Dnia 16 listopada 2017 roku rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu „Kto jest Eko ten zajdzie daleko” na szczeblu wojewódzkim realizowanym w ramach kampanii edukacyjnej „Segreguję, odzyskuję¸ nie marnuję” dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ochrony środowiska naturalnego oraz wyrobienie ekologicznych nawyków ze szczególnym zwróceniem uwagi na oszczędzanie wody i ochronę zasobów wodnych oraz segregację i odzysk odpadów, wytwarzanie i oszczędzanie energii oraz ochronę zasobów przyrodniczych.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 mają w tym roku szczególne powody do satysfakcji i radości ze swojej pracy. Zajęli bowiem następujące miejsca:
I miejsce ex aequo Pola Dec, Aleks Dziechciarz
II miejsce Dawid Jaz
III miejsce ex aequo Hanna Kiełbasa, Jakub Kozłowski
Wyróżnienie Wiktoria Rębiasz
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Szczecinie. Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Jako opiekun bardzo serdecznie gratuluję tak wysokich wyników, wzorowej i rzetelnej dokumentacji działań prowadzonych na rzecz ochrony środowiska, wytrwałości w dążeniu do celu i życzę dalszych sukcesów.
Mirosława Kulawiak - Książek