W roku szkolnym 2017/2018 klasy 3c, 5b, 5c oraz 6c były włączone w program eTwinning, który zrzesza społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Stwarza on możliwość kontaktów ze szkołami z całej Polski oraz Europy. Uczniowie SP3 wzięli udział w czterech projektach:
- „Dot Day, czyli Dzień Kropki”,
- „Okładki, jakże żywe”,
- „Kartka dla Polski”,
- „Z książką w dłoni zyskuję przyjaciela”.
Każdy z nich to wspaniała przygoda. Projekt „Dot Day” miał na celu rozwój kreatywności, dostrzeżenie talentów, które każdy z nas posiada oraz dodanie odwagi do pokonywania trudności. To dzień, w którego świętowanie uczniowie zaangażowali całą społeczność szkolną. Projekty „Okładki, jakże żywe” oraz „Z książką w dłoni zyskuję przyjaciela” trwały przez cały rok szkolny. Służyły one rozwojowi zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności redagowania wypowiedzi pisemnych. Efektem jest wykonanie projektów własnych okładek książek, wymiana kilkudziesięciu listów, kartek pocztowych i nawiązanie przyjaźni z uczniami z innych szkół. Kolejnym projektem, w którym wzięliśmy udział była „Kartka dla Polski”. Celem było kształtowanie postaw patriotycznych. Używając narzędzi TIK uczniowie stworzyli kartki, prezentacje oraz filmy poświęcone Polsce. Dzięki udziałowi w projektach, uczniowie rozwinęli swoje kompetencje poznawcze, społeczne oraz umiejętność posługiwania się narzędziami TIK. Zaangażowanie uczniów i nauczycielek zostało docenione poprzez otrzymane imienne certyfikaty.
Joanna Białek i Aleksandra Łoszczuk