UWAGA!
REMONT HALI SPORTOWEJ NA FINISZU
Wielkimi krokami zbliża się koniec remontu hali sportowej w Tró jce. Wszystkie elementy stałe są już gotowe, pozostały jeszcze drobne prace wykończeniowe oraz porządkowanie i wyposażenie wnętrza obiektu. Prawie wszystko jest już na swoim miejscu. Hala w pełnej krasie prezentuje się imponująco. Będą tutaj boiska do siatkówki, koszykówki i halowej piłki nożnej. Do tego pełne zaplecze z szatniami i natryskami dla zawodników, pokój dla trenerów, gabinet stomatologiczny i toalety. W hali poza zajęciami dla uczniów i grup sportowych będzie można organizować inne duże imprezy sportowe. Na balkonie obiektu wygospodarowano miejsce na siłownię i dwa pomieszczenia na sprzęty i przybory sportowe. Wszystkie sale są bardzo jasne, przestronne i nowoczesne. Aktualnie prowadzone są odbiory techniczne. Oficjalne otwarcie planowane jest na początek października 2019 r. Będzie ono połączone z częścią oficjalną i rekreacyjną, podczas której będzie można zwiedzić i obejrzeć wyremontowany obiekt.
Foto i tekst
M. Dowgiert
UWAGA!
UWAGA!
UWAGA!
UWAGA!
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019/2020
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud wielu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy i odpoczynku.
Ze względu na remont sali gimnastycznej, zakończenie roku szkolnego odbywało się w dwóch etapach: zakończenie klas 1-3 o godzinie 8.30, a zakończenie klas 4-7 o godzinie 10.00.
19 czerwca uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, zastępca Burmistrza Pani Joanna Stąsiek-Janicka, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pani Wioletta Drzewińska i Przewodniczący Rady Miejskiej w Dębnie pan Marcin Krzysiak.
Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Niektórzy uczniowie zasłużyli na szczególne wyróżnienia.
Nagrody Burmistrza otrzymali finaliści wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego:
- Hanna Czyżak
- Wiktoria Zając
Szczególnym wyróżnieniem jest stypendium Dyrektora Szkoły za wysokie wyniki w nauce. W roku szkolnym 2018/2019 stypendia Dyrektora Szkoły otrzymali następujący uczniowie:
- Dec Pola - średnia ocen 5,58
- Psiuk Maja - średnia ocen 5,58
- Szwechłowicz Jakub - średnia ocen 5,58
- Wujda Esteban - średnia ocen 5,58
- Dworak Wiktoria - średnia ocen 5,54
- Plucińska Dorota - średnia ocen 5,46
- Czerniecka Iga - średnia ocen 5,43
- Słupski Filip - średnia ocen 5,43
- Popławska Róża - średnia ocen 5,42
- Słowiński Franciszek - średnia ocen 5,42
- Dobrowolska Amelia - średnia ocen 5,38
- Czyżak Hanna - średnia ocen 5,36
- Drogomirecki Antoni - średnia ocen 5,36
- Zając Wiktoria - średnia ocen 5,29
- Antczak Zuzanna - średnia ocen 5,25
- Berliński Bartosz - średnia ocen 5,25
- Niewiadomski Dawid - średnia ocen 5,25
- Pluciński Dominik - średnia ocen 5,25
- Chawawko Oliwia - średnia ocen 5,23
- Deuter Patryk - średnia ocen 5,23
- Skiba Konrad - średnia ocen 5,23
- Skiba Michał - średnia ocen 5,23
- Gruchot Wiktoria - średnia ocen 5,21
Następnie Pan Dyrektor Zdzisław Sołtys i Panie Wicedyrektor, Małgorzata Matkowska i Anna Kurpiel wraz z wychowawcami klas wręczyli uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, osiągnięcia w konkursach, aktywną działalność na rzecz szkoły, godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, systematyczną pracę w aktywie bibliotecznym, najwyższą średnią ocen oraz za 100% frekwencję w szkole.
Na zakończenie apelu przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa podczas odpoczynku wakacyjnego. Uczniowie klas IIIa i Vb przypomnieli zasady prawidłowego zachowania podczas wakacji recytując wierszyki pod tytułem „Wakacyjne rady”. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami, którzy życzyli im bezpiecznych wakacji. Uczniowie otrzymali świadectwa szkolne i udali się na zasłużony odpoczynek.
Organizatorzy
Joanna Świątek
Agnieszka Huszcza Fernandes
UWAGA!
WYRÓŻNIENI W CZYTELNICTWIE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Dyplomy uznania za czytelnictwo otrzymują klasy, które w całym roku szkolnym przeczytały ponad 400 książek.
Wyróżnione klasy I – III:
- Klasa III b – wypożyczyła 1114 książek
- Klasa III c – wypożyczyła 747 książek
- Klasa I c – wypożyczyła 646 książek
- Klasa III a – wypożyczyła 640 książek
- Klasa II b – wypożyczyła 450 książek
Wyróżnione klasy IV – VIII:
- Klasa V b – 696 książek
- Klasa IV a – 648 książek
- Klasa IV b - 576 książek
- Klasa VI a – 425 książek
Ponadto nagrodę rzeczową i tytuł Czytelnika Roku 2018/2019 otrzymała uczennica klasy III b Julia Jacura.
Klasy: III b, V b, III c, III a i I c – to szkolni, CZYTAJĄCY REKORDZIŚCI, gdzie średnio na jednego ucznia przypada w roku kolejno: 45, 32, 31, 30 i 28 książek.
Wymienione klasy zostały wyróżnione na apelach kończących rok szkolny 2018/2019.
Serdecznie gratulujemy!Bibliotekarze szkolni
POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH
Zakończenie edukacji w szkole podstawowej to ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej szkoły, a otwierają - drugiej.
We wtorek 18 czerwca pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Dębna - pan Grzegorz Kulbicki, Przewodniczący Rady Miejskiej - pan Marcin Krzysiak, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Publicznych pani Izabela Kowalska. Obecni byli też dyrektor SP 3 pan Zdzisław Sołtys, wicedyrektorki panie Anna Kurpiel i Małgorzata Matkowska, nauczyciele oraz rodzice. Akademię rozpoczęto tradycyjnym polskim tańcem - polonezem, który wykonali uczniowie klas ósmych.
Po przywitaniu gości nastąpiły przemówienia. Następnie absolwenci złożyli podziękowania i wręczyli kwiaty dyrekcji i byłym wychowawcom oraz rodzicom. Dla nich zadedykowali wiersz w wykonaniu Mirelli Pietrygi. Później nastąpiło wręczenie nagród. Pan Grzegorz Kulbicki wręczył nagrody burmistrza, które otrzymali Kajetan Dąbrowski - finalista Konkursu Języka Angielskiego i Natalia Dybza - finalistka Konkursu Języka Polskiego. Następnie dyrektor SP 3 wręczył stypendia za wyniki w nauce. Otrzymały je
Mirella Pietryga i Julia Downar. Na szczególny zaszczyt zasłużyli uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem i uzyskali na sprawdzianie najwyższy rezultat w skali staninowej dla uczniów woj. zachodniopomorskiego. Uczniowie ci zostali uhonorowani wpisem do Złotej Księgi. Są to Anita Bogdziewicz, Mirella Pietryga, Gabriela Słomian, Kajetan Dąbrowski, Natalia Dybza, Zofia Krakowiak.
Po apelu klasy ósme wystąpiły w krótkim programie artystycznym.
Wszystkim naszym absolwentom życzymy sukcesów na dalszym etapie nauki.
UWAGA!
DZIEŃ SPORTU W SP 3
18 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Każda klasa uczestniczyła w przygotowanych konkurencjach sportowo - rekreacyjnych.
Dzieci miały okazję zdobyć odznakę mistrza celności, brać udział w wodnej sztafecie, czy też zostać mistrzem strzałów do bramki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się szkolna baloniada i skoki na trampolinie.
Oddzielnym punktem programu były pokazy Błękitnego Patrolu czyli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Myśliborza. Ratownicy przedstawiali dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Z tej okazji gościliśmy też kolegów i koleżanki z SP1 i SP2.
Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach.
Po wspólnej zabawie wszyscy uczestnicy sportowego dnia udali się na spotkania z wychowawcami.
Organizatorzy
GRY I ZABAWY
18 czerwca w Drogomyślu, ostatni dzień przed zakończeniem roku szkolnego, dzieci bawiły się na placu Max-Kajak, gdzie mogły swobodnie korzystać ze wszystkich atrakcji. Po wspaniałej i przepełnionej śmiechem zabawie, uczniowie wraz z opiekunami wspólnie zorganizowali poczęstunek - kiełbaski smakowały wyśmienicie. Serdecznie dziękujemy firmie Max-Kajak za wspólnie spędzony czas.
Filia Dargomyśl
III MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „JAKIE ZNASZ ZAWODY?”
Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu oraz Fundacja Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie jesienią ogłosiła ogólnopolski konkurs fotograficzny, filmowy i plastyczny pt. ”Jakie znasz zawody?”. Celem było poznanie zawodów i ukazanie ich za pomocą różnych sposobów. Klasa VI c pod opieką wychowawczyni podczas zajęć z wychowawcą zgłębiała tajniki profesji. Uczniowie postanowili wziąć udział w konkursie fotograficznym. Każdy uczeń wykonał jedno zdjęcie. Tuż przed rozdaniem świadectw okazało się, że nasza Joanna Kaleta zajęła III miejsce w Województwie i jej fotografia pozłotnika z Poznania zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. W nagrodę Asia otrzymała atrakcyjna nagrodę w postaci kamery, która będzie mogła uwiecznić cudowne chwile podczas zbliżających się wakacji.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wych. kl. VIc - J. Białek
SUKCES POETYCKI NASZYCH UCZNIÓW
Tuż przed wakacjami do szkoły wpłynęła radosna informacja. Rozstrzygnięto konkurs poetycki pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Związek Literatów Polskich oraz Drawieński Park Narodowy we wrześniu ogłosili IV Literacki Konkurs Poetycki pt. ”Tajemnice przyrody - kolorowy dywan czarodzieja”. Uczniowie mieli za zadanie napisać wiersz podkreślający urok Drawieńskiego Parku Narodowego.
Wpłynęło 97 wierszy z 19 szkól. Jury w składzie: Ewa Dybowska (FWK Noc Poetów), Joanna Osińska (Drawieński Park Narodowy), Robert Florczyk (ZLP o/Szczecin) wyłoniło 9 autorów nominowanych do nagrody „Laur Nocy Poetów”. Wśród nich są nasi uczniowie:
Dorota Plucińska – kl. Vb oraz Jakub Szwechłowicz – kl. VIb
Uczniowie otrzymali certyfikat nominacji. Finał odbędzie się 30 sierpnia w Choszcznie. Już teraz trzymamy mocno kciuki za nich.
J. Białek
PIERWSZA POMOC
W środę uczniowie z naszej szkoły rozpoczną upragnione wakacje. Będzie to czas wypoczynku, wyjazdów i odwiedzin u krewnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo, postanowiliśmy przypomnieć dzieciom wszystkie informacje mogące ich ustrzec przed przykrymi zdarzeniami. Każdego roku uczniowie klas I, II, III biorą udział w zajęciach, na których powtarzamy sobie numery alarmowe, oglądamy film instruktażowy i ćwiczymy zdobytą wiedzę w praktyce. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowie, wykazały się znakomitą pamięcią podczas zajęć teoretycznych i dużymi umiejętnościami przy ćwiczeniach praktycznych. Na zakończanie trzecioklasiści otrzymali książeczkę, a przedszkolaki kartonowe telefony, które wykonywały samodzielnie na zajęciach. Wszystko to, było możliwe dzięki WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która przekazała materiały szkoleniowe.
Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom za wzorową współpracę.
Anna Wujda
FOTO: K.Symeniuk, A.Wujda
PŁONIE OGNISKO W LESIE…
15 czerwca przed końcem roku szkolnego klasa 7b spotkała się przy ognisku nad jeziorem Duszatyń. Było to spotkanie integracyjno – sportowe podsumowujące rok szkolny 2018/2019.
Uczniowie z wychowawcą i rodzicami piekli kiełbaski nad ogniskiem, częstowali się świeżymi owocami i pysznymi babeczkami. Oprócz obżarstwa był czas na aktywność sportową – gry i zabawy.
Uczestnicy spotkania dzielnie walczyli z komarami, ale niestety z aurą przegrali. Burza i ulewa wygoniła klasę nieco szybciej niż planowano powrót, ale i tak był to mile spędzony czas.
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W „WIOSCE LAPOŃSKIEJ”
14 czerwca oddziały przedszkolne wybrały się na wycieczkę do miejscowości Czelin, gdzie mieści się „Wioska Lapońska”. Dzieci poznały zwierzęta tam żyjące: renifery, osły, kuce, owce, strusie, świnie oraz warunki, jakie są im potrzebne do rozwoju. We wspólnej zabawie towarzyszyło nam przedszkole z Ośna. Przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych. Mogły sprawdzić się w umiejętności połowu ryb, chodzenia w butach lapońskich, przeciąganiu liny, a także smakowały ulubione placki podpłomyki. Dzień upłynął w radosnej, beztroskiej atmosferze.
Wychowawca
Anna Skica
NIEZAPOMNIANE CHWILE W KADECIE O.K.
W dniach 14.06 - 16.06 br. uczniowie z klas VIb, VIc oraz VII c pod opieką swych wychowawczyń i pedagog Gabrieli Rydzik przebywali w Ośrodku Kolonijnym Kadet-OK w miejscowości Długie. Ośrodek zaprojektowano z myślą o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zbudowany nad jeziorem, wśród lasów, oferuje mnóstwo atrakcji. Teren jest całkowicie ogrodzony i przebywają w nim jedynie obozowicze. Do naszej dyspozycji była przystań żeglarska, taras widokowy, miejsce ogniskowe, boisko do koszykówki, jadalnia, świetlica, sprzęt sportowo - rekreacyjny.
Nasi uczniowie zakwaterowani zostali w pokojach z łazienkami: 6-osobowych i jednym 5-osobowym. Na ustalony sygnał dzwonka uczestnicy zbierali się, by udać się na zajęcia lub posiłek. Od 22-ej obowiązywała cisza nocna i nakaz przebywania w swoich pokojach. „Wielką wędrówkę ludów” z pokoju do pokoju skutecznie hamowało monitorowanie przez system nowoczesnych kamer.
A tu było co robić! Zasadą „zielonej szkoły” jest aktywny wypoczynek i „zero nudy”. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani i sympatyczni instruktorzy. Po krótkim szkoleniu nasi uczniowie pływali więc kajakami po malowniczym jeziorze Lipie. Dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z tym sprzętem. Podczas surviwalu uczyli się jak poradzić sobie w lesie mając do dyspozycji jedynie zapałki i nóż, a trzeba było rozpalić ognisko i zbudować szałas. Niewątpliwą atrakcją był paintball odbywający się w lesie. Każdy z uczestników zaopatrzony został w kompletny sprzęt: marker, maskę, mundur i zestaw kulek. Wyznaczone zespoły odbywały potyczki według ustalonego przez instruktora scenariusza.
W pierwszy wieczór odbyło się ognisko z kiełbaskami, konkursami i śpiewem, w drugi dyskoteka w przystosowanej sali. Trzeciego dnia uczniowie odbyli bieg na orientację. Każda drużyna otrzymała mapę, musiała dotrzeć do wyznaczonych punktów i wykonać określone zadania. Na koniec odbyło się podsumowanie biwaku – obejrzenie zdjęć z pobytu i wręczenie nagród. Polecamy każdemu „zieloną szkołę”. Naprawdę warto to przeżyć!
Uczniowie wraz z wychowawczyniami
A. Szweda, J. Białek i A.Topa - Deuter