Serdecznie dziękuję Rodzicom Leny Dąbrowskiej za miłe podarunki.
Serdecznie dziękuję Rodzicom Leny Dąbrowskiej za miłe podarunki.
Dzisiaj na półki biblioteki klas młodszych trafiło kolejnych 60 książek, które są darami od naszych tym razem anonimowych darczynców. W imieniu małych Czytelników dziękuję serdecznie. Wasz bibliotekarz Iwona Dorota Fryntkowska
Wraz z nadejściem wiosny zazielenił się obszar wokół naszej szkoły! Dzieci z klas I-III zadbały o to osobiście i posadziły ze swoimi wychowawczyniami wiele roślin w szkolnych ogródkach. Klasy 1 ukwieciły ogródki wieloma odmianami kwitnących roślin- bratków, prymulek, begonii, goździków, stokrotek. Klasa 2a posadziła bratki, stokrotki i szczypior. Klasa 2b posadziła cebulę i różne kwiaty: bratki, szafirki, frezje, prymulkę, stokrotki oraz wyhodowaną w klasie z cebuli lilię. Klasa 2c zdecydowała się na warzywny ogródek i posiała: szczypiorek, rzodkiewkę, groch, ogórki, sałatę, pomidorki i bazylię. Klasa 3a zdecydowała się na astry, petunie, lilie, forsycje i zioła. Klasa 3b zasadziła bratki i mieczyki, a także zasiała marchewkę, rzodkiewkę i groszek. Klasa 3 c zdecydowała się posiać rzodkiewkę, marchewkę, pomidorki, sałatę i groszek. Mamy nadzieję, że nasze klasowe uprawy będą cieszyć oczy nasze i przechodniów.
Od 12 maja 2021 r. w czytelni można obejrzeć kolejną już wystawę nowości włączonych w ostatnim czasie do zbiorów biblioteki szkolnej. Są to książki podarowane przez naszych czytelników. Wśród prezentowanych publikacji znalazły się serie książkowe znanych i lubianych bajek i baśni, komiksy, powieści przygodowe i fantastyczne, a także lektury szkolne oraz bogato ilustrowane wydawnictwa popularnonaukowe. Cala ekspozycja liczy 80 książek. Serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy dostępnej w galerii na stronie internetowej szkoły. Za wszystkie dary książkowe serdecznie dziękuję! ☺
Z bibliotecznym pozdrowieniem! ☺
Małgorzata Dowgiert
13 maja 2021 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy „Omnibus”. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich, którzy zwyciężyli w eliminacjach klasowych. Zmagania konkursowe odbyły się w pracowni komputerowej. Uczniowie udzielali odpowiedzi posługując się testami przygotowanymi w formie on – line. O uzyskaniu punktów decydowało udzielenie poprawnej odpowiedzi oraz czas wykonania zadań. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami, pomimo pytań o różnym stopniu trudności oraz wykraczające poza podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej. Wyniki tegorocznego konkursu są następujące:
I miejsce – Marcin Pulikowski – kl. III c
II miejsce – Noemi Wodzisławska – kl. III a
III miejsce – Kacper Zając – kl. II b
Wyróżnienia otrzymali: Martyna Rupenthal – kl. II a, Zuzanna Zielonka – kl. III b, Jakub Tołoczko – kl. III c, Tymoteusz Hadryś – kl. III b, Julia Tarnawska – III a, Zofia Teżyk – kl. II a, Nina Woźnica – kl. II c, Wiktoria Kordyga – kl. II b, Wojciech Czyżak – kl. II c.
Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, nagrody, gratulacje i wielkie brawa. Nagrody wręczyła pani wicedyrektor Anna Kurpiel.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wszechstronnej wiedzy.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Organizatorzy: Danuta Bukowska, Aleksandra Kucharska i Anna Wujda.
Dziękuję serdecznie za kolejne dary książkowe od Rodziców Igi Dec oraz Stasia i Leny Warunek. Biblioteka wzbogaciła się o kolejne pozycje. Wasz bibliotekarz Iwona Dorota Fryntkowska
W kwietniu dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Program ma charakter profilaktyczny. Ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Dzieci poznały różne źródła dymu. Podczas spaceru obserwowały kominy budynków, jadące pojazdy oraz przechodniów. Uzupełnieniem tej wiedzy było obejrzenie prezentacji multimedialnej. W programie zastosowano metody aktywizujące, m.in. umożliwiające wchodzenie w rolę; kształtujące umiejętności wyszukiwania informacji oraz kształtowanie umiejętności właściwego rozumienia symboli - tabliczek z zakazem palenia. Przewodnikiem po programie był dinozaur Dinek. Dzieci współpracując w małych grupach wykonały znaczki z zakazem palenia, stworzyły plakat ekologiczny oraz potrafiły wskazać źródła dymu. Uczestnictwo w programie przyczyniło się do odbioru wrażeń z zajęć poprzez oddziaływanie na wiele zmysłów dzieci. Przedszkolaki zwiększyły swoją wrażliwość na szkodliwość dymu papierosowego : "Mamo, tato- nie pal przymnie. Proszę".
Dzięki Rodzicom naszych uczniów, biblioteka wzbogaciła się o kolejne książki. Można już je wypożyczać. Cieszy nas tak szeroki odzew na akcję "Podaruj książkę bibliotece szkolnej". Zachęcam do obejrzenia i wypożyczania nowości.
Wasz bibliotekarz Iwona Dorota Fryntkowska
Każdego roku w kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne, z którymi borykają się ludzie na całym świecie. Zdrowy tryb życia, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna to tylko wybrane elementy, które mają wpływ na życie ludzi. W związku z tym w naszej szkole postanowiliśmy się dowiedzieć, co uczniowie wiedzą na temat szeroko pojętego zdrowia. W klasach I -III chętni uczniowie przygotowali plakaty, które przedstawiają zdrowy tryb życia. W galerii można obejrzeć wszystkie prace najmłodszych uczniów. Prace pokazują, że uczniowie wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, picie odpowiedniej ilości wody. Dziękujemy wszystkim wychowawcom klas I- III za zaangażowanie swoich uczniów w tę akcję. W klasach starszych zapytaliśmy w formie quizu, co uczniowie wiedzą o zdrowiu. W ankiecie wzięli udział chętni uczniowie. Łącznie odpowiedzi udzieliło 179 uczniów. Średnia całego quizu wyniosła 7,6 pkt/ 10 pkt. Można powiedzieć, że uczniowie poradzili sobie dobrze. Pytania dotyczyły pojęcia zdrowia, Światowej Organizacji Zdrowia, wpływu środków psychoaktywnych na zdrowie, papierosów i e-papierosów, wpływu promieniowania UV na skórę, zdrowego odżywiania oraz zdrowia psychicznego. Jedno z trudniejszych pytań dotyczyło profilaktyki czerniaka - raka skóry i sposobów ochrony przed promieniowaniem UV. Z quizu wynika, że uczniowie wiedzą, jak ważna jest zbilansowana dieta, aktywność fizyczna. Wiedzą również, że substancje psychoaktywne źle wpływają na nasze zdrowie, a papierosy i e -papierosy zawierają tą samą substancję uzależniającą. Brawo dla wszystkich chętnych, którzy podjęli wyzwanie quizu!!! Jeszcze przed wakacjami w każdej klasie będzie informacja o profilaktyce czerniaka.
Zespół w składzie: A. Kowalczyk, A, Szweda, G. Rydzik
Po powrocie uczniów do szkół prędko zostały rozdane nagrody za zdobyte miejsca oraz udział w konkursie pt. „Maratońska pocztówka z Dębna”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 osobiście pofatygowali się po odbiór- dziękujemy! Jednocześnie zapraszamy do udziału w konkursie za Tymczasem, wszystkim uczestnikom życzymy jak najwięcej twórczych działań. Z pozdrowieniami
Elżbieta Jaworska i Aleksandra Kucharska
27.04.2021 r. chłopcy z klasy 6a i 6c mieli okazję gościć na lekcji online z wychowania fizycznego dwukrotnego złotego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich, Macieja Lepiato. Lekkoatletę, specjalizującego się w skoku wzwyż, mistrza paraolimpijskiego i czterokrotnego mistrza świata osób niepełnosprawnych. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu ze skoku, w którym pan Maciej pobił rekord świata, skacząc na wysokość 2.19cm z bezpośrednim komentarzem naszego mistrza. Następnie Pan Maciej opowiadał, o swoich przeżyciach podczas pobytu na Igrzyskach Paraolimpijskich, o początkach swojej kariery, największych sukcesach, swojej niepełnosprawności oraz o tym, że będąc osobą niepełnosprawną, udało mu się osiągnąć niesamowity sukces. Zachęcał również do tego, aby dzieciaki nie rezygnowały ze swoich marzeń, czy to sportowych czy innych, aby dążyły do celu, a porażki traktowały jako lekcje. Nie zabrakło oczywiście pytań ze strony uczniów, na które skoczek wzwyż odpowiadał wyczerpująco.
Dziękujemy, Panu Maciejowi za przyjęcie zaproszenia, życzymy dalszych sukcesów sportowych. W tym roku uczniowie z „Trójki” będą trzymać kciuki za pana Macieja, aby jak najwyżej skakał na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.
Organizator
Małgorzata Łoszczuk
W dniach 12.04 – 23. 04 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 mieli możliwość wzięcia udziału w „Szkolnym Talent Show” w formie online.
Swoje popisy wokalne i instrumentalne zaprezentowali:
1. Barbara Bober kl. 1 a
2. Zuzanna Grabowska kl. 1 a
3. Nadia Majewska kl. 1 a
4. Mathea Barcik kl. 1 b
5. Brayan Nizio kl. 2 a
6.Julia Zając kl. 2 c
7. Natasza Kozłowska kl. 3 a
8. Pola Piotrowska kl. 3 c
9. Lena Warunek kl. 3 c
10. Maja Szozda kl. 3 b
11. Zuzanna Zielonka kl. 3 b
12. Wojciech Czyżewski kl. 4 b
13. Wiktoria Krzyżek kl. 5 b
14. Bartosz Maskalewicz kl. 5 c
15. Joanna Wojciechowska kl. 5 c
16. Kacper Prokop kl. 5 c
17. Wiktoria Dąbska kl. 6 a
18. Kinga Januszkiewicz kl. 6 c
19. Katarzyna Tokarzewska kl. 7 d
20. Konrad Skiba kl. 7 d
21. Michał Skiba kl. 7 d
Dzisiaj w bibliotece klas młodszych wystawka nowości, które znalazły się z okazji Dni Książki. Dla pierwszaków - chłopaków opowieści o pojazdach, również fani dinozaurów, kotów i innych zwierzaków znajdą coś dla siebie. Nie zabraknie też klasycznych baśni dla każdego. Zapraszam serdecznie. Wasz bibliotekarz Iwona Dorota Fryntkowska
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022 –
Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębnie
Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. W naszej szkole także pamiętamy o tym wyjątkowym dniu. W związku z tym uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym. W tym roku drugoklasiści rozwiązywali zadania dotyczące przyrody i ekologii online i oczywiście wszyscy spisali się na medal!
Oto wyniki konkursu:
I miejsce: Marta Pulit z klasy II b oraz Alicja Dziewidek z klasy II a.
II miejsce: Patrycja Muc z klasy II a oraz Kacper Zając i Olaf Widecki z klasy II b.
III miejsce: Huber Pereć i Zofia Teżyk z klasy II a oraz Oliwier Radziukiewicz z klasy II b.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy
Ewelina Słupska i Katarzyna Dobrucka
W piątek 23 kwietnia dzieci zorganizowały kącik czytelniczy. Przyniosły do przedszkola swoje ulubione bajki. Przedszkolaki wraz z Misią Tosią, bohaterką czytelniczego projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" przygotowały "Misiowy regulamin małego czytelnika". Dzieci poznały rodzaje książek, wiedzą, jak należy o nie dbać. Uczestniczą również w czytelniczych spotkaniach online z misiową mamą, czyli Panią Anetą Konefał. Przedszkole pielęgnuje codzienny rytuał czytania bajek, który przenosi nas w magiczne miejsca.
Powered by aSc EduPage