Archiwum Aktualności
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniach 26 - 28 marca 2018 roku odbyły się rekolekcje wielkopostne w naszej szkolne. Tegoroczne spotkania rekolekcyjne miały miejsce w szkole i w kościele.
Spotkania ewangelizacyjne w szkole prowadził Pan Mariusz Śmiałek. Tematem spotkań I dnia był JAN CHRZCICIEL, II dnia ŚWIĘTY PAWEŁ, a III dnia MATKA BOŻA. Natomiast rekolekcje w kościele poprowadził nasz ks. proboszcz Robert Szumowski.
Były to szczególne dni roku szkolnego. Aktywnie uczestniczyliśmy w spotkaniach w szkole i w kościele poprzez śpiew i modlitwę. Pomogły one nam godnie przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Teresa Dłubis
WIELKANOCNE BABECZKI I PISANKI WYKONANE W PRZEDSZKOLU
Przedszkolaki nie tylko poznają tradycje Świąt Wielkanocnych, ale także zdobywają praktyczne umiejętności. W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych, w dniach 26 - 28 marca 6-latki ozdabiały jajeczka styropianowe metodą decoupage, malowały pisanki oraz samodzielnie ozdabiały świąteczne babeczki. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory, aż w końcu zabrały się za wykonanie zadań. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom ogromną radość. Najbardziej emocjonującym dla przedszkolaków momentem, było ozdabianie lukrem i kolorową posypką babeczek. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a przygotowane pisanki i babeczki zabrały ze sobą do domu, by umieścić je w wielkanocnym koszyczku.
Justyna Mroczkowska
LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ OLIMPUS 2018
Z wielką przyjemnością informujemy, iż troje uczniów z naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie matematycznej i otrzymało tytuł laureata:
V m. - POLA DEC KL. 5B
VII m. - HANNA CZYŻAK KL. 6D
IX m. - FILIP DOLIŃCZYK KL. 6C
Gratulujemy
I. Grzegolska
A. Sanecka
DOŁĄCZ DO NASZEJ DRUŻYNY!
Rodzicu!!!!
Zagłosuj na Twoje Dziecko – razem spełnimy jego marzenie
„Stal Dzieciom – Zawsze Razem”
organizowanej przez Stal Gorzów Wielkopolski S.A. Jeśli zbierzemy 200 głosów, otrzymamy dla Dzieci bezpłatną aplikację mobilną i bezpłatne bilety na mecz. Jak wygramy odwiedzi nas Drużyna Stali Gorzów i otrzymamy dodatkowe bezpłatne bilety na mecz. Głosy można oddawać do dnia 27 kwietnia do północy na stronie klubu, gdzie znajduje się więcej informacji o akcji
Twoje Dziecko liczy na Ciebie!!!!!!
MAMY OMNIBUSÓW KLAS TRZECICH!
27 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny konkurs wiedzy „Omnibus” klas trzecich, w którym uczestniczyli uczniowie z następujących szkół podstawowych: Barnówko, Cychry, Sarbinowo i SP 3 Dębno. Zmagania konkursowe odbyły się w pracowni komputerowej. Uczniowie udzielali odpowiedzi posługując się testami przygotowanymi w formie on – line. Zawodnicy wraz opiekunami i rodzicami mieli możliwość poznania udzielanych odpowiedzi. Po słodkim poczęstunku, jury ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce – Kacper Czernecki SP Cychry, opiekun – pani Izabela Wolska
II miejsce – Miriam Surlas SP 3 Dębno, opiekun – pani Ewelina Dolińczyk
III miejsce – Milena Dzikowska NSP Barnówko, opiekun – pani Agnieszka Stankiewicz - Orczyńska
IV miejsce Zuzanna Radziukiewicz SP Sarbinowo, opiekun - pani Iwona Polaczek
Zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy, nagrody, gratulacje i wielkie brawa, a opiekunowie podziękowania. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Gratulujemy!!!
Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 i Urzędowi Miejskiemu w Dębnie.
Organizatorzy: Danuta Bukowska, Aleksandra Łoszczuk i Anna Wujda.
DZIEŃ TEATRU
27 marca obchodzi się Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku w Dębnowskim Ośrodku Kultury świętowaliśmy nieco wcześniej – 23 marca. Tego dnia można było obejrzeć premierowy spektakl Takiej Paki – szkolnej grupy teatralnej (już w nowym składzie). Spektakl „Olimp na wesoło” został wyreżyserowany przez p. Joannę Symeniuk. Opierał się na mitologii greckiej oraz współczesnych sprawach związanych z social mediami. Spektakl o charakterze humorystycznym podobał się licznej widowni.
Tego dnia można było również obejrzeć spektakl Teatru Kodorosły pt. „Siostry” w reżyserii Anatola Wierzchowskiego. Scenariusz oparty był na sztuce A. Czechowa pt. „Trzy siostry”. W rolę głównych bohaterek wcieliły się nauczycielki z naszej szkoły: p. Joanna Białek, p. Bożena Kowalska i p. Joanna Symeniuk. Premierę można uznać za udaną.
PROGRAM „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ” W FILII W DARGOMYŚLU I W KL. III W DĘBNIE
W związku z realizacją programu wychowawczo – profilaktycznego we wszystkich klasach III, pedagog szkolny przeprowadził lekcje dotyczące programu antytytoniowego „Nie pal przy mnie, proszę”. Program jest realizowany poprzez współpracę z p. Małgorzatą Giniewicz, przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Myśliborzu. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z bohaterką programu, wiewiórką Wiki, rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą zdrowia, a także poznali pojęcie „bierny palacz”. Dodatkowo bardzo aktywnie podawali czynniki zagrażające zdrowiu, a także wskazywali przykłady właściwych zachowań zdrowotnych. Na zakończenie zajęć podczas pracy w grupach uczniowie wykonali plakaty pod hasłem: „Nie pal przy mnie, proszę”.
Pedagog szkolny – Ewelina Kaczmarek
KONKURS INTERDYSCYPLINARNY „INTERESUJĄCY ŚWIAT ŚWIATŁA”
26 marca uczniowie z kl. Vc Maja Psiuk, Franciszek Słowiński, Bartosz Berliński pod opieką p. Walentyny Włodarczyk reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Interdyscyplinarnym „Interesujący świat światła” organizowanym przez Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego im. Ignacego Łukasiewicza w Dębnie i zajęli II miejsce.Tematyka konkursu była obszerna uczniowie musieli wykazać się znajomością zjawisk fizycznych tj. prąd elektryczny, światło i cień, zjawiska świetlne, działanie soczewki, zjawisko rozchodzenia się i odbicie światła, światło w nauce i technice, oświetlenie Ziemi i Księżyca. Również musieli znać działanie narządu wzroku, sposób odżywiania się roślin oraz wykazać się znajomością wiedzy o patronie szkoły –Ignacym Łukasiewiczu. Podczas konkursu drużyna rozwiązywała test, quiz, krzyżówki, rebusy, zadania praktyczne, wykonała pracę plastyczną, z krótkim komentarzem. Gratuluję uczniom wiedzy, wyniku oraz dziękuję za pracę i odwagę.
Walentyna Włodarczyk
OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z PRZYRODY- OLIMPUS
23 marca w naszej szkole 34 uczniów z klas IV i V przystąpiło do Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Przyrody Olimpus sesja wiosenna. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Gratuluję uczniom wiedzy i odwagi, każdy mógł spróbować swoich sił. Czekamy do 14 maja na wyniki.
Walentyna Włodarczyk
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
25 marca 2018 r. w Niedzielę Palmową w Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w czasie Mszy św. o godzinie 9.30, 11.00 i 12.30 można było obejrzeć Misterium Męki Pańskiej wyreżyserowane przez p. Joannę Symeniuk, która zaangażowała trzydziestu uczniów z naszej szkoły do tego teatralnego projektu. Misterium zostało przygotowane z pomocą rodziców uczniów: p. Moniki Nizioł, p. Barbary i Pawła Staniszewskich.
Przygotowania do spektaklu trwały ponad miesiąc. Godzinne próby, zgromadzenie kostiumów, rekwizytów – to wszystko wymagało ciężkiej pracy.
Inscenizacja ostatnich ziemskich dni Jezusa od wjazdu do Jerozolimy, przez ostatnią wieczerzę, modlitwę w ogrójcu, sąd u Piłata do męki, śmierci i ukrzyżowania po zmartwychwstanie, miała na celu przygotować do świąt Wielkiej Nocy – wydarzeń fundamentalnych dla naszej wiary. To także forma ewangelizacji samych aktorów i rówieśników.
Dzieci dodały barw mszy, a dobrany podkład muzyczny wywołał właściwy nastrój. Zgromadzeni wierni na mszach byli świadkami budującego świadectwa oraz mogli doznać różnych emocji czego dowodem były łzy wzruszenia w ich oczach.
DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII
21 marca świętowaliśmy nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Nasza Szkoła została zgłoszona do ministerialnego projektu. Katarzyna Symeniuk i Aleksandra Łoszczuk od wczesnych godzin porannych promowały nowe technologie i pokazywały ich zastosowanie i wykorzystanie w nauce. Były pokazy, zajęcia warsztatowe i pokazowe lekcje, gdzie wykorzystano różnorodne aplikacje typu plickres, Quiver. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się Ozoboty. Dzieci tworzyły dla nich trasy, poznawały komendy i posługiwały się odpowiednimi kodami, dzięki którym Ozobot poruszał się po trasie zgodnie z instrukcją. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem, a Panie nauczycielki z równie dziecięcym zainteresowaniem uczyły się wykorzystania nowych technologii na swoich lekcjach.
Katarzyna Symeniuk
ZWIERZĘTA MNIEJ I BARDZIEJ ZNANE
To nazwa wystawy, która powstała dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów klas szóstych. Celem głównym powstania wystawy było zaprezentowanie informacji na temat różnych zwierząt żyjących na świecie w formie literackiej i graficznej. Wszystkim uczestnikom udało się osiągnąć cel. Prace były bardzo interesujące i wykonane w różnych technikach. Gratulujemy pomysłów! Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i oglądalnością.
W.Włodarczyk
M.Kulawiak-Książek
,,TAŃCZĘ WIĘC JESTEM”
Tak brzmiało hasło Gminnego Międzyprzedszkolnego Turnieju Tańca, na którym 22 marca 2018 roku spotkali się mali tancerze z gminy Dębno. To już VII edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.
W turnieju wzięło udział 16 grup tanecznych, które zaprezentowały się zarówno w tańcach ludowych, jak i współczesnych. Pokazy oceniała Komisja Sędziowska w składzie: przewodniczący Pan Edmund Zioła - muzyk, założyciel i opiekun ,,Kapeli Ludowej Dębniacy”, Pani Anna Stadler - choreograf, dyplomowa nauczycielka tańca, właścicielka Szkoły Tanecznej „Siempre Latino” oraz Pani Monika Nizioł - przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie.
Prezentowane układy taneczne były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Po burzliwych naradach Komisja Sędziowska przyznała zespołom następujące miejsca:
Grupa 4-latków:
I miejsce - Przedszkole nr 1 "Czarodziejska Kraina" – opiekun Pani K. Janczura
II miejsce - Przedszkole nr 1 "Czarodziejska Kraina" – opiekunowie pani J. Bąk i pani K. Kubiak – Głodna
III miejsce - Przedszkole nr 1 "Czarodziejska Kraina" – opiekun pani J. BogackaGrupa 5-latków:
I miejsce – Niepubliczne Przedszkole Towarzystwa Salezjańskiego – opiekuna pani A. Sęczkowska
II miejsce – Przedszkole nr 1 "Czarodziejska Kraina" – opiekun pani I. Obielak
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sarbinowie – opiekun pani A. KitaGrupa 6-latków:
I miejsce – Przedszkole nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie – opiekun pani E. Linek
II miejsce – Przedszkole nr 1 "Czarodziejska Kraina" – opiekunowie pni I. Zaręba i pani M. Kowalewska
III miejsce - Przedszkole nr 1 "Czarodziejska Kraina" – opiekun pani I. KowalskaKażdy zespół zaprezentował wysoki poziom umiejętności tanecznych. Podczas turnieju panowała gorąca atmosfera, którą tworzyli uczestnicy i ich rodziny oraz zaproszeni goście. W przerwie mogliśmy oglądać występ taneczny grupy ze szkoły tańca „Siempre Latino”,a także wysłuchać utworów śpiewanych przez uczennicę klasy 3d Emilkę Olejnik.
Mali tancerze otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek. Wszystkie występujące grupy otrzymały tablety edukacyjne, a dodatkowo za I, II i III zostały wręczone statuetki i drobne upominki. Na zakończenie imprezy panie wicedyrektor Anna Kurpiel i Małgorzata Matkowska wystrzeliły kolorowe konfetti.
Zdrowa rywalizacja i dobra zabawa jest podstawą takich imprez, więc każdy, kto weźmie w nich udział już jest zwycięzcą. Zapraszamy za rok!
Serdecznie dziękujemy Jury za wytrwałą pracę, opiekunom za przygotowanie grup oraz naszym sponsorom:
- Urząd Miejski w Dębnie
- Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie
- Drukarnia Polgraf
- Urszula Grzywna Fotografia
Dziękujemy również pani Urszuli Grzywnie i panu Wiesławowi Romanowskiemu za upamiętnienie występów dzieci.Oragnizatorzy: Ewelina Dolińczyk
Justyna Mroczkowska
Anna SkicaPrzejdź do galerii.
Film nr 1.
Film nr 2.
Film nr 3.
Film nr 4.
Film nr 5.
Film nr 6.
REKOLEKCJE W FILII W DARGOMYŚLU
W dniach 19 - 21.03.2018 r. w Dargomyślu odbyły się rekolekcje wielkopostne. Podczas spotkań ksiądz rekolekcjonista zwrócił szczególną uwagę na sakrament pojednania.
Na zakończenie rekolekcji uczniowie podziękowali za skierowane do nas Słowo Boże i naukę nowych pieśni religijnych. Otrzymaliśmy błogosławieństwo Boże na głębokie przeżycie Świąt Wielkiej Nocy.
Kopaniecka Elżbieta
TANECZNYM KROKIEM
21 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się II Gminny Międzyszkolny Konkurs Tańca klas I - III. Oprócz wspaniałych tancerzy z naszych szkół, ich nauczycieli i rodziców, swoją obecnością zaszczycili nas: przewodnicząca Rady Rodziców - pani Monika Nizioł i prezes Stowarzyszenia Trójki – pan Paweł Baszczuk. W konkursie brały udział zespoły taneczne z SP 1, SP 2, SP 3 i z SP 1 w Smolnicy.
Swoje umiejętności taneczne zespoły prezentowały drogą losowania. Występom dokładnie przypatrywało się jury w składzie: pani Joanna Symeniuk – przewodnicząca, pani Joanna Białek oraz państwo Emilia i Józef Podwójni. W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu swoje umiejętności taneczne zaprezentowały starsze koleżanki z klasy VI c. Następnie przewodnicząca jury ogłosiła wyniki:I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 , opiekun – pani Iwona Grzegorczyk,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 , opiekun – pani Katarzyna Symeniuk,
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Smolnicy, opiekun – pani Izabela Sekuła i pani Patrycja Piotrowska,
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun pani Monika Stąsiek, Kaja Jagiełło i Amelia Witkowska.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wielkimi brawami za piękne, na wysokim poziomie występy. Także stroje, rekwizyty i charakteryzacja dodawały uroku występom. Impreza zakończyła się wspólnymi zdjęciami i wystrzeleniem przez dyrektora SP 3, pana Zdzisława Sołtysa konfetti z motylkami.Sponsorami nagród byli: Urząd Miejski w Dębnie i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3. Serdeczne dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród, a także państwu Emilii i Józefowi Podwójnym za udział w obradach jury.
Dziękujemy panu Wiesławowi Romanowskiemu za uwiecznienie występów tanecznych zespołów.
Zapraszamy za rok!
Danuta Bukowska
Katarzyna Symeniuk
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W FILII W DARGOMYŚLU
Pierwszy dzień wiosny, a za oknem tak biało i zimno… Ale w szkole w Filii w Dargomyślu jest dużo ciekawiej. U nas pełno barw! Tego dnia każdy ubrał się w barwny strój i przedstawiał wraz z wychowawcami hasło żegnające zimę, a witające wiosnę. W tym dniu nie obowiązuje nakaz noszenia strojów w stonowanych barwach, dlatego uczniowie mają na sobie ubrania we wszelakich odcieniach – im kolorowiej, tym lepiej! Każdy uczeń mógł pochwalić się umiejętnościami manualnymi, tworząc wspólnie marzanny. Jak miło być tu - w budynku w Filii w Dargomyślu... I chociaż to nieoficjalny dzień wagarowicza, to u nas chyba komplet. Wszyscy uczniowie udali się w drogę żegnając zimę. A na koniec było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. W tym dniu wiosna jeszcze nie daje się zauważyć na zewnątrz i jest jakaś taka niemrawa, jednak my w naszej szkole jesteśmy pełni radości i optymizmu. Otoczeni wesołymi kolorami i z uśmiechem na ustach wołamy „Witaj wiosno!”
Kopaniecka Elżbieta
WARSZTATY WIELKANOCNE
W piątkowe popołudnie uczniowie klasy 2c poczuli świąteczny nastrój. Sprawiły to warsztaty, na których wykonywaliśmy przepiękne ozdoby. Dzieci pracowały w skupieniu i z dużym zaangażowaniem, czego efektem są ich prace. Z doniczek uśmiechają się do nas zajączki, stworzyliśmy też gniazdko otoczone kolorowymi jajeczkami, a w trzecim pojemniku zasadziliśmy rzeżuszkę. Z niecierpliwością czekamy, aż urośnie i oczywiście na kolejne warsztaty.
Serdecznie dziękuję p. Mroziak - Baszczuk za podjętą inicjatywę.
Anna Wujda
WIELKANOCNE OZDOBY EKOLOGICZNE
Przed nami święta związane z Wielkanocą. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie zaprezentowali własne pomysły na udekorowanie stołu ozdobami wykonanymi własnoręcznie. Z roku na rok wykonane prace są coraz ładniejsze i tańsze, bo stworzone z ogólnie dostępnych materiałów ekologicznych. Za zaangażowanie i wspaniałe pomysły należy pogratulować uczniom i oczywiście rodzicom, którzy wspomogli swoje pociechy.
Klasy I - III
POWITANIE WIOSNY W SP3!
21.03. witaliśmy WIOSNĘ kolorowo, głośno i na słodko. Już od samego rana na szkolnych korytarzach można było spotkać przebierańców, którzy ubrali się w kolory symbolizujące wiosnę: np. żółty, pomarańczowy, zielony. Niektóre osoby przebrały się za Panią Wiosnę.
Wszyscy tzn. uczniowie i nauczyciele w barwnych strojach wzięliśmy udział w zwariowanym korowodzie z Marzanną. Idąc ulicą Jana Pawła II, Szkolną i Planty zwracaliśmy na siebie uwagę przechodniów, a ludzie z okien z zaciekawieniem i uśmiechem na nas spoglądali. Inaczej być nie mogło! Nie można było nas nie zauważyć i nie usłyszeć – cała społeczność szkolna ponad 550 osób może narobić niezłego hałasu tamburynami, gwizdkami, piszczałkami. Ale o to chodziło, by przestraszyć ZIMĘ, a przywitać upragnioną WIOSNĘ. Na koniec wraz z Panem Dyrektorem utopiliśmy Marzannę, nie szkodzi, że nie w rzece, tylko w misce ;) i na środku boiska, ale liczy się, że tradycyjnie pożegnaliśmy ZIMĘ.
Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był mecz charytatywny i kiermasz ciasta na rzecz absolwenta naszej szkoły - Wiktora Kowalskiego. W zbijaka grali chętni uczniowie, nauczyciele i rodzice.
21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem integracji z osobami z trisomią dwudziestej pierwszej pary chromosomów w tym dniu było założenie dwóch różnych skarpetek, co szeroko przyjęło się na całym świecie.
To był niezwykły dzień!