Archiwum Aktualności
JESTEŚMY EKO
21 września uczniowie kl. 2b i 3b uczestniczyli w eko - spotkaniu organizowanym przez Celowy Związek Gmin CZG 12. Zwiedzając kolejne ciekawe stoiska dowiedzieli się, jak można chronić klimat, segregować odpady i dlaczego to takie ważne. W atmosferze zabawy szukali sposobów na ograniczenie ilości odpadów w naszym codziennym życiu.
Dziękujemy za możliwość udziału w spotkaniu, ciekawe rozmowy i wspólne zajęcia, które rozbudziły w nas chęć bycia bardziej EKO.
Uczniowie wraz z wychowawczyniami
JAKUB SZWECHŁOWICZ WYRÓŻNIONY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE "KOROWÓD POKOLEŃ".
Książnica Pomorska w Szczecinie i Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie zaprosili uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół średnich województwa zachodniopomorskiego do udziału w IX edycji konkursu historyczno-literackiego, organizowanego w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2020.
Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy o regionie – jego skomplikowanej przeszłości, żyjącej w opowieściach rodzinnych, tej odległej i tej bliskiej, oraz przybliżenie dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego, tworzenie przywiązania do „małej ojczyzny”, do jej historii i tradycji. Stąd istotna dla organizatorów była nie tylko forma literacka prac konkursowych, ale także zgodność ich treści z faktami historycznymi.
Mimo trudnego czasu pandemii konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej z dumą informujemy, że uczeń kl. VIII b- Jakub Szwechłowicz otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.
Jakub w bardzo dociekliwy sposób ukazał koleje życia swego pradziadka- Michała Lewandowskiego.
Gratulujemy Jakubowi i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun Joanna Białek
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Święto kreatywności, odwagi i zabawy...te słowa prezentują to, co tego dnia jest najważniejsze. Międzynarodowy Dzień Kropki włączyliśmy do naszych szkolnych tradycji i obchodziliśmy go po raz kolejny. Połączyliśmy siły i każdy nauczyciel, a dzięki temu każdy uczeń wziął udział w akcji. W tym dniu obowiązywała kropkowa moda, więc już od rana każdy czuł, że ten dzień będzie wyjątkowy. Każda klasa zaczęła od projekcji filmu „Kropka”, który był inspiracją do rozmów. Następnie uczniowie dostali kolorowe kropki. Tu rozpoczął się twórczy proces wykonania rysunku, który zapoczątkowała mała kropka. Kończąc pracę każdy uczeń nazwał i napisał o swoim talencie. Z tych pięknych prac każda klasa utworzyła plakat, który powiesiła na drzwiach sal lekcyjnych, a w budynku klas 1-3 – na słupach w holu szkoły. I tak okazało się, że Trójka ma talent! Każdy spośród tylu uczniów mógł wyrazić siebie i napisać o swoim talencie. Dodatkową atrakcją tego dnia w klasach 1-3 było zaprojektowanie i wykonanie przypinki – dziękujemy za współpracę Stowarzyszeniu „Radość Dzieciom”.
Jak wiele może zmienić jedno słowo czy gest ukazuje historia Vashti. Celebrujmy Dzień Kropki w każdej napotkanej okazji. Nasi uczniowie, dzieci kreują świat. Zapewniając im wiarę w swoje możliwości, wskazując sposoby odkrywania siebie, dając poczucie bycia ważnym, utalentowanym, wyjątkowym, sprawiając, by mieli odwagę wierzyć w siebie i swoje umiejętności, dodajemy skrzydeł.
Organizatorzy
Aleksandra Kucharska
Elżbieta Jaworska
Joanna Gołębiewska
Elżbieta Kościukiewicz
BEZPIECZNE DZIECKO – BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE!
Do naszego oddziału przedszkolnego w Dargomyślu został zaproszony pan kominiarz Zbigniew Kwiatkowski. Zaprezentował się w tradycyjnym stroju kominiarskim: czarnym mundurze z błyszczącymi guzikami. Podczas spotkania opowiedział o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz o sprzętach, którymi posługuje się na co dzień w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Dowiedzieliśmy się wiele ważnych rzeczy m.in. po co czyszczone są kominy, do czego służą kratki wentylacyjne i co najważniejsze, dlaczego nie wolno palić śmieci w domowych piecach. Poruszono także aktualną tematykę zatruć czadem. Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy jak najszybciej złapać się za guziki, wtedy kominiarz przyniesie szczęście. Mamy nadzieję, że wizyta kominiarza w naszym przedszkolu przyniesie i nam szczęście. Spotkanie zakończyło się pamiątkową sesją fotograficzną. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
UWAGA!
PASOWANIE NA PIERWSZAKA
W piątek, 4 września w naszej szkole odbyło się pasowanie na pierwszaka. Uczniowie rozpoczynający szkołę zostali pasowani na pełnoprawnego ucznia przez Pana Dyrektora Zdzisława Sołtysa. Mamy nadzieję, że rozpoczęta podróż będzie doświadczeniem poznawania i odkrywania świata nauki, a zawiązane znajomości zostaną na całe życie!
Z najlepszymi życzeniami, wychowawczynie: Katarzyna Symeniuk i Elżbieta Jaworska.
UWAGA!
UWAGA!
NARODOWE CZYTANIE 2020 W KLASIE VII C
W sobotę, 5 września 2020 r. po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie klasyki polskiej literatury organizowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Celem akcji jest propagowanie znajomości literatury narodowej. Lekturą tegorocznej, dziewiątej edycji była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. W naszej w szkole uczniowie klasy VII c aktywnie włączyli się w Narodowe Czytanie, które odbyło się w piątek, 4 września na trzeciej godzinie lekcyjnej. Na początku spotkania pani bibliotekarka zapoznała uczniów z autorem i tematyką lektury. Następnie wszyscy czytali fragmenty „Balladyny” z podziałem na role. Żywe emocje wśród czytających i słuchających wzbudziło zastosowane w utworze słownictwo i język charakterystyczny dla dramatu romantycznego. Całego utworu nie udało się nam przeczytać. Jednak uczniowie już niedługo powrócą do „Balladyny”, gdyż jest ona lekturą obowiązkową, którą będą szczegółowo omawiać na lekcjach języka polskiego. Może także zobaczymy ich w szkolnym przedstawieniu dramatu.
Małgorzata Dowgiert
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
W piątek 4 września 2020 r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie odbyło się kameralne Pasowanie na Przedszkolaka. Ze względu na panującą pandemię Covid - 19 uroczystość przebiegała z zachowaniem obowiązujących procedur w szkole. Mimo to dzień był podniosły. Przedszkolaki złożyły ślubowanie obiecując wspaniałą zabawę i pilną naukę. Otrzymały dyplom i medal – Wyjątkowego Przedszkolaka. Życzymy sukcesów w nauce i ciekawości w poznawaniu świata.
Pani Anna Skica i Kinga Bętkowska
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM!
Po dwóch miesiącach wakacji oraz kilku miesiącach nauki zdalnej nareszcie mogliśmy zobaczyć się w szkole z kolegami, koleżankami oraz nauczycielami. Tegoroczna inauguracja roku szkolnego 2020/2021 wyglądała inaczej niż poprzednie. W naszej szkole nie było wspólnego, uroczystego apelu. Wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami w klasach. Podczas tych spotkań wręczono dzieciom ulotki informujące o zasadach obowiązujących w szkole w czasie pandemii. Uczniowie otrzymali również plan lekcji oraz wzięli udział w pogadance na temat bezpieczeństwa. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli bardzo podekscytowani… w końcu nie widzieliśmy się prawie pół roku!
Uczniów z młodszy klas czekała jeszcze jedna niespodzianka. Przy szkole powstały małe ogródki, którymi będą opiekowali się do późnej jesieni. Na razie rosną tam piękne kwiaty, ale to dzieci zdecydują wiosną co w nich zasadzą. Każda klasa będzie doglądała i pielęgnowała swoją cześć ogródka. Już nie możemy doczekać się efektów!
Drodzy uczniowie, w nowym roku szkolnym, życzymy Wam wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy i umiejętności!
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM W 81. ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
1 września 2020 r. o godz. 12.00 odbyły się w Dębnie miejskie uroczystości patriotyczne przypominające, jak agresja niemiecka na Polskę zapoczątkowała dramatyczne wydarzenia. Delegacje i poczty sztandarowe oddały cześć poległym w trakcie II WŚ. Naszą szkołę reprezentowali: pan dyrektor Zdzisław Sołtys, pani Joanna Symeniuk – opiekun SU, poczet sztandarowy w składzie Bartosz Rosiak, Amber Fernandes, Emilia Turek.
GRATULUJEMY!
GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!
W piątek, 28 sierpnia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej Gminnego Konkursu Fotograficznego. Temat tegorocznego konkursu „Życie łąki” zaowocował ponad setką zdjęć, których autorami byli młodzi ludzie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszej gminy. Biorąc udział w konkursie uczniowie poznają piękno naszej okolicy, zarówno przyrody ożywionej, jak i nieożywionej. Celem konkursu jest kształtowanie wśród młodego pokolenia świadomości ekologicznej, uczenie szacunku do otaczającej nas przyrody i uwrażliwianie na jej piękno. Cieszy, że mimo pandemii, wpłynęło dużo zdjęć. Podziękowania dla nauczycieli, którzy zmobilizowali uczniów do udziału w konkursie podczas nauki zdalnej. Prace konkursowe otrzymaliśmy ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Dębnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębnie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębnie, Szkoła Podstawowa w Cychrach, Szkoła Podstawowa w Sarbinowie, Szkoła Podstawowa w Dargomyślu (filia SP3 Dębno), Szkoła Podstawowa i Ponadpodstawowa Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie. Skład komisji konkursowej: Zdzisław Sołtys (Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębnie), Tadeusz Kowalczyk (Fotograf), Barbara Rzechółka (Gmina Dębno), Maciej Kmita (Nadleśnictwo Dębno), Zbigniew Podziński (Gmina Dębno), Adam Trzciński (Gmina Dębno). W tym roku, w związku z sytuacją pandemii wystawa pokonkursowa wirtualna na stronach internetowych organizatorów konkursu: SP 3 w Dębnie i Gminy Dębno. Nagrody i wyróżnienia zostaną przekazane bezpośrednio do szkół we wrześniu.
Anna Kowalczyk
WAŻNE!
WAŻNE!
WAŻNE!
ZAPRASZAMY!
UWAGA!