Od stycznia 2020 r. w holu budynku klas 4 - 8 znajduje się nowa tablica informacyjna pt. „Kącik Prawny”. Jest to takie miejsce, gdzie będą umieszczane informacje z zakresu edukacji prawnej, a więc przepisy, regulacje, a także spostrzeżenia i problemy dotyczące życia codziennego szkoły. Inicjatorką tworzenia Kącików Prawnych w szkołach i placówkach oświatowych jest sędzia Anna Maria Wesołowska. To miejsce, w którym zamieszczane są informacje, przepisy prawne m.in. z zakresu odpowiedzialności karnej za popełnione czyny, niewłaściwe zachowania oraz dostępnych form pomocy. W kąciku znajduje się także tzw. „korczakowska skrzynka”, do której uczniowie mogą anonimowo wrzucać kartki z pytaniami i informacjami o zagrożeniach, z jakimi się spotkali w szkole lub poza nią, a także ze swoimi propozycjami i pomysłami, czy prośbami o pomoc. Odpowiedzi na anonimowe pytania będziemy zamieszczać na tej właśnie tablicy. Znajomość prawa jest konieczna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Lepiej wiedzieć o czymś wcześniej, niż narazić się na kłopoty. Zachęcamy wszystkich do korzystania z Kącika Prawnego, który powstał w naszej szkole.
Dyrekcja szkoły
Fot. M. Dowgiert