Archiwum Aktualności
UWAGA!
MIKOŁAJKI W KLASIE 4C
Uczniowie klasy 4c w tegoroczne mikołajki postanowili wykonać świąteczne kartki z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu. W ten sposób włączyli się w ogłoszoną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie akcję „Kartka dla Seniora”. Wykonane kartki były przekazywane przez rodziców uczniów mamie Szymona Paprockiego, która wraz z nim wysłała je do adresatów.
Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w działanie - wychowawca Joanna Symeniuk.
DOKARMIAMY BEZDOMNE PSY
Razem na Święta – finał akcji „Dokarmiamy bezdomne psy” 4 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu przekazało Straży Miejskiej zgromadzoną przez uczniów naszej szkoły karmę dla piesków ze schroniska. Karma zostanie zawieziona do Białogardu, bo właśnie tam trafiają bezdomne psiaki z naszego regionu. Dziękujemy wszystkim .
Opiekunowie koła p. Joanna Symeniuk i p. Ewelina Słupska
ZIMA TUŻ TUŻ…..
W trakcie przerw podczas zdalnego nauczania, uczniowie przebywający w szkole aktywnie spędzają czas wykonując prace plastyczne z motywami zimowymi. Pomimo wspólnej koncepcji, każda praca jest inna, niepowtarzalna. Przygotowanie prac sprzyja integracji uczestników oraz wpływa na relacje pomiędzy nimi. Ponadto pobudza wyobraźnię oraz pomysłowość, a czas spędzony w szkole upływa szybko i miło. Cieszy efekt końcowy oraz zadowolenie uczniów. Prace zdobią gazetki i szkolne korytarze przypominają, że zima tuż tuż……
Ewelina Kaczmarek
WRĘCZENIE NAGRODY LAUREATOWI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
3 grudnia br. podczas kameralnej uroczystości w czytelni szkolnej, pani wicedyrektor Małgorzata Matkowska i bibliotekarka Małgorzata Dowgiert wręczyły dyplom i nagrodę książkową uczniowi klasy II c Julianowi Zającowi, którego praca zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty”. W spotkaniu wzięła udział mama Juliana oraz uczniowie ze świetlicy szkolnej z wychowawcą, panią Eweliną Kaczmarek, która zrobiła nam kilka pamiątkowych zdjęć. Nasz reprezentant wykonał portret Kopciuszka z baśni Charlesa Perraulta techniką kolażu. Praca Juliana została wyróżniona spośród 4300 innych prac nadesłanych do organizatora. W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski, a wyłoniono aż 98 laureatów i wyróżnionych. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Juliana! Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w konkursach plastycznych i innych!
Dyrekcja i bibliotekarze szkolni
Małgorzata Dowgiert
Iwona Dorota Fryntkowska
KOŁO MAŁEGO NAUKOWCA ON-LINE
We wrześniu swoją doświadczalno-eksperymentalną przygodę rozpoczęły dwie grupy Koła Małego Naukowca. W listopadzie spotkało nas doświadczenie, jakim jest pandemia. Ale nie poddaliśmy się – zamieniliśmy domy w małe laboratoria, a grono Małych Naukowców powiększyło się o nowych członków – nasze rodzeństwa. Co tydzień spotykamy się, by wspólnie doświadczać świata. Efekty eksperymentów każdorazowo wywołują zdumienie i ogromną radość. Świat nauki jest magiczny!
Dziękuję rodzicom Małych Naukowców, że systematycznie pomagają przygotowywać materiały do wykonywania doświadczeń.
Mali Naukowcy z opiekunem Aleksandrą Kucharską
PRZEDSZKOLNE PRZYGOTOWANIA DO WIZYTY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Mikołajki już niedługo, więc przedszkolaki listy malują oraz realizują zadania z kalendarza Adwentowego.
ANDRZEJKI W 3B
Dnia 30.11.2020 r. obchodziliśmy Andrzejki klasowe. Był to dla nas dzień pełen wrażeń. Po raz pierwszy bawiliśmy się on-line. Jesteście ciekawi, co wydarzyło się w tym dniu w klasie 3b ?
Mali redaktorzy postanowili napisać krótkie notatki na stronę naszej szkoły. Zapraszamy zatem do galerii zdjęć i zagłębienia się w lekturę.
Ewelina Słupska z klasą 3b
DZIEŃ BIAŁYCH SKARPETEK
Klasa 5b na zajęciach w wychowawcą obchodziła dziś nietypowe święto – Dzień Białych Skarpetek. Jest to święto fanów polskiej mody. Skarpety nosili Grecy, nosili Rzymianie, noszą współcześni. Białe skarpetki w niektórych kręgach są wręcz kultowe, w parze z sandałami prezentują się jak milion dolarów. Dlatego wszyscy założyliśmy je na lekcję on-line i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!” Tymi słowami dzieci z przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każdy z nas wyjątkowo przygotował się do tego magicznego dnia. Tajemnicza dekoracja sali, panie przebrane za czarodziejki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa w butelkę, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów” itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci wspólnie z paniami przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, przyglądając się cieniom woskowych tworów. Dzień dobiegł końca, a przedszkolaki długo zapamiętają przepowiednie, które przyniosły wspaniały andrzejkowy czas.
Dargomyśl
ENGLISH IS FUN 2020 - TYDZIEŃ 1.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane karty z opracowanym SŁOWEM TYGODNIA:
klasa 4 - BASEMENT
klasa 5 - FABRIC
klasa 6 - NEEDLE
klasa 7 - CONDUCTOR
Zapraszamy do dalszej zabawy.
Nauczycielki języka angielskiego.
ZAPRASZAMY!
LISTOPAD W ŚWIETLICY
Od połowy miesiąca października uczestniczymy w akcji „Ogólnopolska świetlicowa akcja wymiany widokówek”. Nawiązaliśmy współpracę z uczniami z różnych stron, wymieniając się kartkami propagującymi najpiękniejsze zakątki swojej miejscowości. Widokówki umieszczamy na mapie rozwieszonej w świetlicy, następnie czytamy informacje o rejonie, skąd została przysłana. Poznaliśmy wiele gatunków jesiennych kwiatów, które wykonaliśmy różnymi technikami. Listopad to miesiąc, w którym sięgamy pamięcią do tych, co od nas odeszli. Ku czci ich pamięci zaprojektowaliśmy i pokolorowaliśmy lampiony. Dołączyliśmy się również do obchodów „Święta Bibliotek” wykonując i wręczając naszym paniom laurki. Z okazji Święta Niepodległości rozmawialiśmy o symbolach narodowych, pokolorowaliśmy flagę i godło oraz wysłuchaliśmy kilka legend związanych z powstaniem państwa polskiego. Po przejściu na naukę zdalną w dalszym ciągu oprócz lekcji online realizowaliśmy wytyczone zadania – poznaliśmy ciekawe bajki, pokolorowaliśmy ulubionych bohaterów oraz przyozdobiliśmy akcentami zimowymi budynki szkolne.
II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM UCZNIA KLASY II C
Uczeń naszej szkoły Julian Zając zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Konkurs zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, a w naszej szkole rozpropagowano go w ramach obchodów tegorocznego Święta Biblioteki. Miał on na celu popularyzację literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych oraz doskonalenie posługiwania się różnymi technikami plastycznymi. Uczestnicy wykonywali dowolną techniką i z różnych materiałów portret postaci literackiej z dowolnej baśni lub legendy we własnoręcznie przygotowanej ramce. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I – IV, klasy V - VIII. W naszej szkole na konkurs zgłosiło się dwóch uczniów z klasy II c: Pola Czerniecka i Julian Zając , którzy wykonali portrety Kopciuszka, a także Amelia Bochuta z kl. IV a (Czerwony Kapturek) oraz cztery uczennice z klasy V b: Milena Downar (Dumbo), Wiktoria Krzyżek (Bella z „Pięknej i Bestii”), Nina Myszczyszyn (Roszpunka), Zuzanna Wolska ( Olaf z „Krainy Lodu”). W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski, do organizatora nadesłano 4300 prac. Wyłoniono aż 98 laureatów i wyróżnionych. Z naszej szkoły na konkurs wysłano 7 prac, ale tylko jedna z nich została wyróżniona. Laureat otrzymał dyplom i nagrodę książkową pt. „Cudowna studzienka. Baśnie polskie”. Bardzo się cieszymy z sukcesu Juliana. Gratulujemy mu i życzymy dalszych osiągnięć oraz nieustannego rozwijania talentów artystycznych! Wyróżnienie to uświetniło tegoroczne obchody Święta Biblioteki, które z powodu nauki zdalnej zostały znacznie okrojone. W tym miejscu dziękujemy również pozostałym uczestniczkom za udział w konkursie oraz pomysłowe i oryginalne prace!
Bibliotekarze szkolni
Małgorzata Dowgiert
Iwona Dorota FryntkowskaPełne wyniki V edycji Konkursu Plastycznego:
http://www.niedzwiada.edu.pl/index.php/788-wyniki-2Galeria prac:
http://www.niedzwiada.edu.pl/index.php/789-basniowa-galeria-sztuki
http://www.niedzwiada.edu.pl/index.php/dla-ucznia/galeria/event/rok-szkolny-2020-2021/KonkursPlastycznyBasniowyPortret
KONKURSY REJONOWE ZA NAMI
W dniach 23 - 27 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II etapie konkursów przedmiotowych, które decyzją dyrektora odbyły się w formie stacjonarnej w szkole macierzystej. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju oraz wprowadzeniem w szkołach nauki zdalnej, konkursy rejonowe przeprowadzono z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, w oparciu o obowiązujące przepisy prawa, zalecenia GIS i MEN oraz zgodnie z regulaminem konkursów dla uczniów szkól podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2020/2021. W kolejnych dniach uczniowie uczestniczyli w ośmiu konkursach: Języka Polskiego (36 zadań/ 36 pkt.), Matematycznym (30 zadań/ 30 pkt.), Historycznym (45 zadań/ 45 pkt.), Języka Niemieckiego (7 zadań/ 45 p.), Chemicznym (30 zadań/ 30 pkt.), Biologicznym (40 zadań/ 40 pkt.), Języka Angielskiego (45 zadań/ 45 pkt.) i Wiedzy o Społeczeństwie (45 zadań /45 pkt.). Wszystkie zadania konkursowe miały formę zamkniętą. Na rozwiązanie zadań testowych uczestnicy mieli 90 minut. W konkursach rejonowych prace będą sprawdzane elektronicznie. Kwalifikacji uczniów do III etapu wojewódzkiego dokonuje Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana przez organizatora- Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. W przypadku nie osiągnięcia przez co najmniej 25% uczestników etapu rejonowego danego konkursu 85% punktów możliwych do zdobycia, do etapu wojewódzkiego zostanie zakwalifikowanych 25% uczestników etapu rejonowego, którzy uzyskali najwyższe wyniki (jednak wynik nie może być niższy niż 30%). Jeśli uczniowie zajmujący pozycję ostatnią i następne uzyskają taką samą liczbę punktów, liczba zakwalifikowanych zostanie odpowiednio zwiększona. Wyniki wstępne etapu rejonowego zostaną opublikowane na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie do 18 grudnia 2020 r.
Kochani Uczniowie!
Trzymamy za Was kciuki, życzymy jak najwyższych lokat
i dostania się do etapu wojewódzkiego!
Powodzenia! ☺Tekst i fot.
Małgorzata Dowgiert
NIETYPOWE ANDRZEJKI
Czwartkowe popołudnie zapisze się na długo w pamięci uczniów klasy 3c. Bowiem pierwszy raz przeżyli Andrzejki w formie on-line. Spotkanie zaczęło się od powitania i pokazu mody pięknych i pomysłowych przebrań dzieci. Następnie została przedstawiona historia andrzejkowego wieczoru. W kolejnej odsłonie imprezy, uczniowie wykonali eksperyment i stworzyli własne projektory, dzięki którym narysowany obraz wyświetlał się na ścianie, suficie i gdzie jeszcze przyszło do głowy małym naukowcom. Doświadczenie stało się inspiracją do rodzinnych teatrów cieni. W ostatniej części wydarzenia wkroczyliśmy w blok taneczny. Mimo, iż przed ekranem, to tupanie z pewnością było słychać u sąsiadów J. Panująca epidemia nie przeszkodziła w realizacji zaplanowanych wydarzeń. Andrzejkowe popołudnie pozwoliło wspólnie spędzić niezapomniany czas.
Aleksandra Kucharska
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
„Na dobranoc, dobry wieczór
miś pluszowy śpiewa wam.
Mówią o mnie miś uszatek,
bo klapnięte uszko mam.
Jestem sobie mały miś, gruby miś.
Znam się z dziećmi nie od dziś”.„Jaki dziś dzień?- zapytał Puchatek. Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek: to mój ulubiony dzień. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 zgodziły się ze stwierdzeniem Puchatka. Dzień pluszowego misia jest wyczekiwanym dniem. Grupa przedszkolna rozpoczęła przygotowania od zaproszenia pluszowych misiów, aby prędzej oswoiły się z nowym otoczeniem. Przedszkolaki na co dzień przebywają z misią Tosią, która prowadzi je przez świat wielkiej literatury. W dzisiejszym dniu spotkaliśmy się z Misiową mamą, czyli panią Anetą Konefał. Spotkanie online miało na celu rozwiązanie zadań związanych z historią misia. Dzieci ułożyły z klocków misia i nadały mu imię Teczuś. Atrakcji było co nie miara. Za udział w spotkaniu czytelniczym, oddział przedszkolny otrzymał certyfikat. Dzisiejsze chwile w przedszkolu upłynęły na smakowaniu przysmaku Kubusia Puchatka, czyli miodu z rodzinnej pasieki. Powstały piękne prace wykonane metodą origami oraz odbywały się zabawy ruchowe związane z postacią misia. Dzień dobiegł końca, lecz oczarowanie misiem trwa nadal.
Wychowawca
Anna Skica
KONKURS WIEDZY O SZKOLE I JEJ PATRONIE
Tradycją naszej szkoły jest listopadowy konkurs klas czwartych związany z historią szkoły i jej patronem Jarosławem Dąbrowskim. W tym roku, w związku z sytuacją pandemiczną, konkurs odbył się w formie online. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania otwarte dotyczące patrona, a potem wpisać w ramy czasowe nazwiska wszystkich dyrektorów oraz najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Konkurs zakończył się rozwiązaniem krzyżówki z hasłem. Szczerze ucieszyła organizatorów aktywność uczniów klas czwartych, gdyż w konkursie uczestniczyło aż 19 uczniów. W poprzednich edycjach była to jedynie trójka przedstawicieli z każdej klasy. Szeroką wiedzą wykazali się i tym samym zdobyli maksymalną ilość punktów:
Zamojcin Hubert
Tomaszewski Adam
Mazurkiewicz Adam
Skrobisz Bartosz
Czyżewski WojciechGratulacje dla wszystkich zwycięzców !
Dziękujemy Pani Aleksandrze Kucharskiej i Ewelinie Słupskiej za pomoc w organizacji konkursu.
Organizatorzy Iwona Dorota Fryntkowska, Adam Kowalski
ZDALNE - KULINARNE
Od początku roku szkolnego prowadzone są w naszej szkole zajęcia kulinarne, na których uczniowie wykazują się nie tylko zdolnościami manualnymi, ale i też dużą kreatywnością. Również podczas zdalnego nauczania dzieci nieprzerwanie uczestniczą w tych spotkaniach. Przebiegają one jednak w troszeczkę innych warunkach. Wszystkie przygotowane potrawy są jednak niezmiennie, nie tylko zdrowe i kolorowe, ale przede wszystkim przygotowane z wielką pasją i zaangażowaniem.
Anna Wujda
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia, takiego, bez którego nie można było zasnąć? 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.” Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały Przedszkole SP 3 w Dargomyślu. W dniu 25.11.2020 r. przedszkolaki Przedszkola w Dargomyślu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemijają. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne oraz plastyczne. To był naprawdę sympatyczny dzień.