400 w czytelni szkolnej odbyły się eliminacje do II Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Mieście i Gminie Dębno, w których uczestniczyło 11 uczniów z klasy IV a, IV b i IV c. Uczestnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 36 pytań dotyczących naszego miasta. Z testu mogli uzyskać maksymalnie 44 punkty.
Najwyższe wyniki uzyskali:
1. Kinga Jasińska kl. IV a – 30, 5 p.
2. Dominik Pluciński kl. IV c - 26, 5 p.
3. Aniela Krauze kl. IV a – 23 p.
4. Alicja Jemczura kl. IV a – 19, 5 p.
5. Monika Kowalewska kl. IV c - 19 p.
6. Antoni Drogomirecki kl. IV c - 18, 5 p.
7. Kinga Januszkiewicz kl. IV c – 16 p.
Dwóch uczniów z najwyższą punktacją będzie reprezentowało naszą szkołę podczas turnieju, który odbędzie się 28 lutego 2019 r. w auli szkolnej. Natomiast uczennice, które zajęły III i IV miejsce w eliminacjach będą uczestniczkami rezerwowymi.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
M. Dowgiert
WSPIERAMY INICJATYWĘ JURKA OWSIAKA
Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 i 11 stycznia w obu budynkach szkoły zorganizowano kiermasz ciast. Uzyskaną kwotę 3074.69 zł przekazano na 27. Finał WOŚP.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wychowawcom, uczniom i ich rodzicom za przyniesione ciasta.
Organizatorzy: Joanna Symeniuk, Aleksandra Łoszczuk, Elżbieta Jaworska
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE HISTORYCZNYM!
W piątek 11.01.br. w Archiwum Państwowym w Szczecinie nastąpiło podsumowanie wojewódzkiego konkursu historyczno – genealogicznego, zorganizowanego przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne POMERANIA oraz Archiwum Państwowe w Szczecinie „Skąd ród mój, skąd moje korzenie?” W konkursie, który honorowym patronatem objął Wojewoda Zachodniopomorski oraz Kurator Oświaty, wzięło 13 szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Najważniejszymi celami konkursu było zainspirowanie uczniów do poznawania historii swoich rodzin w oparciu o pozyskane informacje i posiadane pamiątki rodzinne oraz utrwalanie zebranych informacji dla następnych pokoleń. Stowarzyszenie Kresy Wschodnie, po zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszonymi pracami, dogłębnej analizie i merytorycznej dyskusji postanowiło przyznać: wyróżnienie dla ucznia klasy VII c- Michała Gawęckiego. Pozostałe uczestniczki konkursu: Iga Czerniecka, Hanna Czyżak i Wiktoria Zając otrzymały atrakcyjne nagrody.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy uczniom, rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów!
J.Białek
II MIEJSCE W POWIECIE W MINI PIŁCE SIATKOWEJ
W środę 09.01.2019 r. odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci - Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w składzie: Falkowski Igor, Palczak Kacper, Podhajny Bartek, Berliński Bartek, Prusiński Szymon, Słowiński Franek, Urbański Leon, Wójcik Bartek i Staniszewski Bartek. Gratulujemy!
Opiekun: Dominik Kurek