MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY
16 października 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy. Do udziału zgłosiło się sześć szkół z naszej gminy. Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 z Dębna, Szkoły Podstawowe z miejscowości: Cychry, Różańsko, Smolnica, Sarbinowo. Konkurs składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Pierwsza część zmagań odbyła się na sali konferencyjnej Nadleśnictwa Dębno. Uczniowie mieli godzinę na rozwiązanie zadań. Pytania dotyczyły głównie fauny i flory naszych lasów oraz sposobów ochrony przyrody. Druga część – praktyczna odbyła się na terenie wyłuszczarni nasion. Drużyny rozpoznawały gatunki drzew w terenie oraz tropy zwierząt. To zadanie okazało się naprawdę trudne dla prawie wszystkich uczestników. Laureaci konkursu:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębnie
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębnie
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Różańsku
Na zakończenie konkursu odbyło się ognisko. Aura nie sprzyjała, więc miło było ogrzać się przy płonących drewienkach. Konkurs odbył się dzięki wsparciu Gminy Dębno oraz Nadleśnictwa Dębno. Dziękujemy za pomoc merytoryczną i wsparcie finansowe konkursu.
Anna Kowalczyk
BIJEMY REKORD!
Już po raz trzeci, uczniowie z naszej szkoły przystąpili do próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. 16 października przypada „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” (Restart a Heart Day) i tego właśnie dnia wzięliśmy udział w realizacji zadania. Całe wydarzenie trwało pół godziny i z niecierpliwością czekamy na wyniki!!!
Serdecznie dziękuję paniom: Aleksandrze Kucharskiej, Elżbiecie Pisarek, Ewelinie Słupskiej i Katarzynie Symeniuk za zaangażowanie i wzorową współpracę.
Anna Wujda
NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY ZE STOWARZYSZENIEM „RADOŚĆ DZIECIOM”
"Każdy człowiek ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczności."
Maria GrzegorzewskaSzkolne Koło Wolontariatu w tym roku poszerza swoją działalność przez nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem „Radość Dzieciom”.
Jednym ze wspólnych działań jest uczestnictwo w Programie Społecznik 2019 - 2021 Warsztaty Integracji Społecznej.
Już dwa razy chętni wolontariusze z SP3 mieli możliwość podjęcia się prac technicznych wraz z wychowankami Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej w Dębnie.
Przez kilka godzin robili karmniki dla ptaków. Praca wcale nie była łatwa. Kontynuacja tworzenia „ptasiej stołówki” nastąpi na kolejnym spotkaniu.
Po tym zadaniu czekają nas jeszcze inne wyzwania zaproponowane przez prezes stowarzyszenia pana Arkadiusza Mikołajczyka. Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, gdyż udział w warsztatach rozwinie w naszych uczniach różne zdolności np. techniczno – artystyczne, a także nauczy współpracy i empatii.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października – to szczególna data dla społeczności szkolnej, ponieważ to święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi oraz tych co szkoły prowadzą i nadzorują.
Tego dnia w naszej szkole najpierw uczniowie spotkali się z wychowawcami, którym podziękowali za poświęcenie i trud włożony w ich naukę oraz wychowanie. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie wykonali plakaty na temat „Dziękujemy nauczycielom za…” oraz kartki z życzeniami dla pracowników szkoły.
Następnie odbyło się uroczyste spotkanie w auli, na które przybyli obecni i dawni pracownicy naszej szkoły.
Każdy z nich otrzymał kartkę z życzeniami oraz odznakę SUPER NAUCZYCIELA/SUPER PRACOWNIKA. Odznaki zostały przygotowane przez Przewodniczącego SU.
Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Spotkanie przy słodkim poczęstunku uświetnił program artystyczny przygotowany przez szkolne koło teatralne „Taka Paka” pod kierunkiem pani Joanny Symeniuk i piosenki dziecięcej scholi pani Wioletty Kowalik.
Po części artystycznej dyrektor szkoły, pan Zdzisław Sołtys podziękował pracownikom za dotychczasowe zaangażowanie, życzył sukcesów zawodowych oraz radości z wykonywanej pracy. Oby każdy dzień w szkole mijał w takiej miłej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
Organizatorzy
NOC EMOCJI- KLASY TRZECIE
Piątek 11 października dla uczniów klas trzecich był wyjątkowy. O godzinie 16:30 rozpoczął się projekt Noc Emocji. Śpiwory, materace i karimaty wypełniły sale lekcyjne. Dzieci miały wiele ciekawych i inspirujących zajęć. Najpierw należało ulokować się w klasie. Pompki poszły w ruch i materace w mig zostały nadmuchane. Zajęcia rozpoczęły się od międzyklasowych rozgrywek sportowych prowadzonych przez panie E. Kopaniecką i M. Łoszczuk. Było mnóstwo śmiechu, zabawy i głośnych okrzyków dzieci dopingujących swoich kolegów. Wśród zajęć znalazły się warsztaty plastyczne i wykonywanie pięknych jesiennych witraży, zajęcia w laboratorium oraz zajęcia z programowania i praca z Ozobotami Evo. Była również strefa dance oraz karaoke. Dzieci w międzyczasie samodzielnie przygotowywały sobie zdrowe posiłki, co sprawiło im wiele radości. Późnym wieczorem sale lekcyjne zamieniły się w salę kinową, którą wypełniał zapach popcornu. Sobotni poranek rozpoczął się od gimnastyki i pożywnego śniadania, które dało energię i siłę do spakowania się i przywrócenia salom lekcyjnym ich pierwotnego wyglądu. To był niezwykle radosny czas. Serdecznie dziękujemy pani wicedyrektor A. Kurpiel, paniom G. Rydzik, A. Szwedzie, A. Krupie, A. Saneckiej, E. Kopanieckiej, M. Łoszczuk za zaangażowanie, przygotowanie ciekawych zajęć oraz pomoc w sprawowaniu opieki oraz czuwanie nad bezpieczeństwem naszym uczniom.
Wychowawczynie klas trzecich
„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
Jesienne zajęcia dydaktyczne w grupie 4 i 5 latków owocne były w nowe doświadczenia. Najmłodsi przystąpili do realizacji projektu pt.: „Mały miś w świecie wielkiej literatury", z wielkim zaangażowaniem wybrali imię dla naszego grupowego misia. Po przedyskutowaniu i głosowaniu dzieci ustaliły, że miś będzie miał na imię „Puchatek". Jesień na dobre zawitała w naszej sali dzięki dekoracjom Pani Małgorzaty Marciniszyn. Mogliśmy cieszyć się każdym dniem, który wzbogacał nasze wiadomości i doskonalił nasze umiejętności.
Dnia 11 października gościliśmy w naszej sali panią logopedę Elżbietę Krasuń, która wprowadziła nasze dzieci w świat Baśni. Razem z Panią Elą wychowankowie grupy wykonywali w dużym skupieniu i zaangażowaniu ćwiczenia logopedyczne. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Agnieszka Fajerska, Małgorzata Marciniszyn
PROJEKT REKREACYJNO – LITERACKI GRZYBOBRANIE Z „PANEM TADEUSZEM”
W sobotę 12.10.2019 r. chętni uczniowie z klasy 8b wraz ze swoim wychowawcą panią Joanną Symeniuk i panią bibliotekarką Małgorzatą Dowgiert udali się do lasu na spacer, grzybobranie oraz wspólne czytanie fragmentów „Pana Tadeusza”.
Dlaczego akurat tej lektury? Bo właśnie w tym epickim poemacie znajdują się przepiękne opisy przyrody. Jednym z bardziej znanych opisów natury w dziele Mickiewicza jest opis grzybobrania. Autor dokonuje go niezwykle dokładnie, z podaniem wszelkich istotnych szczegółów. Sprawia to, że opis ten doskonale zarysowuje sytuację i daje pełne wyobrażenie o zwyczajach szlacheckich panujących w XIX wieku na Litwie.
Była to lekcja przygotowująca do egzaminu ósmoklasisty, gdyż utwór ten jest lekturą obowiązkową. Także to lekcja przyrody – rozpoznawanie gatunków grzybów i lekcja promująca zdrowy styl życia – spacer, świeże powietrze, rekreacja i integracja.
Na zakończenie spotkania odczytano z podziałem na role wiersz Jana Brzechwy „Grzyby” i z dość udanym zbiorem grzybów, i dobrym humorem wrócili wszyscy do swoich domów.
PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO OBCHODÓW MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W dniu 08.10.2019 r. w pracowni ICIM uczennice z klas czwartych przygotowywały się już do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który rozpoczyna się w ostatnim tygodniu października. W ramach tych zajęć uczennice poznały historię tego Święta korzystając z zasobów Internetu. Dowiedziały się jakie działania będą podjęte, żeby zaznaczyć cel tej akcji jakim jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Wioletta Olszewska
III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU MYŚLIBORSKIEGO
08 października 2019 roku uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 3 zajęli III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W ramach Igrzysk Dzieci uczniowie z naszej szkoły zajęli V miejsce. W zawodach wzięli udział uczniowie rocznik 2005 i młodsi oraz uczniowie rocznik 2007 i młodsi pokonując dystans 1000m oraz 800 m.
Skład ekipy z SP3: Oliwier Jekiełek kl. 4c, Olivier Syroka kl. 5c, Zuzanna Blicharz kl. 6b, Hanna Tołoczko kl. 6e, Hanna Cabaj kl. 6e, Nikodem Radziukiewcz kl. 6e, Maksymilian Deptuła kl. 6d, Karol Żołądek kl. 6b, Jarosław Jaz kl. 6b, Marcel Kędzia kl. 6c, Bartosz Kałucki kl. 6e, Stanisław Fedczyszyn kl. 6b, Klaudia Kiełbasa kl. 8c, Alicja Kaczmarek kl. 5b, Kornelia Ratajczak kl. 8b, Lena Rachwalska kl. 5a, Sandra Banachowska kl. 8a, Nikola Juzyszyn kl. 5a, Wiktoria Gruchot kl. 8c, Zuzanna Antczak kl. 5a, Iga Czerniecka kl. 8c, Piotr Gutkowski kl. 5a, Klaudia Żurawska kl. 8c, Hanna Kiełbasa kl. 8c, Łucja Jastrzębska kl. 6c, Martyna Semynyszyn kl. 8c, Natalia Kaczmarek kl. 6c, Zofia Skorupa kl. 6c, Martyna Kunkel kl. 6c, Wiktoria Kicińska kl. 7a, Oliwia Chawawko kl. 6b, Daria Lewandowska kl. 8a, Kacper Palczak kl. 7b, Leon Urbański kl. 7b, Oliwier Bochuta kl. 8b, Artur Kowalewski kl. 8b, Jakub Szwechłowicz kl. 7b, Szymon Prusiński kl. 7b, Kacper Chawawko kl. 8a, Szymon Tylman kl. 8c , Jan Lipka kl. 8a, Filip Wyka kl. 8a
WYNIKI KOŃCOWE MISTRZOSTW POWIATU MYŚLIBORSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Dziewczęta
1. SP 4 Barlinek
2. SP 1 Barlinek
3. SP 3 Dębno
4. SP 2 Myślibórz
5. SP 3 Myślibórz
Chłopcy
1. SP 3 Myślibórz
2. SP 1 Barlinek
3. SP 3 Dębno
4. SP 2 Myślibórz
5. SP 4 Barlinek
WYNIKI KOŃCOWE MISTRZOSTW POWIATU MYŚLIBORSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - IGRZYSKA DZIECI
Dziewczęta
1. SP 4 Barlinek
2. SP 1 Barlinek
3. SP 3 Myślibórz
4. SP 2 Myślibórz
5. SP 3 Dębno
6. SP 2 Dębno
Chłopcy
1. SP 4 Barlinek
2. SP 1 Barlinek
3. SP 3 Myślibórz
4. SP 2 Myślibórz
5. SP 3 Dębno
6. SP 2 Dębno
7. SP 1 Smolnica
Opiekunowie: Małgorzata Łoszczuk
Aleksandra Bochuta
Dorota Fryntkowska
2B Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIEJSKIM
W czwartek 10 października uczniowie klasy 2b odwiedzili Urząd Miejski w Dębnie. Swój pobyt rozpoczęli wizytą w sekretariacie, gdzie przywitał ich Pan Burmistrz Grzegorz Kulbicki. Dzieci miały możliwość zobaczyć pokój Burmistrza i wysłuchać wielu ciekawych informacji o pracy Urzędu. Uczniowie byli bardzo ciekawi na czym polega praca Burmistrza. Zadawali pytania, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Rolę przewodnika wycieczki sprawowała Pani Emilia Jenda, która oprowadziła dzieci po całym obiekcie. Mali interesanci mieli okazję zająć wygodne miejsca w sali obrad. Podczas „posiedzenia” dzieci poznały ciekawostki o historii miasta. Nie zabrakło też cukierków i drobnych pamiątek, które przekazano dzieciom. Nasi drugoklasiści również podziękowali za tak miłe przyjęcie, wręczając Panu Burmistrzowi dyplom ze swoimi podpisami.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, dlatego serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi i wszystkim pracownikom za cierpliwość i miłą atmosferę.
Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Eweliną Słupską
UDZIAŁ UCZNIÓW FILII SP NR 3 W DARGOMYŚLU W SPOTKANIU EKO W DZIAŁANIU- TEREN
Dnia 27.09.2019 r. uczniowie filii SP nr 3 w Dargomyślu wybrali się do filii Biblioteki Miejskiej w Dargomyślu na spotkanie związane z realizowanym przez bibliotekę projektem Eko w działaniu – Teren. Dzieci najpierw wysłuchały opowiadań związanych z ekologią i odpowiadały na różne pytania, poznały bardzo ciekawy sprzęt do zgniatania butelek plastikowych i miały okazję sami wypróbować swoich sił przy zgniataniu butelki. Wszystkim bardzo podobały się zagadki ekologiczne, samodzielnie losowane. Działając praktycznie - poprawnie odgadywaliśmy jakie śmieci wrzucać do jakiego koloru kosza. To bardzo dobra lekcja, ponieważ otacza nas dużo śmieci i musimy nauczyć się poprawnej segregacji już od najmłodszych lat.
Wioletta Olszewska
SPOTKANIE CZYTELNICZE Z PANIĄ JESIENIĄ - ON LINE
Grupa przedszkolna SP3 (6 latki) 9 października przywitała w swoich progach panią Jesień. Spotkanie odbyło się za pomocą przekazu multimedialnego. Panią jesienią była Aneta Konefał pomysłodawczyni projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Podczas spotkania opowiedziała dzieciom o jesiennym panowaniu, czyli kiedy rozpoczyna się jesień, a kiedy kończy. Dzieci wraz z misiem Tofikiem wysłuchały bajki przeczytanej przez misiową mamę oraz poznały jej przyjaciela – jeżyka. Sala przedszkolna na powitanie gościa była pięknie przygotowana, o czym świadczą jesienne ozdoby. Radości nie było końca. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie czytelnicze.
Anna Skica
Kinga Bętkowska
PROGRAMOWANIE! CZAS START!
Ruszyły zajęcia z programowania, gdzie głównym bohaterem jest malutki i niepozorny, ale jakże inteligentny robot Ozobot Evo. Dwie liczne grupy dzieci z klas 1 – 3 poznają tajniki kodowania i pracy z robotem. Nasza szkoła otrzymała sporą gromadkę Ozobotów, która została sfinansowana ze środków gminy Dębno, dzięki temu każdy uczeń ma robocika na wyłączność. Dzieci były zafascynowane nowymi możliwościami robota, który w porównaniu do poprzedniego modelu Ozobota ma więcej sensorów, wydaje dźwięki, omija przeszkody. Naszą przygodę z programowaniem uważam za rozpoczętą.
Katarzyna Symeniuk - opiekun koła
NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!
Po raz kolejny uczniowie klas I - III uczestniczyli w corocznej międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Dzieci z ogromnym zaangażowaniem sprzątały teren wokół naszej szkoły. Tego typu działania prowadzą do tego, że już od najmłodszych lat stajemy się bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.
Organizatorzy
IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Już po raz kolejny Trójka uczestniczyła w matematycznym świętowaniu. Od poniedziałku w naszej szkole uczniowie „bawili się” z tabliczką mnożenia. Przygotowali plakaty, rozwiązywali rebusy, zagadki i kolorowanki matematyczne. Kulminacyjnym punktem obchodów był piątek - 4 października. W tym dniu odbyły się egzaminy, do których przystąpili nie tylko uczniowie, ale również rodzice i pracownicy szkoły. Nad całością czuwały dzielne Patrole Egzaminacyjne. Tabliczkowe zmagania wśród uczniów wygrała klasa 3c i 5a.
Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wywołały wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Pokazały, że można przypominać tabliczkę z uśmiechem.
Dziękujemy Wam Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły za wspólną matematyczną zabawę. Podziękowania składamy również naszej koleżance Dorotce za pomoc w egzaminowaniu najmłodszych matematyków. Do zobaczenia za rok!organizatorzy
UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ W SP3
03.10.2019 r. to ważna data dla naszej szkolnej społeczności.
Tego dnia w hali sportowej, której remont był marzeniem od wielu lat, odbyło się jej uroczyste otwarcie. Do historii naszej szkoły dopisaliśmy nawą kartę. Kartę – jaką jest oddanie tego obiektu do użytku, ale żeby on powstał było potrzebne zaangażowanie wielu ludzi. Mimo trudności zawsze mieliśmy nadzieję, że wszystko jest możliwe i jak mówił Jan Paweł II „Sport to najlepsza droga do pokonania granic.” Sport to sposób spędzania wolnego czasu. Uczy odpowiedzialności i wytrwałości, wpaja przekonanie, że sukces musi być wynikiem ciężkiej pracy.
W imieniu gospodarzy uroczystości- Burmistrza Dębna pana Grzegorza Kulbickiego i Dyrektora SP3 pana Zdzisława Sołtysa – było nam niezmiernie miło gościć:
Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej pana Władysława Sokalskiego,
Kierownik Wydziału Oświaty – Kultury i Sportu panią Wiolettę Drzewińską,
Księdza Zbigniewa Hula,
Radnych Powiatu Myśliborskiego i Radnych Gminy Dębno,
Kierowników jednostek gminnych i byłych dyrektorów szkoły,
Wykonawcę budowlanego pana Dariusza Mazowieckiego,
Burmistrza Dębna w latach 2002 – 2018 pana Piotra Downara,
Dyrektor SP3 w latach 1985 – 2002 panią Anielę Kołodziej,
Byłych nauczycieli w-f, trenerów i uczniów,
Nauczycieli, uczniów, przyjaciół „Trójki” oraz wszystkich gości.
Po zabraniu głosu przez gospodarzy i chętnych gości, wręczono wyróżnionym osobom symboliczne pamiątki z tej uroczystości.
Uczniowie bardzo ucieszyli się z podarowanych im piłek przez pana Burmistrza oraz panie Anielę Kołodziej i Krystynę Kowalczyk.
Po uroczystym otwarciu hali przez symboliczne przecięcie wstęgi nastąpiło poświęcenie obiektu przez ks. Zbigniewa Hula.
Ciekawym punktem imprezy była prezentacja opowiadająca o historii hali i sukcesach uczniów od roku 1988 do obecnego momentu.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna utrzymana w tonie zabawy, sportu, tańca i śpiewu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy przyczynili się do remontu hali. Niezmiernie cieszymy się z obecności osób, które przyjęły nasze zaproszenie i byli z nami w tak ważnym dniu. Mamy nadzieję, że w nowym obiekcie nasi uczniowie będą osiągać same sukcesy, a laury zwycięstwa ozdobią ich głowy.
Organizatorzy: Joanna Symeniuk, Aleksandra Kucharska, Agnieszka Huszcza – Fernandes, Katarzyna Symeniuk, Małgorzata Łoszczuk, Adam Kowalski, Jerzy Jastrzębski
PROJEKTY 6 LATKÓW
„Bajka jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie do pokonania”
Maria Molicka
Oddział przedszkolny – grupa 6 latki pracowicie zaczęła rok szkolny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły się wielu zadań. Są ciekawe zaistniałych nowości, innowacji, które przedstawia misiowa mama. Sukcesywnie podejmują się określonych zadań i pytają o jeszcze. „Mały miś w świecie wielkiej literatury” jest projektem międzynarodowym, który porusza innowację czytelniczą i zawodową. „Magiczna moc bajek”- to kolejny projekt, który podkreśla, iż bez bajki świat nie istnieje. Ów projekt wszedł w życie wraz z wizytą pana policjanta w przedszkolu, który chętnie przeczytał dzieciom fragment bajki. Oddział przedszkolny włączył się także do realizacji programu „Mamo, tato, wolę wodę” organizowanego przez Żywiec Zdrój. W ramach programu dzieci wezmą udział w cyklu zajęć, których głównym celem będzie podniesienie poziomu wiedzy w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenie dla całego środowiska oraz ochrony przyrody. Podczas zajęć dydaktycznych oraz każdego dnia w przedszkolu dzieci nie tylko zgłębią wiedzę o wodzie, ale przede wszystkim będą kształtowały nawyki prozdrowotne. W sali znajduje się kącik wodny, do którego dzieci mają pełny dostęp wedle własnych potrzeb.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia przedszkolaków w celu przeczytania bajki.
Grupa 6 latki wraz z wychowawcą- Anna Skica.
WIZYTA PANA DZIELNICOWEGO
01.10.2019 r w Szkole Podstawowej nr 3 w oddziale przedszkolnym gościliśmy pana policjanta dzielnicowego naszego pięknego miasta Dębno Pana Mariusza Ogonowskiego. Spotkanie to wzbudziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Grupa przedszkolaków zarówno młodszych jak i starszych miała okazję wysłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego. Na koniec spotkania dzieci wręczyły podziękowanie Panu policjantowi za poświęcony im czas, oraz poprosiły o wspólne zdjęcie. Dziękujemy...
Anna Skica, Agnieszka Fajerska
DZIEŃ CHŁOPCA
Jak każdego roku o tej porze, najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili wrześniowe święto. Już od samego rana dziewczynki z uśmiechem witały swoich kolegów, składały życzenia i wręczały drobne upominki. I tak w radosnej atmosferze upłynęło pierwsze w tym roku szkolnym klasowe święto.
„DZIEŃ CHŁOPCA” W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Wrzesień zakończył się w miłej atmosferze, ponieważ 30 września swoje święto obchodzą wszyscy chłopcy. Najmłodsi również poczuli atmosferę, której towarzyszyły życzenia, uśmiechy, upominki, słodki poczęstunek oraz zabawy przy muzyce. Wszystkiego najlepszego!!!
Anna Skica, Agnieszka Fajerska