Z okazji Święta Książki w czytelni przygotowano wystawę książek z dedykacją oraz ekspozycję pt. „Ile lat w 2016 roku ukończą nasze ulubione książki”. Ponadto będzie można obejrzeć oryginalne laurki wykonane na tę okazję przez uczniów klasy IV a i IV b, a w holu budynku ciekawe plakaty z hasłami zachęcającymi do czytania przygotowane przez uczniów klas I - III. Od poniedziałku 25 kwietnia w naszej szkole rozpoczynają się obchody Święta Książki. Będą m.in. plebiscyty książkowe, konkursy czytelnicze, plastyczne, „Zagadki z bibliotecznej szufladki”, czytanie łamańców językowych na czas i in. Uczniowie na zajęciach w czytelni i świetlicy oraz w ramach zajęć komputerowych będą tworzyli katalogi ilustrowane dotyczące lektur, ulubionych bajek i książek marzeń. Na zajęciach plastyczno –technicznych będą uczyli się wykonywać papierowe okładki, zaprojektują również zakładki do książek. Szczegóły programu znajdują się na plakatach rozwieszonych w szkole. Uczniowie
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w tych dniach biblioteki!
Dziękujemy za przygotowanie laurek i plakatów czytelniczych!
Bibliotekarze szkolni
