ZABAWY Z KUBECZKAMI
Zabawy z kubeczkami były dla 5-latków początkiem przygody z kodowaniem. W dzisiejszym dniu dzieci, które dotknęły tej zabawy w zeszłym roku, chętnie podjęły się przekazania swojej wiedzy i umiejętności nowym kolegom. Przedszkolaki samodzielnie zainicjowały zabawę. Rozpoczęły ją od przedstawienia zasad oraz zachowania ostrożności w posługiwaniu się kubeczkami. Obserwując ich zmagania wywnioskować można, iż umiejętnie planują swoje działania. Dzieci wzajemnie się uzupełniały, a współpraca i kreatywność odzwierciedliła się w ich wytworach.
Dumna wychowawczyni - Anna Skica
WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU
W czwartek 14 lutego 2019 r. grupa 6-latków obchodziła „Walentynki”. Tego dnia ubraliśmy się na czerwono i spędziliśmy dzień pełen wrażeń. Dzieci zapoznały się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych, uczestniczyły w zabawach przy muzyce, wspólnie wyklejały serce z kuleczek z bibuły a także wręczały sobie przygotowane piękne laurki na znak przyjaźni. Zajęcia w formie zabawy były odzwierciedleniem takich wartości jak: radość, szczęście, miłość, szacunek, przyjaźń i chęć przebywania ze sobą. Każde dziecko tego dnia otrzymało dyplom za udział w zabawie walentynkowej.
Mroczkowska Justyna
POCZTA WALENTYNKOWA
„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.
Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”
Antoine de Saint-ExuprySamorząd Uczniowski jak co roku zorganizował pocztę walentynkową. Przez kilka dni można było wrzucać walentynki do skrzynki pocztowej, a 14.02. szkolni listonosze dostarczyli je do adresatów. Jak zwykle akcja ta przyniosła uczniom wiele radości i uśmiechu.
BAL KARNAWAŁOWY
W dniu 13 lutego 2019 r. w grupie 5 latków odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci zaprezentowały stroje postaci z bajek. Na balu pojawiły się księżniczki, czarownice, Elza z Krainy Lodu, a także Dżedaj, Nindża, pirat. Dzieci chętnie rozwiązywały bajkowe zagadki oraz uczestniczyły w muzycznym karaoke. Przedszkolakom oczywiście towarzyszył Miś Tofik, który jest z nimi każdego dnia. Miła, wesoła atmosfera udzielała się wszystkim przez cały dzień.
Anna Skica, Kinga Bętkowska
BAJKOWA PRZYGODA
13 lutego w sali Dębnowskiego Ośrodka Kultury odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas młodszych. Wszyscy uczestnicy przebrani za bajkowe postaci mogli bawić się przy wesołej muzyce oraz podczas bardzo interesujących i śmiesznych zabaw. Pani Paulina przebrana za bajkowego Dzwoneczka zabrała wszystkie dzieci w podróż przez krainy Elfów, Skrzatów oraz Krasnali. Atrakcją balu było wykonywanie profesjonalnych zdjęć dla dzieci. Szkoda, że wszystkie przyjemne chwile szybko się kończą. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów swoim pociechom, Wychowawcom za opiekę nad uczestnikami balu, Pani Dyrektor Annie Kurpiel za pomoc w organizacji oraz Firmie "PRepublika" za przeprowadzenie gier i zabaw.
Organizatorzy: Elżbieta Krasuń, Gabriela Rydzik oraz Iwona D. Fryntkowska
BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Dnia 13.02.2019 r. w grupie 6-latków odbył się bal karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postaci bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, batmanów, spidermenów czy policjantów. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyły: radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.
Mroczkowska Justyna
WYRÓŻNIENI W CZYTELNICTWIE
Dyplomy uznania za czytelnictwo w I półroczu roku szkolnego 2018/2019 otrzymują klasy, które wypożyczyły ponad 300 książek.
-
Klasa III b – wypożyczyła 646 książek
-
Klasa III c – 542 książki
-
Klasa I c – 472 książki
-
Klasa V b – 460 książek
-
Klasa III a – 446 książek
-
Klasa IV b – 378 książek
-
Klasa IV a – 321 książek
Gratulujemy!
Bibliotekarze szkolni
-
,,KODOWANIE NA DYWANIE''
W czwartek 7 lutego Aleksandra Łoszczuk, Elżbieta Jaworska i Katarzyna Symeniuk uczestniczyły w szkoleniu ,,Kodowanie na dywanie” w Gorzowie Wielkopolskim. Zakres szkolenia obejmował:
- wprowadzenie podstaw kodowania do zajęć dydaktycznych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej,
- wykorzystanie maty do kodowania na różnych poziomach edukacji,
- rozwijanie miękkich kompetencji: logicznego i algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do problemów, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej.
Było twórczo, kreatywnie i inspirująco. Szkolenie prowadziła Anna Świć i Rafał Mitkowski czyli śmietanka i guru w propagowaniu kodowania już od przedszkola. Drużyna zafascynowanych Kodowaniem i Ozobotami w naszej szkole się powiększa.Pozdrawiam - Kasia Symeniuk
NAUCZYCIELE PODCZAS FERII
Podczas, gdy dzieci mają ferie, nauczycielki z klas 1 – 3, pani pedagog i pani dyrektor szkoliły się i zdobywały nowe umiejętności oraz wiedzę na szkoleniach w ZCDN w Myśliborzu. Było inspirująco i po feriach ruszamy z nową energią i pomysłami.
WSPÓLNA LEKCJA
W piątek 25 stycznia klasa 2 a i 2 c połączyły siły na edukacji muzycznej, podczas której wszyscy śpiewali i grali. Do gry wykorzystane zostały kubki i pałeczki. Energiczna muzyka w tle powodowała, że wystukiwanie rytmu i powtarzanie go nie stanowiło dla dzieci problemu.
Katarzyna Symeniuk i Elżbieta Jaworska
LABORATORIUM
Nasze laboratorium jest miejscem chętnie uczęszczanym przez dzieci. To dzięki eksperymentom, które są blisko związane z otaczającym światem, uczeń angażuje się w proces lekcyjny. Jeżeli warunkiem uczestnictwa w tych doświadczeniach jest praca zespołowa, możemy śmiało włączyć tę metodę do repertuaru metod aktywizujących.
Styczniowe zajęcia w laboratorium:
1 a – poznała odważniki, poznała pojęcie kilogram i sposób posługiwania się wagą szalkową.
1 b – za pomocą wody, soli i barwników wyhodowała kryształki lodu.
1 c – dzieci wykonały eksperyment „Erupcja wulkanu”.2 a – wykonywała eksperymenty z wodą, którą barwiły. Uczniowie sprawdzali sposób mieszania się barw.
2 b – poznała menzurki o różnych pojemnościach. Uczniowie przelewali wodę obserwując podziałki menzurek.
2 c – piekła karnawałowe babeczki.3 a – wykonali doświadczenie "Magiczny balon". Zaobserwowali, że balon na skutek pocierania o materiał wełniany przyciąga do siebie kolorowe skrawki papieru, powodując ich odrywanie się od podłoża. Ten sam balon potarty ponownie powoduje zakrzywienie strumienia wody.
3b – uczniowie badali właściwości włókien naturalnych i sztucznych m.in. bawełny, lnu, jedwabiu, nylonu, polaru i poliestru. Sprawdzali podatność tych materiałów na wchłanianie wody, gniecenie oraz wysoką temperaturę.
3 c – badali właściwości soli i cukru oraz zjawisko zwane adhezją, czyli zdolnością do łączenia się powierzchni ciał fizycznych.
APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
25 stycznia 2019 roku odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze. Tradycyjnie zostali na nim wyróżnieni najlepsi uczniowie, którzy w nagrodę otrzymali tytuł „Ucznia na medal” (144 osoby), a przedszkolaki tytuł „Przedszkolaka na medal” (13 osób). Wyróżnieni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją (53 osoby).
W naszej szkole uczniowie klas IV - VIII z najwyższymi wynikami w nauce otrzymują stypendium, w tym roku są to:
Pola Dec kl.6 b
Jakub Szwechłowicz kl. 6 b
Maja Psiuk kl. 6 c
Dorota Plucińska kl. 5 b
Filip Słupski kl. 7c
Zuzanna Antczak kl. 4 a
Amelia Dobrowolska kl. 5 b
Hanna Czyżak kl. 7 cNagrodzone zostały również klasy:
z najwyższą średnią w szkole: klasa V b,
z najwyższą frekwencją w grupie wiekowej klas I - III - klasa I b, w grupie wiekowej klas IV - VIII – klasa VI c,
z największą ilością przeczytanych książek w grupie wiekowej klas I - III - klasa III b, w grupie wiekowej klas IV - VIII – klasa V b.Na koniec uczniowie mogli wysłuchać wierszy poświęconych tematyce bezpiecznych ferii oraz obejrzeć pokaz szkolnego zespołu tanecznego pod kierunkiem p. K. Symeniuk.
Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.
Organizatorzy
LISTY GRATULACYJNE
„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.”- Emil Oesch
Tradycją już stało się, iż po pierwszym półroczu dyrekcja naszej szkoły gratuluje rodzicom wspaniałych pociech, a także dziękuje za serce i ofiarność, za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej placówce. W tym roku uroczystość rozdania listów gratulacyjnych odbyła się dnia 24 stycznia 2019 r. Pan Dyrektor wręczył rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie- listy, a uczniom słodkie upominki. Spotkanie było także okazją do tego, aby szkolna młodzież zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne - zespół instrumentalny pod kierunkiem p. A. Kowalskiego, W. Gruchot, H, Czyzak, I. Czerniecka oraz umiejętności recytatorskie Z. Antczak, Z. Warunek, P. Dec, W. Zając, J. Szwechłowicz.Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc składamy p. W. Rafałowicz, p. E. Krasuń.
Organizatorzy
„NATKA- SZCZERBATKA”
Wszyscy świetnie znamy zasady higieny, jednak nie zawsze je przestrzegamy. Uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne, postanowili w humorystyczny sposób pokazać nam, jak wygląda to z różnych perspektyw. Przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich przybyli na przedstawienie, które powstało w oparciu o wiersz Jana Brzechwy o tym samym tytule. Po obejrzeniu występu, zaproszeni goście opowiadali na pytania związane z jego tematyką. Rekwizyty z wielkim zaangażowaniem przygotowali uczniowie klasy 3c. Serdecznie dziękujemy za słowa uznania i gromkie brawa!
Anna Wujda
PIERWSZA POMOC
Wkrótce uczniowie z naszej szkoły rozpoczną upragnione ferie. Będzie to czas wypoczynku, wyjazdów i odwiedzin krewnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo, postanowiliśmy przypomnieć dzieciom, wszystkie informacje, mogące ich ustrzec przed przykrymi zdarzeniami. Uczniowie klas pierwszych, brali udział w zajęciach, na których przypominaliśmy sobie numery alarmowe, oglądaliśmy film instruktażowy i ćwiczyliśmy zdobytą wiedzę w praktyce. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowie, wykazały się znakomitą pamięcią podczas zajęć teoretycznych i dużymi umiejętnościami przy ćwiczeniach praktycznych. Wszystko było jednak możliwe, dzięki WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która przekazała materiały szkoleniowe.
Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom za wzorową współpracę.
Anna Wujda
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE
Dnia 23.01.2019 r. w grupie 6-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla gości specjalny program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a także grały na instrumentach, nawet babcie zostały zaangażowane do tańca z wnukami. To był naprawdę wyjątkowy czas. Niejednej babci zakręciła się łezka w oku. Na koniec spotkania dzieci wręczyły babciom własnoręcznie wykonane korale, a dziadkom słoiczek słodkości. Dziękujemy wspaniałym gościom za tak liczne przybycie i pokazanie, że zawsze mają państwo czas dla swoich wnuków.
Justyna Mroczkowska
CZEGO MOGĘ NAUCZYĆ SIĘ OD BABCI I DZIADKA?
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. I właśnie z okazji Ich święta, Babcia Wiktorii, Laury oraz Dziadek Oli odwiedzili uczniów kl. 3b. Dzięki wyjątkowym Gościom, dzieci poznały na czym polega praca krawcowej, rehabilitantki i elektryka. Babcie pokazały, jak uszyć woreczek na skarby oraz jak gimnastykować zmęczone pracą dłonie. Dziadek elektryk, ze swej magicznej skrzyneczki nieustannie wyjmował bardzo interesujące narzędzia, kabelki i inne urządzenia. Wnuczęta z wielką aktywnością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. W podziękowaniu za naukę wręczyły laurki, a niektórzy też ucałowali gości.
Serdecznie dziękuję Państwu za interesujące warsztaty i poświęcony czas, Rodzicom za pomoc w organizacji spotkania.
M. Cytrynowicz