Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. My świętowaliśmy je właśnie dziś, tj. w poniedziałek, 15 października. Po trzech pierwszych lekcjach nadszedł czas spotkań z wychowawcami według pomysłu i wskazówek Samorządu Uczniowskiego. Tu przy słodkim poczęstunku były m.in. piosenki, wiersze, szkolne żarty i wywiady z nauczycielami. Młodsi uczniowie wykonali laurki i kolorowe portrety pracowników szkoły. Ważnym punktem dzisiejszego święta było spotkanie z emerytowanymi pracownikami szkoły, które uświetnili swoimi występami młodsi i starsi uczniowie „Trójki”. Były występy muzyczne – wokalne i instrumentalne, recytatorskie i teatralne. Pan dyrektor i przemawiający goście podziękowali za dotychczasowe zaangażowanie, życzyli wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. I tak w radosnej atmosferze, przy dźwiękach cichutko snującej się muzyki, upłynął kolejny już Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 3.
Organizatorzy