• BĄDŹ EKO - ZBIERAJ BATERIE!

• Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Pracowników szkoły do udziału w XXVI edycji akcji
            edukacyjno-konkursowej "Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole" organizowanej przez
            Celowy Związek Gmin CZG-12. W bieżącym roku szklonym kontynuujemy zbiórkę zużytych
            baterii. Pojemniki wystawione są w obu budynkach, na parterze w holu szkoły.

• AKCJA „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE PRZEZ JEZDNIĘ”

• 8 września 2022 roku uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, pod czujnym okiem Komendanta Straży Miejskiej Pana Zbigniewa Podzińskiego, mieli możliwość przejść szkolenie z zakresu bezpiecznego poruszania się przez przejście drogowe. Podczas szkolenia nie tylko zapoznali się z zasadami ruchu drogowego ale również w praktyce mogli zastosować nabytą wiedzę.

Panu Podzińskiemu składamy serdeczne podziękowania za profesjonalne szkolenie naszych uczniów, wychowawcom – za opiekę nad uczniami.

Gabriela Rydzik

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• W dniu 1 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
            Spośród zaproszonych gości na uroczystość przybyli: Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki, Proboszcz Robert Szumowski, Radna Gminy Dębno Alicja Sopińska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Słomian.
            Początek nowego roku szkolnego to okres pełen nowych wyzwań i intensywnej nauki. To również czas realizowania pasji i zainteresowań, rodzenia się przyjaźni oraz zdobywania umiejętności.
            Pani dyrektor Małgorzata Matkowska podkreśliła również, że każdy uczeń w naszej szkole jest ważny, a grono nauczycielskie zrobi wszystko, aby dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie.

1 września to szczególnie ważny dzień dla pierwszoklasistów, którzy na dobry początek swojej naukowej podróży otrzymali pamiątkowe medale.

Uczennice kl.2c Hanna i Lena Łoszczuk oraz starsze koleżanki z kl.6c Aleksandra Grabowska i Maja Cichoń przekazały społeczności uczniowskiej ciekawe i praktyczne rady, aby nowy rok szkolny był dobrym rokiem.

Na zakończenie uroczystości uczennica kl.7c Joanna Wojciechowska wraz z uczniami kl.8c Antonim Drogomireckim i Maćkiem Furmanem piosenką pt. "Co mi Panie dasz" wprowadzili wszystkich w nowy rok szkolny 2022/2023.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów, radości i pomyślności w nowym roku szkolnym.

• DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

• W dniach 30 i 31 sierpnia 2022 r. odbyły się Dni Adaptacyjne w Oddziale przedszkolnym. Do przedszkola przybyły dzieci wraz z rodzicami. Adaptacja miała wielkie oczy i była rodzicem. Rodzice przedszkolaków bali się najbardziej. Jednak uczestnicząc aktywnie w zabawach muzycznych i plastycznych razem ze swoimi pociechami wyzbyli się obaw. Dowodem na to był uśmiech na ich twarzach. Dzieci były dumne ze wspólnego siedzenia w przedszkolnym kole razem z rodzicami. Przedstawiły się. Powiedziały kilka słów o sobie. Poznały Panie z którymi będą spędzać czas oraz zaprzyjaźnionego od wielu lat Misia Tofika. Z nim będą kolejny rok poznawać wielką literaturę dziecięcą podczas realizacji projektu pt. „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Na pierwszym spotkaniu dzieci wybrały nazwę swojej grupy, będzie to grupa „ Motylki” oraz wykonały plakat „ To my przedszkolaki z SP3”, który można podziwiać przed sala przedszkolną. Drugi dzień adaptacji owocował w zabawy ruchowe, taneczne i swobodne. Podczas tych zabaw kształtowała się
            współpraca, pojawiała się przyjaźń oraz tolerancja.

Wychowawca
                                                                                                                            Anna Skica