Archiwum Aktualności
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
22 czerwca uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2017/ 2018. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Dębna Pan Piotr Downar, Radna Rady Miejskiej Pani Halina Stańczak, Ksiądz Norbert Krawczyk i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Nizioł.
Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Niektórzy uczniowie zasłużyli na szczególne wyróżnienia.
Nagrody Burmistrza otrzymali finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego:
1. Czyżak Hanna
2. Czerniecka Iga
3. Bogdziewicz Anita
4. Frankiewicz Alicja
5. Dąbrowski Kajetan
Nagrody Burmistrza za wysokie wyniki w sporcie otrzymały dziewczęta, które zajęły 1 miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym oraz 9 miejsce w Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym w kategorii dziewcząt pod opieką pani Aleksandry Bochuty.1. Potasznik Nikola
2. Ratajczak Kornelia
3. Kiełbasa Hanna
4. Lewandowska Daria
5. Żurawska Klaudia
6. Cichoń JoannaSzczególnym wyróżnieniem jest stypendium Dyrektora Szkoły. Za wysokie wyniki w nauce, stypendia Dyrektora Szkoły otrzymali następujący uczniowie:
1. Czyżak Hanna – średnia ocen 5,92, wzorowe zachowanie
2. Dolińczyk Filip - średnia ocen 5,92, wzorowe zachowanie
3. Dec Pola - średnia ocen 5,75, wzorowe zachowanie
4. Zając Wiktoria - średnia ocen 5,75, wzorowe zachowanie
5. Słowiński Franciszek - średnia ocen 5,67, bardzo dobre zachowanie
6. Dworak Wiktoria - średnia ocen 5,67, bardzo dobre zachowanie
7. Szwechłowicz Jakub - średnia ocen 5,67, wzorowe zachowanie
8. Plucińska Dorota - średnia ocen 5,85, wzorowe zachowanie
9. Warunek Zuzanna - średnia ocen 5,58, wzorowe zachowanie
10. Psiuk Maja - średnia ocen 5,58, wzorowe zachowanie
11. Sawicki Tymoteusz - średnia ocen 5,50, wzorowe zachowanie
12. Czerniecka Iga - średnia ocen 5,50, wzorowe zachowanie
13. Gruchot Wiktoria - średnia ocen 5,50, wzorowe zachowanie
14. Kiełbasa Hanna - średnia ocen 5,50, wzorowe zachowanie
15. Dobrowolska Amelia - średnia ocen 5,50, wzorowe zachowanie
16. Skiba Konrad - średnia ocen 5,42, bardzo dobre zachowanie
17. Skiba Michał - średnia ocen 5,42, bardzo dobre zachowanie
18. Suda Marceli - średnia ocen 5,42, bardzo dobre zachowanie
19. Chawawko Oliwia - średnia ocen 5,42, wzorowe zachowanie
20. Rejniak Kornelia - średnia ocen 5,42, wzorowe zachowanie
21. Tołoczko Hanna - średnia ocen 5,42, wzorowe zachowanie
22. Jaz Dawid - średnia ocen 5,36, bardzo dobre zachowanie
23. Downar Julia - średnia ocen 5,36, wzorowe zachowanie
24. Deuter Patryk - średnia ocen 5,33, bardzo dobre zachowanie
25. Berliński Bartosz - średnia ocen 5,33, bardzo dobre zachowanie
26. Semenyszyn Martyna - średnia ocen 5,33, wzorowe zachowanie
27. Studniarczyk Karolina - średnia ocen 5,27, bardzo dobre zachowanie
28. Cabaj Hanna - średnia ocen 5,25, bardzo dobre zachowanie
29. Trumpakais Natalia - średnia ocen 5,25, bardzo dobre zachowanie
30. Fernandes Amber - średnia ocen 5,25, wzorowe zachowanie
31. Kaźmierczyk Hanna - średnia ocen 5,25, wzorowe zachowanie
32. Domagała Julia - średnia ocen 5,25, wzorowe zachowanie
33. Turek Emilia - średnia ocen 5,25, wzorowe zachowanie
34. Rębiasz Wiktoria - średnia ocen 5,25, wzorowe zachowanieZa wysokie osiągnięcia sportowe stypendia Dyrektora Szkoły otrzymali:
1. Kiełbasa Hanna
2. Ratajczak Kornelia
3. Cichoń Joanna
4. Żurawska Klaudia
5. Lewandowska Daria
6. Potasznik Nikola
7. Semenyszyn Martyna
8. Domagała Julia
9. Rębiasz Wiktoria
10. Jurek Weronika
11. Banachowska SandraNastępnie Pan Dyrektor i Panie Wicedyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyli nagrody za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, osiągnięcia w konkursach, sporcie, pracę w wolontariacie, aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim, godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, systematyczną pracę w aktywie bibliotecznym oraz za 100% frekwencję w szkole.
Na zakończenie przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci z klasy Ib recytowały wierszyki pod tytułem „Wakacyjne rady”. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa, życząc bezpiecznych i pełnych miłych wrażeń wakacji.Organizatorzy :
Bożena Kowalska
Danuta Bukowska
Foto. Małgorzata Dowgiert
UWAGA!
Informujemy, że ze względu na bardzo małą liczbę uczestników, konkurs plastyczny na logo biblioteki szkolnej SP 3 w Dębnie nie został rozstrzygnięty. Spośród przekazanych prac nie wyłoniono zwycięskiego projektu graficznego logo biblioteki. W związku z tym, konkurs będzie kontynuowany w nowym roku szkolnym 2018/2019.
21.06.2018 r. Organizatorzy
TIK W SP3
Nasza szkoła, dzięki udziałowi w ministerialnym programie „Aktywna tablica” wyposażyła klasy w tablice interaktywne. Dzięki nim nauka staje się bardziej efektywna. Treści kształcenia są prezentowane w interesujący i wielozmysłowy sposób. Uczniowie są zmotywowani i zaangażowani w lekcje. Praca z tablicą interaktywną umożliwia wykorzystanie wielu narzędzi TIK.
Chcąc zaprezentować możliwości zastosowania technologii informacyjno - komunikacyjnej, zorganizowaliśmy lekcję otwartą z edukacji matematycznej. Podczas jej trwania ćwiczyliśmy znajomość tabliczki mnożenia. Rozpoczęliśmy od losowania działań na kole fortuny oraz porządkowania wyników rosnąco i malejąco, a następnie przeszliśmy do gry w memory oraz Milionerów. Dzięki tej lekcji utrwaliliśmy tabliczkę mnożenia, ucząc się przez zabawę.Dziękujemy za obecność na lekcji Pani Agnieszce Popławskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Paniom Małgorzacie Łoszczuk i Paulinie Rakowskiej.
Klasa 3 „c” z wychowawczynią Aleksandrą Łoszczuk
RÓŻNE PRZERWY W BUDYNKU KLAS I-III
W mijającym już roku szkolnym, podczas dni, w których było mokro i nieprzyjemnie, uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z różnych sposobów spędzania czasu na przerwach. Osoby potrzebujące relaksu, mogły udać się na salę gimnastyczną, gdzie w „STREFIE CISZY” odpoczywaliśmy przy odgłosach natury.
Każdy, kto miał ochotę poruszać się przy dźwiękach muzyki, udawał się do „STREFY DANCE”.
Pozostałym, zostawały oczywiście kolorowe korytarze, na ścianach których, można było poćwiczyć tabliczkę mnożenia, ortografię lub po prostu porozmawiać z kolegami i koleżankami. Plakaty zachęcające do uczestniczenia w takiej formie spędzania wolnego czasu, wykonała uczennica klasy 2c - Oliwia Brzostowska.
Serdecznie dziękuję Paniom: Ewelinie Kaczmarek, Danucie Bukowskiej, Joannie Świątek i Katarzynie Symeniuk za aktywne włączenie się w akcję.
Anna Wujda
PIERWSZA POMOC
Kilka dni przed wakacjami, uczniowie klas I - III, wzięli udział w szkoleniu mającym na celu przypomnienie, jak właściwie należy zareagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia człowieka. Każde spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu animowanego pt. „DOKTOR KRĘCIOŁEK”, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania jej przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Kolejnym etapem była część praktyczna zajęć, która umożliwiła uczniom sprawdzenie poziomu opanowania zdobytych wiadomości. Wszelkie pytania i wątpliwości zostały przedyskutowane w końcowym podsumowaniu. Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy „kursanci” wiedzą, jak ważna jest „szybko” i „właściwie” udzielona pierwsza pomoc i potrafią jej udzielić każdej osobie. Wszystko to było jednak możliwe dzięki WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która przekazała materiały szkoleniowe.
Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom za wzorową współpracę.
Anna Wujda
MATEMATYCZNA PIZZA
Klasy 3 „c” i 5 „b” w latach szkolnych 2016 - 2018 realizowały innowację pedagogiczną „Matematyczna pizza”. Jej głównym celem było wspieranie postawy twórczej przez rozwijanie kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów, eksperymentowanie oraz kształtowanie ekspresji twórczej. Uczniowie przez cały rok pracowali podczas lekcji matematyki poszerzając swoją wiedzę i zainteresowania. Realizacja innowacji odbyła się również poprzez udział uczniów w zajęciach dodatkowych, konkursach, wyjazdach oraz lekcjach otwartych. Dziś, podsumowując pracę, podczas wspólnej lekcji uczniowie bawili się w podchody matematyczne. Podzieleni na grupy, otrzymali plany szkoły, które pomogły odnaleźć stacje z zadaniami. Uczniowie nazwali swoje grupy, stworzyli i narysowali symbole, rozwiązali łamigłówki matematyczne oraz świetnie się bawili. Była to doskonała okazja do tego, by starsi uczniowie, zapoznali młodszych uczniów z budynkiem szkoły oraz klasami. Dzięki temu łatwiej wkroczą w kolejny etap edukacji. Spotkanie urozmaiciło wyjście na lody oraz zabawy na boisku szkolnym. Nie mogło także zabraknąć pizzy, którą zjedli ze smakiem uczniowie.
Efektem prowadzonej innowacji jest poszerzenie wiedzy i zainteresowań uczniów, zdobywanie nowych umiejętności, zdobycie tytułów laureatów i wyróżnień w konkursach matematycznych, udział w wycieczkach oraz przeprowadzenie lekcji otwartych dla nauczycieli szkolnych, przedszkolnych, rodziców, a także organizacja wspólnych lekcji.Klasy 3 „c” i 5 „b” z wychowawczyniami Aleksandrą Łoszczuk i Izabelą Grzegolską
FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO” TRZCIŃSKO - ZDRÓJ
Dnia 19 czerwca 2018 roku uczennica kl. IVe Martyna Kaczmarek zdobyła specjalne „Wyróżnienie” na I Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Trzcińsku – Zdroju. Podczas konkursu prezentowała naszą szkołę wykonując piosenkę „Śpiewam i tańczę”. W trakcie występu nie zabrakło elementów tanecznych. Jury doceniło zarówno umiejętności wokalne jak i wysoką prezentację na scenie. Uczennica otrzymała statuetkę oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” - KONKURS PLASTYCZNY „AUTOPORTRET”
W czerwcu 2018 roku w kl. I - III został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Autoportret”. Konkurs jest działaniem towarzyszącym Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, której tegoroczne hasło skupiało się wokół mocnych stron uczniów i ich umiejętności. Uczennice w myśl hasła „Lubię siebie, bo jestem wyjątkowy” przygotowały piękne prace plastyczne eksponując swoje mocne strony. W rezultacie na etapie szkolnym wyłoniono i nagrodzono cztery prace plastyczne:
I miejsce: Nina Myszczyszyn kl. IIb
II miejsce: Agata Grefling kl. IIc
III miejsce: Oliwia Brzostowska kl. IIc
Wyróżnienie: Aleksandra Stankiewicz kl. IIc
Dodatkowo uczennica kl. Ia Alicja Jastrzębska wylosowała dla kl. IIb nagrodę w postaci kilkumetrowej skakanki do skoków grupowych. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za aktywny udział w kampanii. Nagrody zostały zakupione przez dofinansowanie z Miejsko – Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębnie.Pedagog szkolny – Ewelina Kaczmarek
WYRÓŻNIENIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ,,ŻYWE OKŁADKI”
Z dumą informujemy, że nas uczniowie otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie, który polegał na przeczytaniu książki, napisaniu recenzji oraz wykonania dwóch zdjęć. Pierwsze miało ukazać oryginalna okładkę książki, a druga własne dzieło oparte na oryginale. Do konkursu przystąpili uczniowie:
Pola Dec 5b z "Mikołajkiem”
Nikola Łapa 5b z "Zezią, Gilertem i Olczakiem”
Iga Czerniecka i Hanna Kiełbasa 6c z "Przyjaciółkami”
Bartosz Szczepaniak i Oskar Dziubek 6c z "Shadowhunters”.
Z kilkudziesięciu prac z Polski do finału zakwalifikowano 12 okładek, które utworzą kalendarz na rok 2019. Z naszej szkoły takie wyróżnienie przypadło: Nikoli Łapie oraz Bartoszowi Szczepaniakowi i Oskarowi Dziubkowi. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!https://animoto.com/play/OVqrgPdLmUCEVEixJjhiPg
J. Białek
ZIELONA SZKOŁA KLAS TRZECICH
W dniach 18.06 – 20.06.2018 roku uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 3d i 3e wraz z opiekunami: Katarzyną Dobrucką, Renatą Rawlik, Aleksandrą Łoszczuk, Eweliną Dolińczyk, Anną Pilichowską i Małgorzatą Łoszczuk przebywali na Zielonej Szkole w Ośrodku Kolonijnym Kadet - Ok w miejscowości Długie nad jeziorem Lipie. Po zakwaterowaniu i zapoznaniu z regulaminem, uczniowie zostali podzieleni na grupy i brali udział w zajęciach nad wodą. Podczas całego pobytu dzieci uczestniczyły w różnych formach zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych. Pod bacznym okiem instruktorów pływały na rowerach wodnych. Pokonywały trudności na ściance wspinaczkowej. Miały zajęcia survivalowe. Poznały wiele gier i zabaw, między innymi: skaut, strzelanie z łuku i podchody. Wieczory również spędzały aktywnie, tj. piekły kiełbaski przy ognisku, śpiewały piosenki, miały dyskotekę. Budowały piaskowe góry, w których najlepsza okazała się klasa 3c. Kibicowali polskiej reprezentacji w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Starały się utrzymywać porządek w pokojach biorąc udział w konkursie na najczystszy pokój, w którym zwyciężyły dziewczynki z klasy 3e i chłopcy z 3c. Uczyli się kulturalnego i bezpiecznego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach. Pobyt podobał się dzieciom, o czym świadczą ich wypowiedzi i prace plastyczne. Przed wyjazdem wspólnie oglądały prezentację zdjęć oraz poznały wyniki rywalizacji sportowych i konkursów, za które otrzymały nagrody od właściciela ośrodka. Wyjazd na Zieloną Szkołę zintegrował i wyposażył dzieci w nowe wiadomości i umiejętności. Z uśmiechem na twarzach wrócili do domów.
SPOTKANIE Z KOMENDANTEM STRAŻY MIEJSKIEJ W FILII SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 DĘBNO W DARGOMYŚLU
Dnia 19 czerwca 2018 r. w filii Szkoły Podstawowej nr 3 Dębno w Dargomyślu odbyło się spotkanie dla uczniów klas 0 - III, z Komendantem Straży Miejskiej w Dębnie panem Zbigniewem Podzińskim. Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Pan Komendant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Komendant przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Szczególny nacisk pan Komendant położył na zachowanie podstawowych zasad podczas przebywania nad wodą, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo - skutkowego.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!
Wioletta Olszewska
PROJEKT MEN ,,RODZINA POLONIJNA” W ANGIELSKIEJ PRASIE
Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że naszym całorocznym projektem Ministerstwa Edukacji Narodowej zainteresowała się angielska prasa. Gazeta "Tydzień Polski" 18 maja opublikowała reportaż ze wspólnej wycieczki dzieci z Edynburga i naszych uczniów klasy Vc do Warszawy. Nasz projekt został szczegółowo opisany, podkreślając zwieńczenie projektu jakim była czterodniowa wycieczka. Do artykułu zostały dołączone zdjęcia. Bardzo cieszymy się, że jedna z największych gazet polonijnych w Anglii wspomniała o naszych działaniach.
Uczniowie KL.Vc wraz z wychowawczynią J. Białek
KLASA 2B "EUROANGIELSKI" ŻEGNA ROK SZKOLNY 2017/2018 PIOSENKĄ "ALL OVER THE WORLD"
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO CZELINA
Dnia 15.06.2018 r. dzieci z grup przedszkolnych 5 i 6- latki oraz z filii w Dargomyślu wybrały się wspólnie na wycieczkę klasową do Czelina – do Wioski reniferów. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, kontakt ze zwierzętami m.in. kozy, daniele, sarny, renifery, kucyki, strusie. Dzieci chętnie słuchały opowieści o życiu zwierząt jednocześnie je dokarmiając chlebem. Duże zainteresowanie wzbudziła przejażdżka na kucykach, a także zabawy na świeżym powietrzu z niecodziennym sprzętem. Na dzieci czekał także posiłek: kiełbaski z grilla z ciepłą herbatką oraz pyszne podpłomyki z dżemem, w których przygotowaniu dzieci chętnie pomagały. Dzień minął w miłej atmosferze, przy pięknej słonecznej pogodzie. Dzieci wróciły z wycieczki szczęśliwe.
Justyna Mroczkowska, Anna Skica, Sylwia Żurek
DZIEWCZĘTA Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W FINALE KRAJOWYM W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM!
Na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu, w dniach 14 -15 czerwca 2018 roku drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Dębna wzięła udział w Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym w kategorii dziewcząt. W zmaganiach wzięli udział mistrzowie województw w czwórboju lekkoatletycznym – 6-osobowe drużyny dziewcząt i chłopców (przedstawiciele szkół podstawowych z całej Polski). Dziewczęta znakomicie poradziły sobie w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu na 600 m. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zdobyły 1353 punkty i zajęły 9. miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Hanna Kiełbasa, indywidualnie zdobyła 334 punkty i uplasowała się na 11 miejscu wśród najlepszych zawodniczek w Polsce. Poziom zawodów był bardzo wysoki, osiągnięty wynik jest dużym sukcesem zespołu. Drużynowymi Mistrzami Polski została reprezentacja dziewcząt SP Salezjanki z Ostrowa WLK., a rywalizację chłopców wygrał zespół SP z Radomia.
Skład drużyny: Cichoń Joanna, Kiełbasa Hanna, Lewandowska Daria, Potasznik Nikola, Ratajczak Kornelia, Żurawska Klaudia pod opieką Aleksandry Bochuty.
Wyniki zespołowe w klasyfikacji końcowej:
-
SP SALEZJANKI OSTRÓW WLK.
-
SP 3 ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI
-
SP 12 GNIEZNO
-
SP 91 KRAKÓW
-
SP 33 KIELCE
-
SP 46 WROCŁAW
-
SP 4 NAMYSŁÓW
-
SP 2 USTKA
-
SP 3 DĘBNO
-
SP 5 DĘBICA
-
SP 5 CHOJNICE
-
SP 3 RYPIN
-
SP 2 OTĘBUSY
-
SP 2 TOMASZÓW LUBELSKI
-
SP 11 SUWAŁKI
-
SP 2 GUBIN
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!Aleksandra Bochuta
-
SP3 W PROGRAMIE ETWINNING
W roku szkolnym 2017/2018 klasy 3c, 5b, 5c oraz 6c były włączone w program eTwinning, który zrzesza społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Stwarza on możliwość kontaktów ze szkołami z całej Polski oraz Europy. Uczniowie SP3 wzięli udział w czterech projektach:
- „Dot Day, czyli Dzień Kropki”,
- „Okładki, jakże żywe”,
- „Kartka dla Polski”,
- „Z książką w dłoni zyskuję przyjaciela”.
Każdy z nich to wspaniała przygoda. Projekt „Dot Day” miał na celu rozwój kreatywności, dostrzeżenie talentów, które każdy z nas posiada oraz dodanie odwagi do pokonywania trudności. To dzień, w którego świętowanie uczniowie zaangażowali całą społeczność szkolną. Projekty „Okładki, jakże żywe” oraz „Z książką w dłoni zyskuję przyjaciela” trwały przez cały rok szkolny. Służyły one rozwojowi zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności redagowania wypowiedzi pisemnych. Efektem jest wykonanie projektów własnych okładek książek, wymiana kilkudziesięciu listów, kartek pocztowych i nawiązanie przyjaźni z uczniami z innych szkół. Kolejnym projektem, w którym wzięliśmy udział była „Kartka dla Polski”. Celem było kształtowanie postaw patriotycznych. Używając narzędzi TIK uczniowie stworzyli kartki, prezentacje oraz filmy poświęcone Polsce. Dzięki udziałowi w projektach, uczniowie rozwinęli swoje kompetencje poznawcze, społeczne oraz umiejętność posługiwania się narzędziami TIK. Zaangażowanie uczniów i nauczycielek zostało docenione poprzez otrzymane imienne certyfikaty.Joanna Białek i Aleksandra Łoszczuk
WYRÓŻNIENIE ZUZI WARUNEK
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VIc - Zuzanna Warunek otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,,Aktorska przygoda z MAGICZNYM DRZEWEM!” organizowanym przez wydawnictwo ZNAK.
Zadaniem konkursowym było nagranie fragmentu najnowszej powieści Andrzeja Maleszki „Magiczne Drzewo. Tajemnica mostu". Zuzia używając swojego talentu aktorskiego i wcielając się w role bohaterów doskonale odtworzyła atmosferę najnowszej przygody ulubionych bohaterów. Jej pasja aktorska została zauważona i otrzymała nagrodę za swoje nagranie. Jako nagrodę otrzymała najnowszą część "Magicznego drzewa” z dedykacją i autografem samego pisarza - Andrzeja Maleszki oraz wiele filmowych gadżetów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, które ukażą jej pasje i talenty.J. Białek
LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „MÓJ LAS”
Dnia 13 czerwca 2018 roku rozstrzygnięto XXXI edycję konkursu „Mój las" na szczeblu wojewódzkim. Uczniowie naszej szkoły mają w tym roku szczególne powody do satysfakcji i radości ze swojej pracy. Zajęli bowiem całe podium:
- I miejsce Dawid Jaz klasa VIa
- II miejsce Słomian Gabriela klasa VIIa
- III miejsce Mazepa Mikołaj klasa VIc
- wyróżnienie Dziechciarz Aleks klasa VIa
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w TechnikumTechnologii Cyfrowych w Szczecinie. Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Praca nagrodzona I miejscem została wytypowana do II etapu konkursu na szczeblu centralnym, organizator - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie.
Bardzo serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników, wytrwałości w dążeniu do zamierzonego celu i życzymy dalszych sukcesów.
Uświetnieniem naszego pobytu w Szczecinie było spotkanie z wicemarszałkiem województwa Tomaszem Sobierajem, z którym rozmawialiśmy na temat rozwoju transportu w naszym regionie. Zwiedziliśmy też Centrum Dialogu Przełomu i obejrzeliśmy wystawę Jan Paweł II w Szczecinie. To był ciekawy dzień, pełen wrażeń - zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.Mirosława Kulawiak - Książek