RODZINNE KOLĘDOWANIE 2021
TRZYDNIOWA WYCIECZKA NASZYCH UCZNIÓW DO TRÓJMIASTA I MALBORKA
W dniach od 10 do 13 grudnia odbyła się trzydniowa wycieczka do Malborka i Trójmiasta w ramach zadania finansowanego od MEiN: „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych Polaków za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczania w języku polskim ze szkołami Rzeczypospolitej Polskiej".
Co to była za wycieczka! Wzięło w niej udział 30 uczniów naszej szkoły, którzy realizując projekt pt.: ”Miś Wojtek - symbol wolności Polaków na całym świecie”, wyruszyli poznać historię słynnego niedźwiadka. Wyruszyliśmy 10 grudnia o godz. 5:00 z zatoczki naszej szkole. Trzydniowa wycieczka w miłym towarzystwie minęła nam bardzo szybko. Po przyjedzie do Gdańska spotkaliśmy się z przewodniczką i z marszu rozpoczęliśmy zwiedzanie Głównego Miasta. Poznaliśmy najwspanialsze zabytki pochodzące z tamtych czasów, jak: Dwór Artusa, Ratusz Staromiejski, Złotą Bramę, Dom Uphagena, Złotą Kamienicę, Fontannę Neptuna oraz kościół Mariacki, będący największym gotyckim kościołem w Polsce. Zabytki te, to niemi świadkowie zamierzchłych czasów, czasów świetności i ogromnego bogactwa miasta. Był spacer ulicą Długą i Długim Targiem oraz Długim Pobrzeżem ze słynnym Żurawiem, a przy zabytkowej Fontannie Neptuna wspólne pamiątkowe zdjęcie. Byliśmy na Placu Solidarności obok Europejskiego Centrum Solidarności, przy bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej i pomniku trzech krzyży z kotwicami - Pomniku Poległych Stoczniowców 1970. Następnie udaliśmy się na Westerplatte przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Była to dla nas lekcja patriotyzmu, odwagi, poświęcenia i heroicznej walki polskich żołnierzy z niemieckim agresorem. W sobotni poranek udaliśmy się na spotkanie z przewodnikiem przed Archikatedrą w Oliwie. Zwiedziliśmy katedrę z niebiańską kompozycją barokową nad ołtarzem głównym i 23 zabytkowymi ołtarzami bocznymi, wykonanymi w stylu barokowym i rokokowym. Gdynia to miasto portowe położone nad Bałtykiem ze stocznią i rozległymi nadmorskimi terenami spacerowymi, do których zalicza się Molo Południowe i Skwer Kościuszki. Następnie zwiedzaliśmy Sopot, znany nadmorski kurort i uzdrowisko, z najdłuższym drewnianym molo w Europie, Krzywym Domkiem i Zdrojem św. Wojciecha. Tam poznaliśmy historię misia Wojtka - patrona naszego projektu. Z Trójmiasta przybyliśmy do Malborka. Naszym oczom ukazała się ogromna ceglana budowla. To największy gotycki zamek na świecie, wielka atrakcja i główny cel naszej wycieczki. Zamek zwiedzaliśmy z przewodnikiem, który przybliżył nam dzieje obiektu, historię zakonu krzyżackiego, ich życie codzienne i obyczaje. Podążając za przewodnikiem przez zamkowe korytarze udaliśmy się w historyczną wędrówkę. W Zamku Średnim zwiedziliśmy wielki refektarz, kuchnię i poznaliśmy zasady działania średniowiecznego systemu ogrzewania podłogowego. Po przejściu dziedzińca Zamku Wysokiego ze studnią zamkową, gdzie mincerz wybijał krzyżackie monety, udaliśmy się do kapitularza, izby konwentu i muzeum zamkowego. Na koniec udaliśmy się w drogę powrotną. Na pewno to była niezapomniana i pełna wrażeń wycieczka.
Wychowawca kl. 6c - Joanna Białek
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY, JUŻ CZEKAMY!
ZAPRASZAMY
DRUGI DZIEŃ KIERMASZU ZA NAMI…
Zakończyliśmy kiermasz świąteczny zorganizowany w dniach 9 - 10 grudnia 2021 r. w naszej szkole. Drodzy Rodzice i kochani Uczniowie, jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wam za dzisiejszą aktywność i wsparcie. Był to czas, w którym każdy mógł już poczuć, że… ŚWIĘTA tuż, tuż… Jednak to nie koniec przedświątecznych atrakcji! W sobotę 11 grudnia w godzinach 1200 - 1900 na Placu Konstytucji Trzeciego Maja podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego czeka na Was stoisko kulinarne SP 3, na którym będą sprzedawane przepyszne pierogi z kapustą i grzybami, rozgrzewająca zupa gulaszowa, a także ciasta i ozdoby świąteczne. Ponadto od poniedziałku 13 grudnia w Trójce rusza wielka loteria fantowa, na którą już dziś zapraszamy naszych Drogich Milusińskich. Do zobaczenia! ☺☺☺
Organizatorzy
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W TRÓJCE RUSZYŁ PEŁNĄ PARĄ …
„Ktokolwiek potrafi dawać z siebie, jest bogaty.”
Erich FrommWielki ruch zapanował w holu szkoły już od rana. Oczy wchodzących przyciągały barwne stoiska z pięknymi stroikami, krasnalami, drewnianymi choinkami, reniferami i innymi ozdobami bożonarodzeniowymi. W powietrzu unosił się zapach świerku i aromatycznych pierniczków oraz innych przysmaków, których sprzedaż cieszyła się największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Już dziś serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczne wypieki i dekoracje, a dzisiaj odwiedzili nasze stoiska i zakupili oferowane na nich ozdoby oraz smakołyki! Tych, którzy jeszcze nie zdążyli, zapraszamy jutro i w sobotę na stoisko SP 3 na Jarmarku Bożonarodzeniowym!!! ☺☺☺
Organizatorzy ☺☺☺
Hoo! Hoo! Hoo!
Takie cudowności mamy dla Państwa na naszym szkolnym kiermaszu. Zapraszamy jutro od samego rana... Stroików i pierników nie zabraknie dla Nikogo...
ZAPRASZAMY
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
ZAPRASZAMY!
ŚWIĄTECZNE ORIGAMI W IV b
„Jestem jak kartka do origami. Złożę się na pół, potem znów na pół i znów,
aż w końcu zmienię się w kogoś zupełnie innego."Jodi Picoult
8 grudnia uczniowie klasy IV b podczas zajęć z panią bibliotekarką, przenieśli się na chwilę w magiczny świat składania papieru, jakim jest origami. Ta japońska technika ma duże zastosowanie w nauczaniu matematyki i techniki, m.in.: rozwija fantazję, wyobraźnię przestrzenną, koncentrację, doskonali sprawność manualną, a także kształtuje podstawowe pojęcia geometryczne i uczy logicznego myślenia. Podczas zajęć udało nam się wspólnie wykonać świąteczno– zimowe ozdoby przygotowywane na bazie kwadratu. Powstały „płatki śniegu” i świąteczne „Mikołaje”. Tworzenie papierowych form sprawiło czwartoklasistom wiele przyjemności i radości.
Tekst i fot.
Małgorzata Dowgiert
KONKURS PIĘKNEGO PISANIA – KALIGRAFII ROZSTRZYGNIĘTY!
17 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się po raz czwarty konkurs pięknego pisania- kaligrafii zorganizowany w ramach tegorocznych obchodów Święta Biblioteki. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V- VIII. Zadaniem uczestników było przepisanie dowolną techniką pisarską fragmentu tekstu na czystej kartce formatu A4. Praca mogła zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki. Tekst dotyczył życia i twórczości wybitnego polskiego prozaika, poety, grafika, malarza i myśliciela. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić Rok Cypriana Kamila Norwida, który jest obchodzony w całym kraju. Sejm ustanowił go z okazji przypadającej w 2021 roku 200. rocznicy urodzin twórcy, który tak naprawdę został „odkryty” dopiero pod koniec XIX wieku i wtedy stał się sławny, a jego dzieła zdobyły szerokie rzesze czytelników. W konkursie wzięło udział 13 uczennic z klas VI, VII i VIII. Komisja konkursowa w składzie: p. Aleksandra Samborska, p. Joanna Popławska, p. Małgorzata Dowgiert i p. Małgorzata Żarkowska- Miałszygrosz wyróżniła 8 uczestniczek. 7 grudnia br. w czytelni szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie, na którym ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wyniki:
I miejsce – Wiktoria Dworak kl. VIII d
II miejsce – Julia Aleksiejew i Oliwia Chawawko z kl. VIII b
III miejsce - Nina Myszczyszyn kl. VI b i Dorota Plucińska kl. VIII b
IV miejsce - Natalia Trumpakais kl. VIII c
V miejsce – Katarzyna Januszkiewicz kl. VIII a
VI miejsce- Amelia Dobrowolska kl. VIII bNagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców SP 3 w Dębnie. Materiały promocyjne otrzymano z Księgarni „Miś’, a słodką niespodziankę ufundowała organizatorka.
Gratulujemy!
Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w czytelni.
Organizator
Małgorzata Dowgiert
MIKOŁAJKOWY WYJAZD PIERWSZAKÓW
7 grudnia uczniowie klas pierwszych pojechali do teatru w Gorzowie na przedstawienie ,,Opowieść wigilijna". To jedna z najpiękniejszych historii świątecznych. Scenografia pomysłowa i pełna czarów, błyskotliwe dialogi, a także mnóstwo piosenek. Po spektaklu na dzieci czekał Mikołaj, który wręczał słodkie upominki. To był wspaniały dzień!
Wychowawczynie klas I
DZIEŃ ŚWIĄTECZNEGO SWETERKA W NASZEJ SZKOLE
ZAWODY NASZYCH RODZICÓW
W ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody naszych rodziców”, uczniów klasy 3c odwiedziła Pani Marta Sztenhauzer-Myszczyszyn. Jest ona założycielką „MSM Make Up Artist” i posiada na swoim koncie liczne sukcesy, a to tylko niektóre z nich:
- Vice Mistrzyni Polski w IX edycji Mistrzostw Polski Wizażystów na jesień́-zima 2016/17.
- Mistrzyni Polski Wizażystów na sezon jesień-zima 2016/2017 w kategorii. „Makijaż̇ dzienny do pracy”.
- Wyróżnienie w mistrzostwach makijażu kreatywnego w Szczecinie.
Jest to praca nie tylko upiększająca modelkę, ale często wymaga charakteryzacji związanej z konkretną tematyką. Pani Marta pracowała też przy wielu sesjach zdjęciowych, teledyskach oraz reklamie „Nowa Twarz Opery na Zamku w Szczecinie”. Bierze udział w różnych projektach artystycznych i charytatywnych, m.in.: „Panny Młode Poznań́ 2017” oraz w różnych akcjach i projektach na terenie Dębna. Jej makijaże można spotkać w różnych czasopismach. Bardzo chętnie słuchaliśmy opowiadań o przygotowaniach aktorów grających w teledyskach. Wiemy już, ze jest to ciekawa praca, ale i bardzo wymagająca, ponieważ czasami trzeba stać po kilka godzin na nogach, pracując pod presją czasu.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, sesję zdjęciową i czekamy na kolejnych rodziców.
Anna Wujda
KOLEJNE SPOTKANIE Z BACHMANEM
SZLACHETNA PACZKA - DOSTARCZONA!
Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za podarunki na rzecz Szlachetnej Paczki. Dziś wszystko pojechało do wolontariuszy z Lipian, a w sobotę trafi do Rodziny. To dzięki Wam spędzą spokojnie święta. Wolontariuszom naszej szkoły dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Pamiętajcie, że DOBRO POWRACA!
Ewelina Słupska