20 listopada świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. W tym roku obchodzimy 30. rocznicę Konwencji o prawach dziecka, dlatego też uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia ubrani na niebiesko. Kolor ten został także wykorzystany do przyozdobienia placówki. Z niebieskich balonów powstała piękna girlanda, która zdobiła szkolny korytarz. W klasach odbyły się specjalne zajęcia edukacyjne, których celem było zwrócenie uwagi na prawa dziecka. Uczniowie z klas 1 - 3 na szablonach puzzli rysowali swoje ulubione prawo. Połączyły się one ze sobą w jedną, wielką układankę. Natomiast uczniowie w klasach 4 - 8, po obejrzeniu prezentacji, wybierali najważniejsze dla siebie prawo ucznia i na plakacie wiszącym w holu szkoły składali swoje podpisy.
Cieszymy się, że mogliśmy świętować tak ważny dzień wspólnie z UNICEF.
Koordynatorzy akcji: Kasia Symeniuk i Ewelina Słupska