20 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs ładnego pisania - kaligrafii zorganizowany po raz drugi w ramach obchodów Święta Biblioteki. Podobnie jak w roku ubiegłym, zadaniem uczestników było przepisanie dowolną techniką pisarską fragmentu tekstu na gładkim papierze formatu A4. Praca mogła zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki. W tym roku chcieliśmy upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i dlatego uczestnicy przepisywali cały tekst polskiego hymnu narodowego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas V – VIII. Komisja w składzie: pani Elżbieta Krasuń, pani Joanna Symeniuk i pani Małgorzata Żarkowska - Miałszygrosz wyróżniła następujące prace:
I miejsce – Iga Czerniecka VII c
II miejsce - Julia Downar VIII b
III miejsce: Julia Aleksiejew V b i Nikola Łapa VI b
IV miejsce: Natalia Kaczmarek V c i Zuzanna Szczepaniak V c
V miejsce: Piotr Przespolewski V a, Emilia Marciniak VI c, Karolina Studniarczyk VI c, Julia Zarzycka VI c
VI miejsce – Katarzyna Januszkiewicz V a
VII miejsce – Hanna Dłużniewska V c
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbyło się 10 grudnia 2018 r. w czytelni szkolnej.
Serdecznie gratulujemy!
Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w czytelni.
Organizator: M. Dowgiert